6 cvičení, které vám pomohou zbavit se bolesti zad

Bolest zad je často důsledkem svalové dysbalancie, nesprávné držení těla, stres nebo obezita. Zbavit se jí možná i v několika jednoduchých cvikmi.

Jak odstranit bolesti zad? V první řadě, je nutné určit jeho příčinu. Pro nepříjemné bolesti v oblasti krční páteře nebo křížové kosti, může být odpovědnost oslabené svaly nejen v oblasti zad, ale také břicha. Vynikající volbou jsou cvičení z kategorie tělo i mysl, jako je jóga, pilates, spirály a více, protože se zaměřit také na posílení hlubokých svalů. Úlevu přinese vám následující cvičení:

Zvedání pánve

Toto cvičení vám pomůže odstranit bolesti v křížové kosti a kromě toho posiluje pánevní dno. V této praxi, je důležité mít stále "stáhnout" na prdel a cvičení provádět pomalu. Na začátku vám bude stačit jedna série po 10 opakováních. Později přidávat další série.

Kočka zpět

Tento cvikom nejen dokonale uvolnění celé páteře, ale také posiluje zadní svaly. Rutinní opakování pomalu a přitom, ujistěte se, že správné dýchání. Dělat 8-10 opakování.

Cobra

Cobra je jedním z nejznámějších cvičení pro páteř. Kromě toho, že se podílí na uvolnění svalů, kromě toho také posílí svaly paží, což může být také příčinou bolesti zad. Cvičení opakujte 10 krát.

Most

Pokud si myslíte, že bolesti páteře jsou v odpovědnosti oslabené svaly dolní části zad a břicha, most by být v sestavě cvičení, zaměřené proti bolesti zad, chybět rozhodně neměl. Udělat alespoň jednu sérii o 10 opakováních.

Otáčení hlavy do stran

Toto cvičení je vynikající volbou pro uvolnění a protažení svalů v oblasti krční páteře. Výhodou je, že můžete dělat kdekoliv. Dělat to pomalu, nejméně 10 krát.

Zakláňanie hlavy

Zakláňanie hlavy pomáhá s bolestí v oblasti krční páteře. Můžete provádět stát nebo sedět.

Ne dost, aby jste dané cviky? Mnoho dalších a efektivní cvičení lze nalézt také v těchto článcích:

Pilates cvičení pro zdravá záda

Pilates cvičení na ramena přinést flash úlevu od bolesti

Pilates cvičení pro páteř

6 cvičení na uvolnění zad v kanceláři

Zacvičte si s námi jógu cvičení pro záda

Zdroj video: www.youtube.com

Napsat komentář