Aktualita týdne: Víte, které národy jsou mobility najlenivejšie?

Vědci z britského lékařského časopisu the Lancet trafili do černého. Výsledky průzkumu zveřejněné v době olympijských her v Londýně. Budeme si pamatovat, dnes, protože sport by měl být i v zimě!

The Lancet je prestižní lékařský časopis, který je vydáván ve velké Británii. Odborníci se zaměřují na shromažďování informací o míře fyzické aktivity ve více než 122 zemích po celém světě. Výsledky jsou opravdu zajímavé. S veřejností pro ně podělit v době letních olympíjskych hry s cílem motivovat lidi k pohybu.

To, co odborníci zjistili?

Zjištěné výsledky ukazují, že nedostatek tělesné aktivity je hlavní příčinou smrti. Zarážející je zjištění, že až třetina lidí na naší planetě nesplňuje ani základní požadavek – 2,5 hodiny mírné aktivity týdně.

Mezi najlenivejšie evropských zemí jsou Malta, Srbsko a Velká Británie, zatímco na Maltě je lenivých až na 71,9%, v Srbsku 68,3% a ve Velké Británii 63,3% dospělých.

Naopak, mezi celkově nejaktivnější zemí jsou Řekové, Estonci a nizozemci, kde míra lenivcov v rozmezí 16 až 18 procent.

Slovensko se řadí v žebříčku najlenivejších národy 89. místo s procentním vyčíslením lenivej dospělé populace na úrovni 22,2 procenta. Ve srovnání se sousedními zeměmi, jsme se fyzická aktivita docela dobře, protože lenivých Poláci, Maďaři nebo Češi, je mnohem více než nás.

Zdroj: http://www.thelancet.com/

Napsat komentář