12 Věcí, které musíte Vědět, Než Vyhledávání pro Ex na Sociální Média

Sociální média se otevřely dveře k okamžité aktualizace na bývalého. S. O. s, ex-milenci, a příslovečné ti, kdo se dostali pryč. Je jen přirozené, že budete chtít zjistit více o jejich současném životě a miluje, a zkontrolujte, vidět, jak život se k nim choval. Ale zvědavost a dostupnost se mohou také inspirovat ty z nás, kteří nemají profesionální detektivní schopnosti na pokročilé úrovni slídit, číhat, a občas posedlý fotky ex současný život.

Znovuspojení s bývalými milenci může být zábavné a někdy může vést k druhé šanci na lásku. Ale tam je úplně jiná cyber může červů můžete otevřít pokaždé, když zadáte jméno bývalého plamen do vyhledávače — zejména pokud vy nebo vaše ex jsou již zadaná.

Samozřejmě, na internetu je to tak lákavé na pohled, ale většina odborníků se shoduje, měli byste thinkbefore vás špehovat. „Nutkání šmírovaly ex může být nesnesitelné,“ říká terapeutka Mary Beth Somich, MA, EdM. „Musíte zvážit ve vaší mysli, zda je či není odměna za to riziko stojí.“

Zeptal jsem se odborníků na klady a zápory vyhledávání pro ex v sociálních médiích. Tady je to, co potřebujete vědět o pravidlech zapojení:

1. Je přirozené, že chcete vidět, co bývalý je… jinými slovy, nejste blázen. „Z evolučního hlediska, to je upřímně docela normální chování šmírovaly ex, a to zejména pokud hledáte informace o jeho nebo její nový potenciální partner,“ říká Somich. „Žena je přirozený instinkt — mluví žena — je starat se o své děti a partnera a bojovat, aby někdo ubližoval.“ Děti, nebo ne, některé ženy mají tendenci chtít všechny informace, které mohou získat a sociálních médií, je to snadné, říká. „Dobrou zprávou je, že jakmile jste vlastně přes ex, nutkání šmírovaly výrazně snižuje.“

2. …ale musíš přiznat své motivy. Tam je obrovský rozdíl mezi uspokojit přirozenou zvědavost o tom, co se stalo, aby tak-a-tak, a hledá partnera, který byl nejlepší sex, jaký jsi kdy měl, protože si myslíte, že tráva je zelenější na druhé straně vašeho vztahu. „Příliš často lidé jsou poháněny znovu, když jsou znuděný, osamělý, nebo frustrovaný život,“ říká kognitivní terapeut Paul DePompo, PsyD, ABPP, autor Další Ženská Záležitost.“Pokud je to případ pro vás, to není ten správný čas, i když se to může zdát jako nejlepší volba.'“ DePompo a mnozí experti naznačují, že budete komunikovat přímo s osobou, kterou jste ve vztahu s — a trávit čas dělat změny, spíše než se snažit, aby se zabránilo problémy tím, že fantazírování o starý plamen. „Viděl jsem mnoho věcí se objeví v důsledku on-line vyhledávání a připojování k minulosti bývalých,“ říká. „Často to začíná nevinně a končí příšerně.“

3. Můžete získat druhou šanci na lásku. To znamená, že někdy je správné načasování. Existuje mnoho příběhů o bývalé milenky nalezení každé další roky a desetiletí později. „Je to jen o 10 až 15 let, že jsme byli schopni snadno podívat na ex-milenec,“ říká Michael Arn, PsyD, odborník na vztah psychologie, intimita a komunikace. Oslovit je skvělý nápad, pokud se obě strany jsou otevřené a volně pokračovat. „Možnost, aby znovu s ex, když načasování je správné pro vás oba vedlo k mnoha bývalý páry rozvíjením vztahu a dělat to poslední,“ říká.

