Aktualita týdne: Běžci mohou během vánočních volný čas hodovať

Podle studie zveřejněné v časopise Medicine & Science in Sports & Exercise může aktivní běžci během prázdnin hodovať aniž je dotčen více silně odráží v jejich vzhledu.

Vědci rozdělili 107 tisíc běžců do několika skupin podle vzdálenosti, že den zabehnú. V první skupině byli ti, kdo běžel méně než 2 mil za den. Do druhé skupiny patřili ti, kteří byli běží od 2 do 4 km, účastníci třetí skupiny zkušených 4 až 6 km, další skupina zabehla 6 až 8 km v průběhu dne, a posledních 8 kilometrů a více.

Vědci hodnotili BMI a obvodu pasu, který se výrazně zvýšil mezi skupinami, nejméně aktivní běžci, kteří jedli hodně "riskantní" potraviny, nebo maso, které na den patří, a méně ovoce. Když nejvíce aktivní skupiny byly důsledky porušení z vaší stravy, alespoň 50 procent nižší než v jiných skupinách. Je třeba dodat, že negativní následky pitky byly sníženy již se skupinou, že den zabehne více než 2 kilometry.

Studie ukazuje, že běžci, kteří se překročit doporučená denní dávka fyzické aktivity, mohou tímto způsobem snížit riziko zvýšení BMI a obvodu pasu, a to i v případě, že konzumují nezdravé potraviny.

Zdroj: American College of Sports Medicine (www.acsm.org)

Napsat komentář