ACAI – exotické ovoce z lesa Amazónskeho

Už jste SLYŠELI o ACAI (asají) ? NE?!

Nevadí…tak daleko, já taky ne! Ale na doporučení jednoho "mountain man" z Nízkých Tater, který mě inspiroval a doslova "namotal" na toto ovoce, jsem se rozhodl podívat se na to blíže.

Čím více nám říct o této "zázračnom" ovoce prozradí Rišo Szeplaki, skvělý lektor a trenér brazilské bojové umění capoeira.

Ahoj Rišo, mohl bys nás PŘEDSTAVIT, ovoce ACAI (asají)? Jak to vypadá? Co je v něm?

Ano, samozřejmě. Tento bobuľovité ovoce pochází z Brazílie, konkrétně z Amazónskeho deštného pralesa. Roste ve velké trsoch na palmách. Kde je ovoce nezralé, zelené barvy, ale když dozrievaní je jejich barva speciálně tmavě fialová. Ovoce má jednu velkou kôstku, které tvoří až 80% plodu. Acai (asají), je velmi obtížné procesu, a to z něj dělá drahé. Pro export je zpracován do podoby dřeně.

Plody ACAI (asaí) je odkazoval se na jako jeden z nejvíce komplexní přírodní ovocné vzhledem k vysokému obsahu:

  • antioxidantů a dietní vlákniny
  • nenasycené mastné kyseliny (Omega 6 a Omega 9)
  • vápník
  • žehlička
  • draslík
  • fosfor
  • 8-sedm z 9-ers z důležitých aminokyselin
  • vitamíny C, A, B1(Thiamin), B2(Riboflavin), B3(Niacin), E(Tokoferol)
  • bílkovin a bílkovin v podobné složení, jako má vejce

Tak, to není vůbec tepelně nespracúva, ale schne na mrazu, zachovává všechny tyto "velké věci".

Představte si, kdyby Katie, která obsahuje alespoň 14x více antioxidantů než syrový špenát a 20-30x více antokyanidov jako červené víno.

Waw,…proto, že jsem ztratil motivaci, pít víno…Ale ne, vážně…tohle je pravděpodobně vhodné, zejména pro sportovce, není to?

To ano. Ale nejen pro ně. To je pro všechny! Koneckonců, posúď sám. To je velmi dobrým zdrojem energie při fyzické a psychické zátěži, očišťuje a detoxikuje organismus, zpomaluje proces stárnutí buněk, pomáhá také mužské prostaty, zvyšuje odolnost kardiovaskulárního (srdeční) systém, stabilizuje hladinu LDL a HDL cholesterolu, tzv. "špatný a dobrý" cholesterol, předchází arteroskleróze a poškození buněk způsobené volnými radikály. To je velmi užitečné při léčbě zánětlivých procesů a neutralizace nebezpečné karcinogeny. Pro jejich vysoký obsah vlákniny pomáhá v dobré trávení a pomáhá udržovat štíhlou postavu. V podstatě to podporuje celkové zdraví!

Super, tak to mám rád. A jak vidíte ho tam? Je to časově náročné? Jak to chutná?

Ale příprava je velmi jednoduchá. Jen Acai vyberte z mrazáku a dát do mixéru. Pak podle vaší chuti si můžete připravit v různých variantách. Také na našich webových stránkách můžete najít různé recepty. Můžete například použít tradiční brazilský recept: Na Tigela (tižela). Je to zmrazené ACAI zmixované s banánem, medem a posypané praženým müsli. Další možností pro trénink je Acai Šťávy (acai zmixované s jablkovým džusem) a Acai Smoothie (acai zmixované s jahodovou šťávu a jogurt). Ale musíme pochopit, že čistý Acai je vynikající. Chuť je popsána jen stěží. Musíte to zkusit. Některé připomíná lesní ovoce, borůvky a jiné než čokolády. To je subjektivní. Každopádně, je to spíše sladší než kyselý nebo hořký :o)

No, těším se, že příprava není časově náročná. A prosím, řekněte ještě našim čtenářům, kde se by mít více informací, na prodej ovoce, nebo by se o tom chcete vědět více?

Více informací najdete určitě na internetu. Ať už na našich stránkách: www.acaimania.sk nebo nechat jen goooooglujú a naučí velmi mnoho. Je internet bounty. To by neměl být problém najít Acai pro více informací. Všechny informace týkající se distribuce také můžete najít na našich webových stránkách, nebo přímo na mě, nebo i pro vás Katie.

No Rišo,… Děkuji moc za rozhovor a doufám, že toto skvělé ovoce obľúbi hodně lidí a zejména umožňují mnoho lidí, aby vám pomohl.

Děkuji vám a těším se na naši spolupráci. A zdravím všechny dítě – aerobičky, tanečníčky, zumbistky, fitnessky,…:o)

Tečka na konci… Můj názor na Acai.

Musím říci, že jsem velmi chutnalo. Opravdu skvělá. Chuť je těžké opísateľná. Mě osobně to připomíná bobule. Vřele doporučuji! Moc mě zajímá Váš názor na Acai. Chci se Vás zeptat:

Už jste zkoušeli? Ochutnal Jsi? Stejně jako Vy, že tento druh věc, došlo v británii? Měl by jsi zájem to chuť?

Budeme velmi rádi, pokud s námi sdílíte vaše zkušenosti a názor.

Napsat komentář