Bláto, splétaných lanek, ale zejména pohyb v přírodě – to je Reebok Spartan Race

Spartan Race™ je přední světový cross-country závod založený fanoušky extrémních sportovních akcí. Registrace pro další závod na Kamzík je již otevřena. Lze použít muži a ženy jednotlivě, nebo v týmech (minimálně 4 členové). Běh se bude jmenovat Spartan Sprint – 5 km s 15 překážkami. Jeden z nejlepších sportovců po celém světě uznání je slovenský Peter Žiška, který bude probíhat také v Bratislavě. Kamzíka bude dějištěm závodů 10. května 2014.

Závody byla založena v roce 2010 s jednoduchým cílem: vytvořit seriózní výzvu pro aktivní sportovce, kteří hledají alternativní vytrvalostní akce. Steeplechase run je navržen tak, aby test silovej odolnost, výdrž, rychlost a dovednosti. "Závod, který jsme na Slovensku patří mezi nejzajímavější, a díky naší povaze a profil země. Potvrdilo se nám, že také inspektoři kvality Spojené státy americké. Naše země je prvním držitelem licence na závod mimo území USA," vysvětluje Jozef Červenak, koordinátor závodu pro střední Evropu.

spartan1

Každý, kdo bude mít zájem svůj závod vyzkoušet, doporučuje se, aby absolvoval školení příprava. Reebok Spartan Race staví na Slovensku spolupráce s posilňovňami a školení míst bude k dispozici pro certifikované trenéry pro kvalitní trénink. To je v současné době pouze certifikovaní trenéři Jany Landl, který letos vyhrál trénerskú licence v Londýně. "Každý, kdo by rád, aby se zúčastnili vysoce kvalitní pre-Kamzíkom, se mohou podílet na Reebok Spartan Campu. Ten se bude konat od 4. – 6. Duben, Štrbské pleso," říká Jany Landl.

spartan2

Program závodů v roce 2014:

26.4. Eplény (Maďarsko)

10.5. Kamzík (Slovensko)

31.5. – 1.6. Liberec (česká republika)

21.6. Klínovec (česká republika)

5.7. Valčianska dolina (Slovensko)

19.7. Jaworzyna Krynica (Polsko)

2.8. Czobanka (Maďarsko)

16.8. Klínovec (česká republika)

30.8. Olsztyn (Polsko)

13.9. Donovaly (Slovensko)

27.9. Bořetice (česká republika)

11.10. Ursynow (Polsko)

Více informací a registraci naleznete zde: http://spartanrace.sk/preteky/kamzik-slovensko-spartan-sprint-10-5-2014. Seznam závodů bude průběžně aktualizován.

KONTAKT PRO MÉDIA:

Eva Sérová + 421 948 170 688; [email protected]

Spartan race™

Napsat komentář