Bitva proti únavě B12-tkou

Věděli jste, že tento životně důležitý vitamín je navíc pro naše tělo a jídlo je také v minerálke?

Zázrak s počtem B12

Vitamin označen B12 je pro správné fungování lidského těla je naprosto zásadní.

Potřebujeme to v tvorbě červených krvinek a správnou funkci nervového systému. To je důležitou součástí biosyntéze nukleových kyselin, tvorbu orgánů a genetické informace. Chrání nás od roztroušené sklerózy a Alzheimerovy choroby. Potřebujeme to pro naši duševní pohodu.

Může ale mnohem více. Je nezbytné pro tvorbu karnitinu, dopamin, noradrenalin a hormon dobré nálady – serotonin. Podporuje vstřebávání železa, je přítomen při tvorbě bílkovin a podporuje příjem jódu ve štítné žláze.

Pokud bychom měli tedy shrnout v jedné větě, dalo by se říct, že bez vitamínu B12 bychom prostě nepřežili.

Co dělat, pokud to není dost?

Takže, to způsobí mnoho problémů. Mezi nejčastější patří: anémie, chronická únava, halucinace, závratě, ospalost, deprese, otoky očí, podrážděnost, degenerace páteře, rozmarnost, nebo problémy s dýcháním.

Že jsme všechny výše uvedené lze účinně předcházet, je třeba vždy dbát nato, tak, že máme dostatečný příjem vitaminu B12. Zda v pestré, zdravé a vyvážené stravě, ale také v tom, co denní pití.

V lidském těle se tento vitamin uloženy v játrech. Zajímavé je, že pokud trpíte nedostatkem tohoto vitamínu, nemusíte si ho všimnout hned. Je to proto, že v játrech může být uložen, zásoby až na 6 let.

Kde se skrývá?

Co se stravy týká, většina B12-desítky skrývá v droždí, játrech, sója, ryby, sýry, vnitřnosti nebo ryby.

Zmínil však, jsme také pitný režim. Nyní se můžete ptát, co myslíte?

Myslíme si, že to hlavně minerálku Budiš. To je, ve skutečnosti, znepokojen B-komplex, a proto je také na vitamin B12. Pravidelné pití této minerální a jeho zařazení do svého dennodenného vody a hydrataci dodávky, můžete si zajistit další zdroj a pravidelný přísun tohoto vitamínu. Ta je zvlášť důležité, také v posílení imunity a ne jen během chladnějších měsíců, kdy imunita často oslabena, ale celoročně.

Kromě toho, pití Budišky snížení únavy a vyčerpání. Pokud ne jednu 1,5 litrovou láhev minerální vody, ujistěte se, že máte vitamíny B, které potřebujete pro celý den.

Jak jste B12-tku dopĺňate?

Zdroj foto: pixabay.com

Napsat komentář