3 věci, které by měly být pulzovej frekvence znát každý běžec

‚re ven a asi, ale přesto nechudnete? Stagnuje vaše fitness? Je pravděpodobné, že to je trénink v nevhodné pulzovej frekvence.

Nezáleží na tom, zda je vaším cílem je ztráta hmotnosti, spalování kalorií nebo tuku, budování vytrvalosti, nebo jen udržování zdraví. Bez sledování pulzovej frekvence, i když běží nepohnete. "Sledování pulzovej frekvence je nejjednodušší způsob, jak efektivní trénink. Pomáhá bežcovi no jako trenér: bežcovi rychleji a efektivněji zlepšuje výkon, pro trenéra, to je také zařízení pro kontrolu. Pokud sboru po tréninku cyklu stejné, nebo dokonce horší, puls, než před začátkem cyklu, je buď nemocný, nebo podváděl," vysvětluje běh trenér Vlado Písař. Co byste tedy být na pulzovej frekvenci vědět?

Pojem maximální vaginální frekvence a její výpočet

Nejlepší volba pro výpočet maximální pulzovej frekvence (MPF), tedy nalezení maximální počet tepů srdce za minutu, je dělat zátěžové testy pod dohledem odborníka. Ne každý má tuto možnost, proto se používají vzorce. Můžete si vybrat hned ze tří alternativ:

a)

  • MPF člověka se vypočítá jako 220 minus věk
  • MPF ženy se vypočítá jako 226 mínus věk

(b)

  • od čísla 205 odečtěte polovinu vašeho věku

(c)

  • MPF muže = 214 – (0,8 x věk)
  • MPF ženy = 209 – (0,7 x věk)

Když nejlepší spaľujeme a když jsme budovat vytrvalost?

Znáte-li svůj maximální pulzovú frekvenci, můžete si určit, kdy bude vaše tělo spalovat tuky, a když zase kalorií. Pokud jste mimo a kolem, pak byste měli dodržovat následující doporučení. "Až 70 procent maximální pulzovej frekvence je nejlepší na spalování tuku. ,Snadný běh na úrovni 50 až 60 procent MPF je vhodný pro regeneraci. Běží od 50-70 procent MPF by měly tvořit největší část školení, a tak 80-85 procent objemu tréninku. Nejnovější tréninku běžců se nedoporučuje cvičit v pásmu 70-85 procent z MPF. Mnohem lepší je pro rozvoj vytrvalosti pro běh kolem 10-15 procent z objemu tréninku v submaximálnej a maximální pulzovej frekvence," doporučuje běžecký trenér Vlado Písař.

K měření slouží metrů puls

Měřiče pulsu mají několik pozitivních aspektů. Sledování pulzovej frekvence, aby se zabránilo situacím, které budete cvičit málo, nebo naopak příliš mnoho a nakonec se svalovou horečkou. Resort můžete, například, po meter, pulse, který sleduje rychlost na základě hrudního pásu. Většina těchto zařízení se počítá a spálených kalorií nebo tuku. Informace lze stáhnout do počítače, a vytvořit z nich analýzy. Data z těchto športtestera jsou poměrně spolehlivé a jsou dobrými pomocníky při běhu a jiných sportech.

Připraveno ve spolupráci s Vladom Zákoníci z www.bezeckytrener.sk Zdroj foto: flickr.com Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Beháte len krátke trasy? raz do týždňa si dajte aj dlhý beh‚re ven a asi jen krátkou trasu? Jednou za týden dopřejte si i dlouhodobém horizontu

Běží v podobě intervalový trénink pomáhá budovat vytrvalost a spalovat tuk.

Ako behať viac a rýchlejšie? tipy pre začiatočníkovJak spustit více a rychleji? Tipy pro začátečníky

Pokud už jste venku a asi na nějakou dobu, je nutné, aby délka run, prodloužit, nebo urychlit.

6 tipov, ako si neznechutiť behanie6 tipů, jak si neznechutiť jogging

Vy jste začal utíkat a bude se vám líbí tato sportovní aktivita zaplatil za tak dlouho, jak je to možné.

Napsat komentář