7 tipů, jak vybrat běžecké boty

Možná, že máte rádi pocit, když se po těžké dny obujete běžecké boty a dostaneš novou sílu jen když běží. S úžasem a dobrou náladu, pro které mohou zázračné hormony štěstí, začnete vidět západ slunce a okolní krajinu. Jediné, co můžete slyšet, je tvůj zrychlený dech a dupot nohou. A jen na nohy, zatímco běží často zapomínáme. Oni si také zaslouží pohodlí, které jim poskytne kvalitní běžecké boty.

Také jste si mysleli, že nákup běžecké boty, je to otázka jednoho obchodu a za pár minut? Bohužel, tak jednoduché to není. Stejně jako na světě nejsou dva takové sebevědomí lidé, nejsou tam žádné identické lidské nohy. Všichni jsme nenapodobitelné originály, a to je v vše. Podle toho, co bude následovat, že běžecké boty byly na nohou jako ulité?

1. Velikost nohy

Chcete-li určit velikost nohy není pro většinu z nás problém. Pokud máte stále pochybnosti, správnou velikost změřte pouze naboso. Pata najít podporu na stěně a změřte délku od paty po nejdelší prst na noze. Když si boty obujete, přesuňte nohu dopředu tak, že nejdelší prst se dotýká boty. Pokud mezi patou a zadní část boty vopcháte špičkou, bota má ideální velikost.

2. Typ nohy, pronace a supinácia

Tyto dva pojmy mohou být pro některé z nás neznámé. Pronace, nebo supinácia vznikají při chůzi, běhu, joggingu. Ve skutečnosti, to je pohyb vyplývající ze střetu nohy se zemí, že člověk je přírodní a umožňuje efektivně či méně efektivně vstřebávat šoky.

Neutrální došľape mluvíme o centrální pronácii. Je to v podstatě správné nebo ideální způsob, jak došľapu. Problém může být nadměrná či nedostatečná pronace, nebo supinácia. Když našliapavaní vnitřní strany, jde o přebytek pronáciu, když došľape vnější nohu (nohu a kotník se bude otáčet při dopadu na zem směrem ven) je supináciu.

Ujistěte se, že položit otázku, jak určit typ nohy? Nejlehčí způsob je zkontrolovat vaše staré boty – li podrážka se nosí ve středu, to je neutrální typ. Nadměrné pronácii je ošúchaná vnitřní část boty, když supinácii vnější. K nápravě těchto odchylek a tlumit dopad pomoci správně zvolená běžecká obuv.

3. Hmotnost

Pokud jste spadají do kategorie obézní nebo lidé s větší nadváhou, hmotnost je velmi důležitým faktorem při výběru obuvi pro běh. Uvědomte si, že při spuštění musí těle, a, samozřejmě, nohy nesou až na dvojnásobek nebo trojnásobek své vlastní hmotnosti. Proto byste si vybrat vysoce kvalitní boty, které nejlépe ovládá pohyb, a tak minimalizuje riziko zranění.

4. Frekvence běhu

Zeptejte se sami sebe na otázku, kolik kilometrů zabehnete do týdne? Je důležité vědět, že odpověď, protože běžecké boty udržuje svou kvalitativní parametry přibližně 1 500 nabehaných km. Pokud je to méně kvalitní, je to jen 800 až 900 kilometrů. Pak je třeba vyměnit.

5. Terén

Ne všichni mají možnost běhat po měkké hry terén. Pokud jste venku a asi, například, asfaltové silnici, potřebujete běžecké boty s nejvyšším stupněm pozastavení (jinak je riziko, že opotrebujete kloubů). Je také nutné vzít v úvahu obtížnost terénu, protože jiné běžecké boty, které potřebujete v přírodě (all-terrain boty jsou robustnější a těžší) a jiné do parku (to je dost lehčí silniční běžecké boty).

6. Ponožky

Kvalitní boty vyžadují odpovídající ponožky – investovat do sportovní ponožky, které může řešit pak a dobře zvládnout opotřebení. Samozřejmě, že to musí být nejvíce pohodlné a perfektně sedí na noze.

7. Prodávající

Běžecké boty shop s odborníky, kteří vám poradí a zodpoví všechny vaše otázky. Pokud jste obchodník při nákupu běžecké boty, žádné otázky, nebo se nestarám o to typ nohy, vaše váha a terén, po kterém chcete běžet, neztrácejte tady čas. Existuje mnoho dalších obchodů, kde budeme rádi a profesionálně pořadí.

Pro více informací navštivte: http://www.acefitness.org/acefit/healthy_living_fit_facts_content.aspx?itemid=2633 Americká Akademie Dětské Sportovní Medicíny, k dispozici na: http://www.aapsm.org/

Napsat komentář