Chcete sexy a zdravé tělo? Vlak s balančnými zařízení

Když balančnom cvičení dochází k aktivaci tzv. hlubokého stabilizačního systému, který se podílí na stabilizaci těla. Mezi ně patří svaly pánevního dna, zádových svalů, svalů zad a šíje. To pomáhá k lepšímu držení těla a zabraňuje bolesti zad.

Hlavní výhody cvičení balančného

 • aktivně uvolňuje, protahuje a posiluje hlavně hluboké zádové svaly a preventivně působí proti bolestem zad
 • vyvíjí statické rovnováhy, tedy schopnosti udržet stabilitu při statickém cvičení
 • rozvíjí dynamickou rovnováhu, tedy schopnost těla udržovat stabilitu při dynamických cvičení
 • zlepšuje schopnost udržet předmět v pozici vratkej

Jaké cviky jsou mezi balančné cvičení?

To zahrnuje rovnovážné polohy v sedě, v stoje, v leže, ale i na cestách, stojící na jedné noze, skákání, různé druhy pohybu, zvedání, nošení předmětů a manipulaci s objekty.

Fyzická aktivita ve formě cvičení balančných

 • udržení nestabilní polohy – stojí na jedné noze s unožením, s prednožením, s různou asymetrickou polohu rukou, ohýbání dopředu
 • udržení nestabilní polohy po předchozím zatížení – například, dostat se do polohy po spuštění, poskokov nebo drepov
 • použití balančných aids – fitbally, overbally, minitrampolína
 • použití doplňkových pohybových aktivit – bruslení, lyžování, snowboarding

Doporučuji cvičit s submaximálnou až do maximální izometrickou kontrakciou kolem tří sekund nebo déle, tj. kolem 10 sekund s nižší úrovní kontrakce. Cvičení opakujte 4-8 krát, s relaxaci v rozmezí 1-2 minut.

Základní balančné zařízení Balančná podložka

Balančná podložka také známý jako bosu představuje zkratka pro "both sides up" = obě strany nahoru. To znamená, že bosu lze používat plochou stranou nahoru a dolů. Je možné pro to, aby provádět různé balančné cvičení. Díky jednoduchosti zařízení, každý uživatel určuje vlastní úroveň obtížnosti.

bosuwww.insportline.sk Fitball

Slouží jako vodítko k posilňovacím, preťahujúcim, relaxační a rehabilitačným cvikom. Jde o i míč s průměrem 55-85 cm, který plní různé funkce v závislosti na tom, co cvičení děláte. Pro některé z cvičení slouží jako nestabilní povrch, na kterém vám stabilizovat, a druhý je používán tím, že drží v rukou nebo mezi nohama jako pomoc v kondičnom cvičení. To může být použit pro sezení nebo rolování.

Overball

Je to malé, měkké, dokonce i koule o průměru asi 30 cm. I když to má jen malý průměr, mohou mít nosnost až do 180 kg. Bez obav lze ho sedět nebo ležet. Jeho použití je velmi všestranné, hlavně ve fyzioterapii, ale lze jej použít v praxi pilates. Nafukují jen částečně, tak to je dlaněmi schopni stiskněte přibližně na 15-20 cm.

Minitrampolína

Použijte cvičení na trampolíně vás vyloučit nepříznivé nárazy a oproti stejnému cvičení na pevné základně vede k větší posílení reflexy proprioreceptorov. Na trampolíně můžete cvičit jakýkoliv způsob, podle toho, co je vaším cílem. Používají ji mnozí sportovci: gymnasty, lyžaře, vodní lyžaře. Intenzivní poskakování posilňujete nejen svaly, ale také orgány a dokonce jednotlivé buňky, jejich tisku a tak, že při každém výskoku dostat do stavu, bez hmotnosti. A pak rychle vrací do normální gravitace.

Jak je nejvýhodnější použít balančné aids?

 • dělat cvičení naboso
 • není cvičení do stavu bolesti
 • každé cvičení můžete cvičit nejprve na pevné základně
 • dělat cvičení v bezpečném prostředí
 • začínajte jednodušší cvikmi a postupně postupovat k více komplexu
 • koule nafukujte zpočátku méně, které jsou měkčí, tím je poloha stabilnější
 • cvičit pomalu, tahem, nikdy nepoužívat cvičení švihom
 • nezadržujte dech
 • když cvičíte, myslím, že cvičil pohyb a pocit fyzické pocity

bosuwww.insportline.sk Příklad jednoduché cvičení na bosu 1. Vzpor na čtyřech s oporou o ruce, na balančnej podporu (bosu)

Najít podporu s mojí dlaně na přední část balančnej podložky, ruce mějte pod rameny, lopatky a ramena tlačit od uší. Kolena dát pod pánev a nohy nechte na zemi. V základní části z praxe, provádět pouze život, pak přidejte zapieranie hroty do země a snadno se nadvihnutie lokty od podložky.

2. Sed na balančnej pad v nakročení

Sedět na bosu tak, že máte jednu nohu opretú a dát na balančnej podložce tip. Druhá noha je vedle balančnej podložky mírně obrací. Provádět dopředný pohyb nakročenej nohu a zpět do sedu na paty.

3. Výpad před balančnú pad

Koleno jedné nohy umístíte na střed balančnej podložky a teď na druhou nohu dopředu před balančnú pad, a zadní špička udržet nad zemí. Udělat vztyk postavit na přední nohu a zpět, přejeďte na balančnú pad.

4. Stabilizace pánve na obrácené straně balančnej podložky

Lehněte si na záda a nohy dejte na šířku ramen od sebe na balančnú podložku tak, aby nohy byly vodorovné se zemí. Pak zatlačte do země nebo do ruky od spodní části a zvedněte celé pánve a hrudníku k lopatkám bez podsadenia pánve.

5. Vzpor na obrácené straně balančnej podložky

Kľaknite před balančnú podložku a položte ruce tak, že ramena jsou nad dlaněmi. Obtížnost cvičení zvýšit pohybem nohou od středu těla dozadu a další zvyšování kolena nad podložku tak, že ramena nešel dopředu, ale tělo zůstalo ve stejné pozici.

Když se tyto cvikoch to nemůže být řekl, aby maximální počet opakování je pro tělo to nejlepší. Nejdůležitější je technika cvičení. Proto doporučuji začít pouze s životnost baterie 5 až 10 sekund a postupně čas zvyšovat a přidat ještě po jednom opakování. V průběhu doby, počet opakování zvyšovat. V případě, že vám doma chybí balančné zařízení, koupit můžete v e-shopu inSPORTline.en.

Inspiraci lze také nalézt v tomto videu: www.youtube.com Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Spevnite si celé telo tréningom na gymnastickej lopteSpevnite celé vaše tělo cvičení na gymnastickej míč

Cvičení s gymnastickými ohně pomáhá posílit svaly a naučit se správné pohybové návyky. Je vhodný pro každého.

Posilňovanie a lepší bežecký výkon? áno, ale treba si vybrať správnePosílení a lepší běžecký výkon? Ano, ale musíte si vybrat správnou

I běžci by neměli být ve tréninkového plánu nezapomeňte posílit. Že cvičení jsou vhodné?

Ako na pevný chrbát? stavte na extenzie chrbticeJako pevný zpět? Vsadit o prodloužení páteře

Prodloužení páteře představují izolované cvičení pro vzpriamovače páteře, což je velmi dobrý doplněk pro každou cvičiaceho, proto, pro pokročilé a začátečníky.

Napsat komentář