5 tipů, jak trénovat doma

Již samotné rozhodnutí ZAČÍT CVIČIT přinese do vašeho života velkou změnu. K jeho uskutečnění nepotřebujete hodně. A nemusíš jít do fitness centra či tělocvičny, protože zdraví a zábava je i cvičení doma. A věřte nebo nevěřte, "hrabě", jsou také některé docela běžné činnosti.

Pravidelný pohyb lze přirovnat k "zázračné pilulky", které má schopnost zlepšit fyzické a duševní zdraví. Účinek se objevuje pomalu a postupně, ale je to trvalé. Co se nesmí zapomenout, když cvičíte doma?

1. Vyberte si pohyb, který vám vyhovuje

Domácí tréninkový plán má obrovskou výhodu – můžete ho postavit sami, a to z činnosti, která vás skutečně baví. Cvičení podle DVD, knížky nebo videa na internetu. Který sport si vyberete, je opravdu jen a jen pro vás. Jóga, pilates, aerobik nebo zumba? Interval, nebo spíše, kruhový trénink?

Zjistěte více: Vlak intervalovo. Budete štíhlejší a v kondici. Kruhový trénink – nový trend v ftinescentrách. 2. Domácí vzdělávání má své pravidla

Také při cvičení doma, měl by dodržovat několik zásad – školení by mělo být pravidelné a vhodně složený (například, nezbytnou součástí je warm-up a strečink). Stejně důležité jsou i kardio a silový trénink cvičení – pro toto, lidé často cvičiaci doma zapomenout. Samozřejmě, nemusí být zastoupeny v jednom tréninku, klidně se dívat se na ně rozložte na více dnů v týdnu.

3. Fantazii žádné limity

Nebojte se tréninku neustále spestrovať nové cvikmi a cvičebnými zařízení. Fitlopta, bosu, švihadlo, zatížení náramek. Možnosti je mnoho, takže popusťte uzdu své vlastní fantazii.

Zjistěte více: Pomůcky na cvičení, které používáte nejčastěji 4. Přesunout ji všude, kde je to možné

Děsí vás představa domácího cvičení v obývacím pokoji, stejně jako "makačka" ve fitness centru? Nezáleží na tom, protože tento krok neznamená, že vždy musí být za sport v pravém slova smyslu. Co na to říct, aby práce ve vaší zahradě, nebo domácí práce? Dokonce i několik minut pohybu denně pomůže vašemu zdraví a postavu. Stačí změnit úhel pohledu a vidět pohyb v normální činnosti.

Kolik spálíte při práci v domácnosti? Dozvíte se: Neľútostný verdikt. Američanky jsou tučné, protože pár upratujú. 5. Nikdo neví všechno

A to je přesně důvod, proč je třeba se neustále vzdělávat, tak, že jste také z domácí cvičení nejvíce. Pokud cvičení víš opravdu málo, začínajte cvičit podle instruktážních videí a snažte se, aby vaše mezery co nejdříve doplnit. Co se naučíte vám nikdo nebere.

Pokud se rozhodnete, například na jógu, doporučujeme začít s inštruktážnymi DVD z profesionální jogového instruktora Vašeka Krejčího. Koupit je můžete také na těchto webových stránkách v sekci eshop.

                                     dvd joga vs

 

Napsat komentář