5 skvělých posilňovacích cvičení pro běžce

Ke spuštění přidat posilování, zlepšit svůj výkon, a vyhnout se bolesti a vytónujete svaly.

Při posilování je vhodné se zaměřit na cvičení, které jsou určeny pro více svalových skupin, svalů zad a břicha, vč. Pomáhají páteře lépe zvládat pracovní zátěž, a tak eliminuje bolest, která může přijít zejména na delší behoch a příjemné to rozhodně není.

Správně zvolený silový trénink cvičení vám může pomoci zlepšit držení těla a tím pomoci k nápravě bežeckej technika. Poslední, ale v neposlední řadě, může být posílení, aby se dosáhlo vzniku problematických oblastí. Které cviky jsou pro běžce ty, ne?

Plank (prkno)

Plank je jeden z nejlepších cvičení pro posílení celého těla. Skvěle působí na svaly v oblasti břicha, dolní části zad a ramen. V této poloze zkuste vydržet alespoň 30 sekund. Opakujte 3-5 krát.

Zadní Rozšíření

Toto cvičení je vynikající zejména na zadní straně, konkrétně spodní část zad. Zvyšuje celkovou pohyblivost a svalovou sílu. Opakujte 3 série po 12 opakováních.

Dřepy s kettlebell

V této praxi, no precvičíte nohy, zadek, záda a ramenní svaly. Používá kettlebell, které se drží oběma rukama v přední části hrudníku. Opakujte 10-krát ve 3 sériích.

Nad hlavou Výpad (Výpad s činkou nad hlavou)

I když toto cvičení posiluje více svalových skupin. Je to především svaly hýždí, stehen, core a ruce. Pokud by to pro tebe být těžké držet činky nad hlavu, klidně mějte na úrovni ramen. Opakujte 8 krát na každou nohu po 3 sériích.

Stability Míč Hip Rozšíření

V tomto cvičení budete používat fitloptu a dobře si precvičíte svaly jádro, stehna a hýždě. Opakujte 10-krát ve 3 sériích.

Pokud by mělo být několik dalších zajímavých příkladů lze nalézt také v tomto videu:

Doporučujeme čtení: Protáhnout svaly před cvičením. Zkuste dynamický strečink! Zdroj video: www.youtube.com

Napsat komentář