Charles Poliquin: světově proslulý odborník na zvyšování výkonnosti a výživa

V oblasti výživy se dívá komplexně a metodika jeho výcvik je na špičkové úrovni. Jeho doporučení se řídí svetoznámi sportovci a olympijské týmy.

Díky jeho tréninku dosáhl na cenné kovy mnoho sportovců v několika sportovních disciplínách: Dwight Phillips (long jump), Kristus Pronger (hokej), Adam Nelson (vrh koulí) a další.

To je, jak to všechno začalo

Poliquin se narodil v kanadské Ottawě. Chcete vědět, jak se tento sport dostal? Je to opravdu zajímavý příběh, který říká, že Poliquinovi již jako mladý chlapec nechýbalo nadšení pro pohyb, velké odhodlání a touhu jít za svým cílem. Karel byl vzdělaný v katolické víře. Každou neděli chodil do kostela. Ale jak štrnásťročného it služby začaly nudit, a tak prostě šel do knihovny. Kouzlo mu knihu věnoval hnutí a především silovému tréninku.

Bez Poliquina by silový trénink byl těžko tam, kde je teď

Po absolvování začal Poliquin působí jako fitness trenér. Zajímavé jsou jeho školení teorií, metod a postojů, které v oblasti fitness přinesl zcela nový vítr. Jeden z tréninků pod taktovkou Poliquina, která se konala v Torontu, se zúčastnil také odborník na výživu a osobní trenér Dušan Plichta. Proč si vybral právě jeho? "Poliquina jsem si vybral z důvodu doporučení od slovenské sílu ústavu, protože problém životního stylu dívá komplexně a jako první ve svém oboru, začal jednat s hormonální rovnováhu jako cestu k optimální zdraví a vysoký výkon. Já jsem také z řady relevantních zdrojů zjistil, že jeho metodika je v rámci trénerstva a silový trénink považován za vrchol, podle kterého se řídí nejen olympijské týmy, ale také lidi z jiných oddílů, jako je přímo silový trénink," říká Dušan Plichta.

Doporučujeme, abyste si přečetli: Tiffany Rothe: Skóre vysoká s krátkými programy na ženské části

Poliquinove tréninkové metody, postupy, názory a doporučení byly a stále jsou publikovány ve známých časopisech zaměřených na sport a cvičení. Je autorem několika knih, například Poliquin Zásady: obrazovky, musíte Metod pro Sílu a Hmotu Vývoj, Moderní Trendy v Sílu Školení: Volume 1, Sad a Opakování, a další.

Známý je také organizace Poliquin GroupTM, které založil sám Poliquin. Jeho cílem je vzdělávat top-class fitness trenérů, kteří se budou specializovat v oblasti silového tréninku a výživy. Mnoho zajímavých informací v této oblasti dozvíte na stránkách www.poliquingroup.com/

Biosignature v Torontu

Jaký druh "pikošky" jsi šel do Dušan Plichta z tréninku v Torontu? Je jejich hodně, pro všechny jsme si vybrat alespoň dva. "Charles hlásá teorii, že sacharidy v naší stravě potřebujeme, aby se stali hodni veletrh vzdělávání a na stejné odškodnění. Váš atlet, tak to slibuje, že v sobotu, ale když se dostanou pod deset procent práh tuku, nebo o jednu desetinu více. Pak jen směje se, když jsou schopni jíst deset palačinky, zapít jejich sladké zmrzlinovými nápoji, a to opakovat i pětkrát denně. Naštěstí, tam je maximálně jeden den za týden a při vysoké tréninkové dávky a disciplínu, dojde k vyhledávaným hormonální reakce organismu. Po návratu k normálu jsou sportovci stále o polovinu tuku procento méně," říká osobní trenér.

On také říká, že byl doslova fascinován tím, jak Charles vypráví o jeho setkání s nejlepší vědci na světě konference, které se zve na večeři nebo oběd, a požádat je, jen dvě otázky. Konkrétně, co je nejlepší způsob, jak se za poslední rok naučili, a to je jejich řešení, patentované, nebo společenství přijmout. "Následující je řekl jako první, často dostal na inovativní patenty, které jsou vysoce zvýšila kvalitu svých výrobků a je stále o krok napřed před konkurencí," dodal Dušan Plichta.

Jak správně udělat činka letí? Učit se od Poliquina

Zdroj video: www.yotube.com Zdroj foto: https://www.facebook.com/charles.poliquin.528

Napsat komentář