Aktualita týdne: do Práce, nebo nebude fungovat?

Na tuto otázku lze pravděpodobně dát ty, kteří trpí alergiemi a dozvědět se o výsledky průzkumu britské organizace, která se zaměřuje na pomoc lidem s alergiemi.

Podle odhadu Alergie BRITÁNII, se sídlem ve městě Kent, nejméně 5,7 milionu lidí v Británii jsou ovlivněny alergie na pracovišti. Vědci z národní organizace vás, zářící světlo na administrativní pracovníky, alergiky, pro ty, kteří trpí alergickou rýmou, problémy s očima, suchosťou v krku, dýchací potíže, letargiou, bolesti hlavy nebo kožní alergie.

To, co najdou? Až 95 procent z těch, dotazovaných uvedlo, že zažili jeden nebo více z výše uvedených příznaků alergie, 27-jim procent příznaky alergie zhoršila jen v pracovním prostředí.

Nejhorší je, že až 62 procent alergiků zažili svědění a zalévání očí, a 27 procent dotázaných má trpí dýchací potíže pro období loňského roku.

Expert Maureen Jenkins z Alergie UK, se domnívá, výsledky významné, protože ovládání pohonů alergie v pracovním prostředí je mnohem těžší, než doma.

Největší problémy při kontrole alergie jsou považovány:

  • špatné větrání
  • 90 procent administrativních prostor má koberce, které jsou domácí prach a roztoči
  • knihovny mají otevřené police, kde se hromadí prach, který byl převzat z knihy rozvíri
  • spory z rostliny může zhoršit příznaky alergie, rostliny jsou zastoupeny v 38-sedm procent kanceláří

Alergie a produktivity práce

Alergie významně ovlivňují produktivitu práce. Až 42 procent dotázaných alergiky vzali volno za posledních 12 měsíců z důvodu alergie. U 14 procent vzal nemocenskou od čtyř do deseti dnů!!!

Zdroj: Zpracováno podle zprávy, Julie Doyle, PR a marketingový ředitel Alergie UK, www.allergyuk.org

Napsat komentář