Balančný trénink by měl být součástí každého cvičení

Balančný trénink je založen na funkční trénink. To znamená, že se zaměřuje na vzdělávání a podporu pro dosažení lepších výsledků, a to buď v tělocvičně pro těžký trénink se zátěží, nebo v každodenním životě, v reálných činnostech.

Co je to balančný školení?

Vyrovnávací, nebo rovnováhu jistě většina bude ukazovat, o co se jedná. Mnoho, nicméně, jsou trochu odlišné věci, než ty, na které odkazuje. V balančnom trénink pracuje se dvěma výrazy: stabilní a nestabilní polohy a pohybu.

  • Stabilní – při správném postavení těla není pro člověka problém udržet pozice, nebo provést pohyb. Tam je zvýšený nárok na aktivaci stabilizačních svalů (hlavní část jádra). Když je v kontaktu s podložkou je více bodů opory jako stojící na obě nohy. Pokud několik bodů odoberieme, bude naše těžiště mít problém zůstat ve stejné pozici, čímž se dostáváme k druhé funkční období.
  • Labilní – stoj na jedné noze při správném postavení těla, jednostranná zátěž nebo použití jednoho zařízení. Zde začíná pracovat s labilitou, s určitou nerovnováhou a tělo na to všechno konkrétně reagovat. Reakce našeho těla je aktivace více svalových skupin, zlepšení medzisvalovej, ale také vnútrosvalovej koordinace. Naše hlavní myšlenka je aktivovat hluboké svaly.

Zařazení balačného školení

Zařazení tohoto typu tréninku by mělo být součástí každého tréninkového plánu, ale frekvence výpis je samozřejmě individuální. Doporučuji zahrnout kompletní balančný trénink (celé tělo) alespoň jednou týdně, která by se měla zaměřit pouze na tento typ tréninku.

Cvičení Pěkné držení těla

Potrápite zad, břicha, hýždí a stehen. Postavte se rovně, jednu nohu co nejvíce zanožte a současně mírně predkloňte horní poloviny těla. Ruce vzpažte tak, aby byla v prodloužení trupu. V této poloze zotrvajte několik sekund a pak nechal ruku klesnout, uvolněte zanoženú nohu a vraťte se do výchozí polohy. Po 8 opakovaniach nohy vystriedajte.

Hezké nohy

Jsou zmocněni, aby se tvar nohy, břicho a hýždě. Lehněte si na bok, rukou si podepřete hlavu. Na druhé straně najít podporu v přední části těla. Spevnite břicho, nohy a hýždě a zvedněte natažené nohy nad zem. Krátce vydržet a pak se nohy spustit na zem. Opakujte 8 krát, a pak změnit strany.

Zdravá záda

Spevňujete zad, nohou a břicha. Kľaknite vás a najít podporu, ruce na zemi. Levou nohu natáhnout dozadu tak, aby byla prodloužením trupu. Zároveň vzpažte pravou ruku. Spevnite břišní svaly, a v této poloze zotrvajte 10 sekund. Vrátit se do počáteční pozice a opakujte 8 krát, pak vyměňte strany.

Harmonie pohybů

Zlepšit své koordinace a mobility. Postavte se do širokého postoje rozkročného a pokrčte kolena. Špičky směřují do stran. Pokrčte ruce, dlaně zopnite na úrovni hrudníku. Z této pozice přeneste váhu těla na pravou nohu a zároveň popsat rukama půlkruh směrem dolů. Při návratu do výchozí polohy ruky, popsat půlkruh směrem nahoru doleva. Sleduje pohyb pravé horní straně hladce popsat ležatú osmičku. Opakujte 16 krát, během cvičení zhluboka a rovnoměrně dýchejte.

Zdroj foto: flickr.com Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

15-minútový intervalový tréning15 minut intervalový trénink

Je váš velký nepřítel v praxi? Tento intervalový trénink vám dá zabrat, i když to trvá jen 15 minut.

Ako často meniť svoj tréningový plánJak často měnit tréninkový plán?

Velkou výhodou cvičení je, že si můžete vyzkoušet řadu cvičení a techniky. Tak zjistíte, co vás nejvíce baví, nebo co vám nejlépe bere.

Fitnes tréning, ktorý zvládnete aj domaKondiční trénink, který může zvládnout i doma

Připravili jsme pro vás kondiční trénink, na který budete potřebovat jen posilňovaciu lavice a činky.

Napsat komentář