9 Peníze Otázky, které Jste Naprosto Muset Zeptat Svého Partnera

NBC/Sade Adeyina

Udeřil jste správně, sdílet Netflix účet, a co-přijala čokl. Ale i když pár prochází určité milníky vztahu, jeden convo často přehlížena: „Když potkáte někoho nového, zkuste zjistit, jestli jste fyzicky, emocionálně a duchovně kompatibilní, ale je to méně instinktivní zaměřit se na to, zda jste nebo nejste finančně kompatibilní,“ říká Manisa Thakor, zakladatel MoneyZen, investiční poradenské firmy. A pokud si myslíte o tom, to je docela velký dohled, protože peníze hrají hlavní roli ve vašem štěstí dohromady. Pokud jste vážně o vole vidíš, vyplatí se obě vaše odpovědi na tyto klíčové otázky.

Jaký je Váš Finanční Zátěž?

Diskutovat o tom, kde se vaše visí-ups začal chápat navzájem naděje a obavy.

1. Udělal oba své rodiče pracovat? Jak to mohli zvládnout příjem?

Většina z nás pozorovat, jak naši rodiče orientovat své finance … a pak jsme buď napodobují je, nebo vědomě se snaží dělat něco jiného. Pokud se vaše očekávání nesedí, když přijde na to, co chcete dělat, být jasné, o tom, kde jste ochotni ke kompromisu, říká Tonya Rapley, zakladatel finanční vzdělávání blogu Můj Fab Finance. Zkuste, „nechci vidět sám sebe, nikdy přestat mé kariéře, ale rád bych více zvládnutelné hodin nakonec.“ Nebo „očekávám, že chlap přispět padesát-padesát na vztah a doma.“

2. Jak se vaši rodiče mluvit o penězích?

Možná mu řekl, že tam byl nikdy dost, zatímco vy rád utrácet teď a platit později. „Způsob, jakým naši rodiče, nebo ne mluvit o penězích, může se nás bojí nebo se chovají nezodpovědně,“ říká Rapley. „Pokud se jeho rodiče nikdy nemluvili o tom s ním, on může být méně finančně vyspělejší, než ty.“ Vzít to jako znamení, aby dohlížet na finanční záležitosti a diskutovat o nich častěji.

3. Máte nějaké finanční lituje?

Dluh může mít zásadní dopad na vztah, tak to může být nejdůležitější otázka, kterou můžete požádat. Snadnost do tématu, aby se zabránilo někdo, jak se bránit, radí Rapley. Pak říkají, že to, co dluží a proč. A to je důležité, aby sdílet, jak moc máte udělat a jak moc jste uložili, říká Farnoosh Torabi, autor, Když, Ona Dělá Více. Jakmile jsou všechny údaje jsou v otevřené, můžete pracovat jako tým, vytvořit plán útoku. „Začněte tím, že dělá to, co je potřeba se dostat z dluhů, pak vybudovat úspory,“ říká.

4. Udělat vaše rodiče platit své účty?

„Fiskálně vázána na rodiče může signalizovat, že se člověk zdržuje významný krok do dospělosti,“ říká Torabi. Jestli je váhavý (nebo schopen) zaplatit za jeho vlastní mobilní telefon, může být další milníky, že na to není připraven. Podle toho, co je v této situaci by měl vysvětlit, proč. Dále, zjistit, co to bude trvat, aby se stal nezávislý a vybudovat finanční život jako pár. Začít v malém — s společný telefon plánu — nebo rozřezat že SOS AmEx, říká Torabi.

Kde je váš šek?

Zjistit, jak tráví své peníze na reg tak ti nepotí malé věci.

5. Jak se vám sledovat své peníze?

Mohl by mít všechno automatizované … nebo jeho financí by mohl vypadat jeho oblečení poseté bytu. Totéž platí i pro vás. „Lidé mohou být otevřeny na měnící se způsob, jak se vypořádat s penězi v jejich 20s a brzy 30s,“říká Hilary Hendershott, finanční poradce a správce majetku. „Pokud chcete synchronizovat své peníze-styly řízení, ozvěte se a být konkrétní o tom, co cítí pohodlně.“

6. Má někdo záviset na vás finančně?

Oba jste se (doufejme!) vyzrazeny, pokud máte dítě (nebo několik) podporujete. Ale také byste měli být vepředu, pokud budete posílat vaše máma měsíční kontrolu, aby jí pomohl dostat, nebo pokud se pravidelně Venmos peníze na cash-omezovaný přítel. Odhalující tyto druhy omezení představuje úplnější obraz o své finance. Nesuďte, varuje Rapley, ale dělat se zeptat, „Myslíte si, podívejte se sami dělat to navždy?“ Pokud je odstavení jeho BFF off, A+! Ale pokud jste pomáhat mámě za dobré, faktorem, který do jakékoli společné rozpočtování.

7. To, co utrácet, by se nikdy vzdát?

Denní jóga třídy? Permanentky na vysokou školu basketbal hry? Bez ohledu na to, shovívavost, přijít čistý na hlavu hořkost později. „Když jste upřímní o věci, které nesmí ohrozit, to je snadnější najít společnou řeč,“ říká Torabi.

Jaké Jsou Vaše Peníze Snech?

Máte velké plány pro příští desetiletí a dále … ale to, že?

8. Co je ta velká věc, kterou jste doufal, že zachránit?

„Věci, které jsme zachránili v životě odhalit, jaké hodnoty máme,“ říká Janice Goldman, autor Pojďme se Bavit O Penězích. Ptát se na tuto otázku na sebe zvýrazní vaše priority. Pokud jste oba vlepování pryč hotovosti pro dům dolů na silnici, skvělé. Ale pokud se jeho úspory jsou vyčleněny pro rok cestování, když jste ukládání jít zpátky do školy, budete muset vyřešit věci.

9. Co si myslíte, že váš život bude vypadat za 10 let?

Získat konkrétní představu o své vize pro budoucnost. Zeptejte se navzájem, „to, Co druh domu budete žít?“ „Jaké auto budete řídit?“ „Co budeš dnes dělat, aby vás tam dostat?“ říká Rapley. Odpovědi se zobrazí, pokud jste v synchronizaci, ale také odhalit, zda každý z vás je na tom teď pracovat, aby se tyto sny ve skutečnost nakonec. Pokud odpovědi ukazují podrobný plán k dosažení tohoto cíle, pak máte dobré jít.

Tento článek byl původně publikován jako „Jste $oul Kamarádi?“ v únoru 2017 vydání Cosmopolitan. Klikněte zde pro přihlásit se k digitální vydání.

Napsat komentář