8 Věcí, které jsem se Naučil Od Mé Ženy v Prvním Měsíci Manželství

Byla jsem vdaná za 30 dní. Já manželství nováček. Ale díky mé skvělé, milá, rozumná žena — ahoj zlato! — Už jsem získal více znalostí o sobě a mechaniky vztahy, než jsem kdy udělal jako sériový datumovka v mých raných 20. let. (Nechci nijak snižovat dovednosti, které jsem vyvinul, aby se zabránilo někdo vodí za nos tím, že muži ve středním věku na Craigslist). Samozřejmě, jsem si jistý, že mě naučil některé z těchto lekcí, dlouho předtím, než náš svatební den, ale tady je to, co jsem zpracovávány v našich čtyřech týdnech manželské blaženosti.

1. Myslel jsem, že jsem dobrý posluchač. Nejsem dobrý posluchač. Přesto.
Když se obviněný nevěnoval pozornost, jsem byl známý, aby se pokusili prokázat své dokonalé schopnosti naslouchat tím, že opakuje, co bylo právě řečeno, a to doslova. Nicméně, poté, co nedávno v reakci na konkrétní otázku („Tak jaké jsou vaše plány na zítra?“) s obzvláště nevhodné odpověď („čtvrtek“), moje žena se nakonec rozhodla uspořádat intervenci. Ona přinesl do mé pozornosti, že roboticky recitovat slova není, ve skutečnosti, uvést tyto slova byly skutečně zpracovány mozku starosti s Grand Theft Auto 5 a preclíky. Od té doby jsem incorporated oční kontakt do mého „poslech“ rutina.

2. Ne všechny problémy je potřeba opravit.
Snaží analyzovat moje žena má potíže, a nabízí její řešení na bázi logiky a rozumu není, ona mi říká, vždy velmi užitečné postup. Zřejmě to není nutně to, co hledá, když se vrátí domů naštvaný kvůli obzvláště frustrující den utírání dítě-zvratky z její boty (ne, není to karneval pracovník — ona je dítě chování terapeuta). Někdy nechce slyšet, zdlouhavé pojednání o „význam vlhčené ubrousky“ — ona jen chce ventilovat na pár minut, když jsem ji objala a potvrdit jí, že něco dělá, opravdu, sát.

3. Ale pokud to dělá, dostat fro-yo.
Při objetí to neudělám, moje žena mě představil tajnou zbraň, která bude dělat nic lépe, bez ohledu na to, jak špatné nepořádek: severovýchod řetězec s názvem Šestnáct Úchyty, které nabízí nejlepší příchutě, mražený jogurt, co jsem kdy zkoušel v životě. (Ne, nedělám pro ně, ALE jsem NAPROSTO OCHOTEN.) Ať už je vaše značka volbou může být — Červené Mango, OBCHODĚ, Yogen Früz, nebo YogurtExplosionLactoseSplürge — není nic, trochu solené karamel fro-yo nemůžu opravit.

4. Nemůžete vyhrát manželství.
Oba jsme vadný, emocionální lidské bytosti. Argumenty by měly být méně o tom, kdo je „správné“ a „špatné“, a více o tom, jak naše akce, aby se ten druhý cítí. Pro každý pet naštvat můj, že moje žena je známo, spoušť, jsem jistě frustrovaný ji tolikrát, kolikrát, s mojí vlastní chování. (Zlato, pokud čtete tento: je mi líto nechat ty vousy lemovky v dřezu — umyju je, až se dostanu domů.) Takové rámování je mnohem více konstruktivní, a zdravější vztah. Až na to, že jí všechny mé kale čipy — to je prostě špatně.

5. Ona nemá „on/off“ přepínač tak, jako já.
„Co se děje?“ Jednou jsem se zeptal moje žena poté, co se snaží, aby ji na stroze klepnutím na různých částech jejího těla, jako je kokpit, ovládání letounu. „Musím být oslovováni,“ vysvětlila. Bude to znít divně, ale poslouchejte: Když jste ženatý, váš nejlepší přítel, je snadné zapomenout, že ona je žena a její tělo funguje jinak než ta tvoje. Nemyslím tím, že bych doslova zapomenout, že je žena, nebo že ji vidím asexuálně v žádném případě. Moje žena je sexy. Ale když to vypadá, že ona je jediný člověk, který dostane důvod, proč jsem tak hloupý vtip a myslí, že je to stejně vtipné jako já, zapomněl jsem, že nejsme ze stejného materiálu. A její materiál potřebuje předehru.

6. Mluvit o všem. VŽDY.
Víte, co je hrubé slovo? Fester. Nenechte nic ve vašem vztahu hnisat. Malé věci, které jste považovali za nehodné rozhovoru v jednu chvíli praskne v nejméně vhodnou chvíli (např. při nástupu do 14-ti hodinový let do Jižní Afriky). Kdyby moje žena měla manželství mantra, to by asi být, „Řekni mi, co cítíš,“ vzhledem k tomu, že by byl můj, „Nic, trochu make-up-sex nemůže opravit!“ (Ona je více produktivní.)

7. Když máte pocit, sobecký, zoom out.
Protože se stěhuje s manželkou, byl jsem sesazen jako Král Ethan: Pán Bytu, který kdysi vlastnil neomezený práva na hodinky zpět-k-zpět epizod, Že Metal Show. Kompromisy — stejně jako se dívat na Hru o Trůny na gauči dohromady — jsou stejně jako potřeby v domácnosti, jako jsou ve vnějším světě. Moje žena má dokonce i fráze o radu, když ona si myslí, že jsem příliš zaměřuje na narcistické detaily: „Zoom out“. A někdy se jí bude doprovázet řekl frázi s masážemi hlavy a omelety, čímž nechtěně příkladem, jak nesobecky starat o jinou osobu. Možná, že dovednost se bude hodit, když jsme přivést děti do světa, jednoho dne (jednou, Jednou.)

8. Fandom není láska.
Myslím, že technicky naučil se to v šesté třídě, ale moje žena mi ukázala, že to není jen předpubertální teorie. Nemusíte být fanoušek číslo jedna svého manžela (nebo manželky), koníčky a zájmy, být milující a podporující partner. Moje žena může být velmi upřímná o improvizační hardcore kapely jsem hrát s čas od času. Vím, že na to není. To je v pořádku. Manželství bude trvat až do konce našich životů, během nichž jsem pozitivní, jsem se vyzvednout další divné koníčky, které bude trvat až ve čtvrtek v noci. Dokážete si představit ten tlak bych si jí, kdyby měla být na každé představení je pro mě cítit milován? Já bych spíše měla soustředit na to, že má milující ženu a podpůrná milence. Fanoušek číslo jedna není titul, potřebuje se bát.

Napsat komentář