Jennifer Waller byl zvědavý, jak se jí vysoké školy „Princ“ dělal, když si všimla jeho jméno, pop-up, jak je možné připojení na Facebook. „Byli jsme vysoké školy miláčkové v roce 1984 1985 a moji rodiče ho zbožňovali,“ říká Waller, který je zakladatelem a CEO z Keltské Pleť Luxusní Řemeslník péče o Pleť. „Rozešli jsme se krátce poté, co vystudoval vysokou školu a ztratili kontakt.“ V roce 2010, že se shledali, ale načasování bylo pryč, protože oni byli oba zadaní. Když to všechno skončilo s dalšími partnery, oni našli jeden druhého v roce 2013. „Celou smršť románek se cítil, jako něco z filmu, a z tohoto důvodu jsem zavázán Mark Zuckerberg,“ říká. Konečně se sešel na letišti a strávili pět dní v penthouse suite v luxusním hotelu, mluvit a vzpomínat na čas, který uplynul. „Na konci těch pěti dnů, věděli jsme, že chceme být spolu,“ říká. „Na cestě na letiště, jsme se zastavili v zlatnictví a nechal mě vybrat prsten, a navrhl v autě.“ Oni byli oddáni v roce 2014 a jsou nyní obchodními partnery.

4. I když jste svobodná nebo rozvedená, stále musíte myslet předtím, než hledání. Při vyhledejte minulé lásky a vaše srdce je pitter patter, to je snadné se dostat nadšeni. „Pokud jste svobodná, volná, připravená na vztah, a máte pocit, že jste se naučili z minulosti, pak není nic špatného na oslovení, jestli plamen může rozpoutat teď, že jste se rozrostli,“ říká DePompo. Ale to je vždy hazard, který může případně vyvolat lítost, říká. Je důležité, aby rose-barevné brýle, takže můžete jasně vidět, kdo to je dnes.

5. Můžete začít napravit. Pro některé lidi, najít smysl dokončení nebo odpuštění pro způsoby, jak mohou ublížit ex je důležité. „Oslovení říct, že jste líto je vhodné, pokud jste líto, a pokud nebudete očekávat něco na oplátku,“ říká Gail Saltz, MD, psychiatr a host „Moc Různých“ podcast. „To může udělat velmi velký rozdíl, aby trvalý dopad ublížit, omluvit se a pokud jste se odcizili, sociální média může být pouze mechanismus.“ Říká se, vést se, „omlouvám se za…“, Ale pozor: Sociální média mohou povolit dva lidi, dát věci do pořádku, ale to není místo, posílat zprávu, že se chcete dostat zpět dohromady, nebo mít celý omluvu rozhovor. „Zatímco můžete začít tímto způsobem, pokud se věci složité, konverzace není pochyb o tom, lepší,“ říká Dr. Saltz.

6. Uvědomit si, že nemusí být vidět věci realisticky. Zvážit možnost, že ten, který dostal pryč … utekl z nějakého důvodu. „Když to nevyšlo poprvé (nebo druhé, třetí nebo čtvrté), to asi nebude fungovat pátý,“ říká expert na vztahy Allison Abrams, LCSW. Ona říká, že jsme viset na starý miluje, že již dávno vypršela, protože naše selektivní paměť má tendenci kopat v. „Najednou všechny ošklivé, negativní části vztahu, který nás donutil odejít v první řadě, získat potlačena, již neexistují, nebo jsou minimalizovány,“ říká. Naše asymetrické paměť skutečné události nám zbývá připomenout pouze pozitivní aspekty osoby, a dodává, že „hodný Oscara scény v našich hlavách dobré časy.“

7. Sexuální přitažlivost může přimět svůj mozek do myšlení, že je to láska. Půvab ex nás může vést k domněnce, že naši bývalí plameny jsou lepší než naše současné miluje, říká, že láska biolog Dawn Maslar, autor Muže Pronásledovat, Ženy si Vybrat: Neurovědy Setkání, Datování, Ztrácí Svou Mysl, a Najít Pravou Lásku. „Pokud se najdou osoby a přitažlivost je stále tam, to může vyvolat uvolňování noradrenalinu,“ říká. „To je to, co vám dává pocit přitažlivosti, jako jsou zpocené dlaně a rychlý srdeční tep.“ Fyzické reakce a sexuální touha může být mylný pro lásku. „To může být umocněn zejména, pokud je to první láska, nebo velmi emocionální lásky, protože norepinefrin příčin těchto [šťastný] vzpomínky, aby se více dominantní v mozku.“ V reálném čase, dobré ol‘ dny, a váš ex — nemusí být tak velký, jak se zdá teď.

