5 nejúčinnějších cvičení pro břišní

Jistě každý z vás by chtěl mít pevné a pěkně rozvinuté břicho. To je důležité nejen ve vizuální stránce, ale i po zdravotní stránce. Posilováním břicha se cvičení, které vám dnes dovolte mi, abych vám, neposilníte pouze svaly na břiše, ale spevníte celý střed těla, aby se zabránilo vzniku bolesti zad a také zvýšit pružnost a obratnost.

Když cvičíte, břicho nikdy mějte na paměti, že během tohoto cvičení nikdy neuprednostňujte kvantita nad kvalitou. Je hloupost, když někdo říká, že 2000 low-kvalitní opakování přinese lepší výsledky než 15 až 20 kvalitních a pomalé opakování.

Spiderman prkno

Začněte ve stejné pozici jako v tradiční planku. Lokty na podlaze a vaše tělo dokonale rovné. Pak přetáhněte pravé koleno směrem k pravé rameno a jít zpět do pozice prkna. Opakujte na druhé noze. Cvičení po 15-20 opakování každou nohu ve 3 sériích.

Vytáčení s kladkou

Postavte se před kladku s pravou nohou vpředu. Uchopte kladku s oběma rukama těsně pod ramena. Snažte se, aby vaše ruce pevně a rovně, aby se vaše břišní svaly byly natažené. Otočne horní část těla doleva 180° a vrátit se. Tyto 12-15 opakování a poté nohy vystriedajte. Odcvičte 3 série.

Cyklistika

Lehněte si na záda s rukama za hlavou a zvedněte nohy nahoru v úhlu 90°. Cyklistika plní úkoly tak, že pravé koleno se bude blížit k levé lakťu a naopak. Proveďte 15-20 opakování na každou stranu ve 3 sériích.

Šikmé skracovačky

Lehněte si na záda s nohama a s rukama tak, aby vaše tělo tvoří písmeno X. Zvedněte levou ruku a pravou nohu k sobě tak, že si zodvihli ze země hlavu, krk a ramena. Během pohybu se snažte mít ruce a nohy narovnal. Pro zvýšení obtížnosti v ruce můžete držet jednoručku. Opakujte s druhou rukou. 3 cykly 10-12 opakování každé ruce.

Rolování s fitloptou

Kľaknite si na zem s rukama na fitlopte. Snažte se udržet rovná záda, aby se vaše břišní svaly kryté. Fitloptu scroll tak daleko, jak je to možné od vás. Po dosažení maximální, se pomalu vraťte do výchozí polohy. Proveďte 3 série po 10 opakováních.

Zdroj video: www.youtube.com

Napsat komentář