Co Byste Měli Dělat, Když se Přátelství Změní Návykové?

BUDE MEBANE

Před pár týdny jsem obdržel e-mail od starého kamaráda, Sophie*. Můj druhý román, Jí, právě byla zveřejněna ve velké BRITÁNII, a Sophie, 40-rok-starý učitel z Londýna, právě si ho přečetl a byl v šoku. Kniha odráží zkušenosti z její zvláštní zprávu.

Její příběh Emmy a Nina, cizinci, kteří se stanou přáteli. Emma, spustit rozedraný nové mateřství, Nina (tak jisti, takže dohromady) zdá se, že mají všechny odpovědi. A přesto, jak Nina dělá nepostradatelnou, tam je smysl její motivy jsou daleko od jednoduché, a je daleko od benigní.

Sophie poznala scénář. Před několika lety, bojuje s double-whammy domu pohybovat a její první dítě, tak byl zameten přesvědčivý nového přítele. „Lucy byl plný podpory a poradenství — tak dlouho, jak moje sebevědomí bylo na dně. Když jsem začal, aby si sám sobě, že se mě snažil dostat zpátky do krabice, vtipy na můj účet, mě ponižovat na veřejnosti.“ Když Sophie začal dělat další nové přátele, Lucy ne zamaskovat její nelibost. „Původně jsem zjistil, že je docela milé, že byla ohrožena žádnými outsidery. Lichotivé, i. Ale začal jsem mít pocit, naštvaný o můj nedostatek svobody. Uvědomil jsem si, byl jsem s použitím různých cest do obchodů, chůzi na dlouhou cestu po městě a aby se jí vyhnout.“

Sophie věděla, že rozumné by bylo, aby se Lucy stranou pro tiché slovo, „ale nemůžu snést konfrontaci. Raději bych jíst mé vlastní vlasy, než někoho naštval.“ Tak po mnoho měsíců, snažila se vytěsnit z přátelství, aniž by dělat povyk. Přesto i jako Sophie couval pryč, Lucy pokročilé: čerpání společné známé pro informace, spřátelení Sophie sourozenci přes Facebook. Krize přišla „když jsem zjistil, že Lucy byla povzbuzující mou dceru, aby jí říkat ‚Mami‘ V tomto bodě, dostal jsem strach.“ Když přišla příležitost přejít na novou čtvrť, Lucy snadné rozhodnutí.

Spousta jiných žen, které jsem mluvil, aby měl podobnou zkušenost, přítel roste příliš intenzivní. Tina, 28, fotograf z NEW yorku, vyrůstal s Rachel, jejichž přátelství a románky byly vždy velmi nabitý. Když Tina se odstěhoval, že e-mailem a mluvil pravidelně, ale nikdy to nebylo dost. „Rachel neustále dejte mi vědět, že jsem nedělal dost, aby vyplňte ji ve všech detailech mého života,“ říká Tina. Napětí se zvyšuje, když se Tina, je vztah s novým přítelem stal se více vážný. Rachel se cítil naštvaný, zavřel se. Pak dopisy začali přicházet. Tlusté obálky, plněné podrobné vzpomínky a prosby o Tina, aby „otevřít“.

Poslední kapka („divné a strašidelné,“ říká Tina) byl balíček obsahující dvě věci: dopis a CD se bude přehrávat při čtení. CD bylo naloženo s písněmi, které Tiny a Rachel milovala na střední škole. Dopis obsahoval „popis toho, co Rachel si představovali svůj pohřeb by byl rád, kdo by se zúčastnil, a co by na to řekla a cítit.“

Mám termín na ženy jako Lucy a Rachel: nebezpečí opice. Často to jsou ženy se smyslem pro dramatičnost a schopnost rychlého přátelství přes pouhou silou vůle. „Životy žen jsou obvykle charakterizovány hlavní změny, jak se pohybovat prostřednictvím různých fázích a fázích: promoce, stěhování, mateřství, změna kariéry. Tyto okamžiky často vytvářejí zvraty v přátelství,“ říká Irene S. Levine, Ph.d., psycholog a profesor psychiatrie na New York University School of Medicine a tvůrce TheFriendshipBlog.com. A to je v těchto chvílích změn a zranitelnosti, že nebezpečí opice vrhnout.

To, co je v něm pro ně? V Ní, Nina motivace mají kořeny v minulosti, v otázkách vlastní identity — a to platí pro většinu nebezpečí opice. Oni podívejte se na ostatní, aby jim pomohla definovat sami. Děláme to všichni, ale většina z nás neví, kdy přestat.

Když Clare, 34, přistál její první práce v TELEVIZI, že byl mentored Julie. „Byl jsem nové odvětví. Právě jsem se rozešla s přítelem — tam byl tento prostor v mém životě, tato prázdnota, která se začala vyplňovat. Myslím, že jsem chtěl být s ní.“ Začalo to jako soukromý vtip. Clare se začali scházet u automatu na kávu, nebo výtahy, v naději, že běží do Julie. Přidala Julia ‚ s gym. Když Julia šel na drink s kolegy, Clare se přidala.

„Pak jsem zjistil její adresu, a jednou v sobotu jsem se ocitl chůzi po ulici, říkám, byl jsem se vydáte na farmářský trh. Koupil jsem si kávu na rohu a čekal, předstíral, že se dívat na její budování. Pak se otevřely dveře a žena vyšla. Jen na chvíli jsem si myslel, že to byla Julie, a ten okamžik vyděsil mě. Jen jsem si myslel, Dost. Zastavit to.“ Clare šla domů, ale zlověstný možnost, že chvíli zůstal s ní. „Chtěl jsem ji sledoval, aby viděl, kam jde? Co jsem si myslela? Já opravdu nevím… proto to bylo tak děsivé.“

Všichni dobří přátelé jít přes špatné záplaty. Ale pokud přítel vždy nechává vás pocit viny, rozmrzelosti, wrongfooted, nebo citově vyčerpaný, asi byste měli důvěřovat svému instinktu. „Když nemůžeš změnit to, přítel je osobnost, můžete ji požádat, aby se změny v některé chování,“ říká Levine. Pokud pořád ignoruje své hranice, vzít přestávku. „Přátelství, které jsou trvale emocionálně vyčerpávající mít mýtné na vaše duševní a fyzické zdraví, a to může být užitečné nechat jít.“

Harriet Lane je autorem Ní, tento měsíc Málo, Brown a Společnost.

Tento článek byl původně publikován jako „Když se Přátelství Změní Návyková“ v únoru 2015 vydání Cosmopolitan. Klikněte zde, aby se problém v iTunes store!

Napsat komentář