8. Nutkání připojit je často jen nostalgie po minulosti. Stejně jako jsme si viděl filmy, které nám připomínají určitých obdobích života, ex může vykouzlit vzpomínky na bezstarostné, romantické nebo sexy dobu. „Lidé jsou často poháněny znovu nostalgií,“ poukazuje na manželství a rodinný terapeut Talia Wagner. Někdy si přejeme, abychom se mohli vrátit a udělat to lépe. „Čas slouží jeho roli v naší schopnosti, aby odrážely na staré vztahy a zpětně nám umožňuje myslet na věci, které jsme mohli říci nebo udělat jinak.“ Touha po návratu k bývalé miluje především zahřívá, když náš současný život nenaplní tak, jak bychom si přáli, říká.

9. Tam je větší riziko, že emocionální záležitost. Nevhodné dluhopisy mohou tvořit cestu, než někdo bere jejich oblečení. „To je prostě příliš snadné připojení a pamatovat si jen ty dobré pocity, touha, pocit, [že] ocenil aniž by připomněl bídné časy,“ říká Saltz. „To je důvod, proč [reconnecting] vede ke zdánlivě intenzivní emocionální spojení rychle — protože romantické historie, [není] větší pravděpodobnost, že flirtování a pohyb do romantického vztahu.“ Ona a tak mnozí odborníci radí, aniž by vzhlédl ex, pokud jste v současném vztahu, který nechcete, aby zničit. „Je to jen kluzkém svahu,“ říká.

10. Obrázky šťastné ex může vás strašit jako duch. Plavky designér Jennifer Lowe přání nikdy by náhodou narazil na její ex stránku. „Nechcete, aby to první kliknutí, protože je to klesající spirála a není to budeš cítit líp,“ říká. „[I když] jeho nová přítelkyně vypadá hrozně, je o 50 kilo těžší, a je mnohem starší,“ ona poukazuje na to, vidět to na vlastní oči, může vést k žárlivosti, nebo přemýšlel, co by měl být. „Už jsem truchlil nad ztrátou jednou,“ říká, což je důvod, proč se podívala pryč a nikdy se ohlédl. Arn dodává, „je To lidská přirozenost, aby se srovnávat s jinými lidmi a dokonce i porovnat naše současné datování život s naším ex.“ Ale neloudej se v jejich světě. „Ujistěte se, že dostat se tam a žít v přítomném okamžiku s lidmi v reálném životě,“ říká.

11. Ty mohou být náchylné na nevhodné počítačové etikety. Nenech se vyprovokovat, pokud to vypadá, ex je vysílání věci, aby ses cítil špatně schválně. „Alespoň udělej si laskavost a odolat nutkání vyjádřit se, psát, volat, e-mail, zprávy, nebo vyjádřit žádnou žárlivost nebo vztek na základě toho, co jste viděli,“ říká Somich. „Pokud se bojíte, reagují tímto způsobem, to znamená, že jste není připraven. Váš ex si zaslouží soukromí. Pokud jsou vyslání věci jen vyvolat žárlivé reakce od vás, pak nejsou pro tebe.“ Být lepší člověk, říká, ignorovat to, a jít dál.

12. Vaše srdce může být zlomené srdce znovu. A to může trvat déle léčit. Jesse Fox a Robert S. Tokunaga zkoumal rozchod týkající se „interpersonální dohledu“, které jsou také odkazoval se na jako „Facebook stalking,“ a sdílel svá zjištění v září 2015 vydání Kyberpsychologie, Chování a Sociální Sítě. „Analýza údajů poskytnutých 464 účastníků vyplynulo, že Facebook dozoru byla spojena s vyšší současnou nouzi po rozchodu, více negativních pocitů, sexuální touhy, a touha po ex-partnera, a nižší osobní růst,“ napsali. Časté sledování ex-partnera Facebook page a seznam přátel, i když jeden byl ne Facebook přítel ex-partnera, bylo běžné. A určité informace „zesiluje žal, jako jsou zprávy, že bývalý partner je zapojen do nového vztahu,“ napsali. Výzkum ukázal, že lidé, kteří neustále monitorovány jejich ex přes Facebook zjistil, že je těžší se pohybovat.

Pokud jste stále v lásce s — nebo truchlící nad — ex, nejlepší přístup, pokud je, aby zůstali daleko od jeho/její stránky na sociálních sítích, radí terapeut Abrams. „Odříznout kontakt zcela s osobou, se kterou se snaží dostat přes je nejefektivnější a nejrychlejší způsob, jak jít dál,“ říká. „Přestože komunikace prostřednictvím sociálních médií nemusí nutně být interaktivní, to je ještě komunikace a bude hojení mnohem těžší. To může být čas, aby de-přítel paměť úplně.“

Napsat komentář