Běh a silový trénink. Jaké cvičení si vybrat?

Máte rádi běh a nevíte, na které posilovací cvičení do vašeho tréninku zaměřit? Trenér Michal Patakyové ve videích představí nejlepší.

Pokud patříte mezi milovníky běhu, máte výhodu, že nejste omezeni otevírací doba ve fitness centru a navíc na běh nepotřebujete ani žádné speciální vybavení (kromě dobré běžecké boty). Ale jistě berete na vědomí také to, že ke spuštění, je dobré vybrat si některé kompenzační cvičení, jako je plavání nebo posilování.

To je, nicméně, silový trénink skutečně vhodná i pro běžce? "Moje tvrzení je, že jen běhat nestačí. To by mělo být zároveň také posílit. Doporučuji použít hlavně základní sílu cvičení, jako jsou dřepy nebo útoky, a dělat konkrétní cvičení, které jsou váš pohyb podobný běhu, například, různé výstupy, nebo výběhy do kopců a schodů. Rozhodně nedoporučuji klasické ,bodybuilderský trénink na strojích," radí fitness trenér Michal Patakyové. Toto školení je dobré věnovat alespoň dvakrát týdně.

Hmotnost-cvičení vhodné pro běžce Dřepy

Dřepy konkrétně představovat netřeba. Nicméně, na jejich realizaci je třeba dát pozor, aby kolena nohy nepresahovali prsty. Postačí vám tři série po 10 opakováních. Dřepy můžete si také udělat s efektem procesu nebo s výskokom.

Zdroj video: wwwy.youtube.com

Přejeďte

Také při výpadov je třeba dát pozor na správnou techniku. Nejčastější chybou je, že výpad se provádí příliš rychle nebo je predkláňaniu trupu. Nájezdy jsme udělat jednu a druhou nohu pro 10 opakování ve třech sériích.

Zdroj video: wwwy.youtube.com

Most

Toto cvičení je zaměřené na posílení svalů hýždí a zadní části stehenných svaly. V nejvzdálenější poloze, a zkuste vytrvat alespoň několik sekund. Pozor na správné dýchání – dýchat výdech provádíme při zvedání pánve nahoru.

Zdroj video: wwwy.youtube.com

Deska

Tabule je velmi užitečnou komplexní cvikom i pro běžce. Snažte se držet tak dlouho, jak je to možné a běžné opakuje několikrát za sebou. Můžete také vyzkoušet i náročnější varianty představenstva.

Základní varianta

Zdroj video: wwwy.youtube.com

Variace představenstva

Zdroj video: wwwy.youtube.com

Horolezec

Další výkon z kategorie komplexu ocení všichni bez rozdílu. Na jeho realizaci měli dát pozor na to, aby tělo tvořilo přímku. Budeme dělat tři série po 20 opakováních.

Zdroj video: wwwy.youtube.com

Připraveno ve spolupráci s Michalem Patakym, který je zakladatelem protrening.cs – shop pro sportovce a zkušené trenéry. Ve stejné době, on je autor blogu michalpataky.com

Zdroj fotografií: adidas

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Behám a chcem schudnúť. čo a kedy jesť?Byl přesvědčen a chci zhubnout. Co a kdy jíst?

Pokud jste začali běhat, protože chcete zhubnout, ale nemůžete správně vybrat a načasovat jídlo, aby vám výživový poradce Ing. Libor Javro.

6 výhod behu, o ktorých ste možno netušili6 výhody běží, nemusí vědět

Že běhání posiluje kardiovaskulární systém a imunitní systém, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a vysoký tlak, víme všichni.

Šprinty zlepšia kondičku a pomôžu schudnúťSprinty zlepší kondičku a pomůže vám zhubnout

Sprint ušetřit čas, přispívají ke zlepšení kondice, pomoc při zhadzovaní liber a snížit jejich riziko vzniku metabolického syndromu.

Napsat komentář