Co Byste Měli OPRAVDU hledat v Chlapa

„Skončil jsem s muži, kteří nevědí, co chtějí od života,“ můj přítel Catherine mi říkala, když jsme byli v naší pozdní 20s. „Člověk může buď slíbit nehynoucí lásku ke mně, nebo vyrazit na cestu.“

„Ale to trvá celou věčnost, pro muže, aby vám říct, jak se cítí,“ řekl jsem.

V době, chodila jsem s přítelem devět měsíců, ale on ještě neřekl, že mě miluje. Říkal, opakovaně, že nevěří v manželství. Stejně unavený jako já, čeká na něj, aby se náš vztah vážně, věřil jsem, že on vyrostl, dřív nebo později.

„Nebudu chodit s někým, kdo vydělává méně než $100K,“ můj přítel Beth mi řekl, o několik let později.

„To je absurdní!“ Řekl jsem.

V tu chvíli jsem žila s trvale nezaměstnaných stoner. Stejně unavený jako já slyšel, že můj přítel nechtěl ani uvažovat usadit, dokud se jeho kariéra byla více založena, nedokázala jsem si představit, že kopne ho do obrubníku na základě jeho příjmů-daň z držáku.

Ale poté, co vztah skončil čtvrtý v řetězci romantické selhání, viděl jsem, že to, co jsem dělal, to nefunguje. Místo zpochybňování mé kritéria výběru, i když, jen jsem předpokládal, že tam byl se mnou něco špatně. Možná jsem byl příliš emocionální nebo příliš potřebným. Možná jsem potřeboval mluvit příliš mnoho. Nějak, i když jsem nikdy použita kritéria výběru za atrakci při výběru kluků k dnešnímu dni, byl jsem to já, kdo nechtěl, zkontrolujte, zda všechny políčka.

„Vytvořit seznam“ moje matka je nejlepší přítel, Jill, řekl mi, jednoho dne, když jsem byl na návštěvě doma. Přitiskla prst do stolu, aby zdůraznil její bod. „Poznamenejte si vlastnosti, nemůžete žít bez. Pokud člověk nemá všechno, co chcete, nemysli si, že s ním chodím.“

Jako pokud je to tak snadné! Myslel jsem, že. Seznamka není jako nakupování na nové auto. Nemohl jsem dostat všechny funkce, které jsem chtěl na místě. A kdo by byl tak nekompromisní a idealistický? Koneckonců, když jsem byl veden romantické kontrolní seznam více než v předchozím desetiletí, nikdy bych se ze dne polovina mých bývalých. (Rozhodně bych se vyhla můj poslední muž-dítě, přítel, který jen zřídka měl stálou práci a jen nastavit svůj budík, aby sledovat živé přenosy z Tour de France v noci.)

Přijďte se myslet na to, možná Jill měl pravdu.

Já si vždycky zakládal na tom, že flexibilní o mužích. Láska nestárnoucí … a někdy wageless. To by mohlo mít podobu zbrusu nový Mercedes nebo zrezivělý ven ’72 Impala s kufru, který nejde zavřít. Tak proč jsem byl tak překvapený, když jeden vztah za druhým porouchal uprostřed dálnice, takže mě plakat do mých rukou, dokud nedorazila pomoc?

Nějak jsem byl vybíravý o všechno ostatní v mém životě, ale muži. Já bych to trvat měsíce, aby se rozhodnout, zda chcete koupit džíny. Trvalo mi celý rok, aby se vybrat ten správný záchranný pes. Ale když došlo na lidi, jsem vždycky skok, než jsem se podíval.

Možná jsem potřeboval být více v mé klinické hodnocení s potenciálními partnery. Už bych investoval tolik času a energie na muže, který nejen že neměl v úmyslu vzít si mě, ale také kdo, jestli jsem si opravdu myslel, o tom, že na moje standardy na prvním místě! Nebylo to, jako bych dostal kopačky čas od času. Jednou bych se usadit v a logické posouzení, nechtěl jsem, aby si je vzal.

Takže když jsem se vrátil do Los Angeles, poprvé v životě, udělal jsem seznam, co jsem hledal v člověku. Byl to krátký seznam. Chtěla jsem muže, jehož věk se během osmi let, z dolu, který byl výdělečně činný a nadšení o jeho kariéře. A nejdůležitější bod: chtěl jsem někoho, kdo pochopil hodnotu upřímná komunikace. Jsem strávil tolik let s kluky, kteří nikdy nechtěla mluvit o svých emocích. Kdykoliv jsem vytáhla složité, těžké předměty, jsou nervózní. Snažil jsem se tak dlouho přijmout fakt, že muži nemají rádi mluvit věci tak, jak ženy dělají. Ale to bylo frustrující, a osamělý pocit, že jsem měl tolik dát, ale to, co jsem musel dát podílí hodně mluví. Chtěl jsem se podělit o mé vášně, moje filozofie, moje velké myšlenky. Ale vždycky jsem skončil pocit, jako nudný učitel se snaží zastrašovat jí neposedný student. To se muselo změnit. Nesnesl jsem, aby znovu cítit, bylo mi nabízí můj nejlepší a nikdo by to vzít.

Také jsem chodil dost do té doby, aby věděli, že povrchní rysy jako hezký úsměv a hezké smát nebudeš mě vidět přes těžké časy. Já bych jít do každého vztahu fixována na některé kombinace muže, hezké oči a skutečnost, že jsme oba milovali psy, a já bych se z toho vadilo, že můj přítel je zvyk spát až do poledne, nebo utéct uprostřed argumentu. Tolik z toho, co funguje nebo nefunguje ve vztahu, je odhaleno v den, po tom všem. Ale nemusíte čekat, až budete bydlet spolu, aby pochopili, chlap, osobní přesvědčení a představy o tom, jak chce žít. Jsou vaše návyky? Když si vysvětlit, že něco, co je pro vás důležité, že vaše slova a pokusit se respektovat vaše potřeby, nebo chce požádat, abyste ospravedlnit jakékoliv pocity, které máte, že vnímá jako iracionální? Nemusíte číst z čajových lístků nebo nahlédnout do křišťálové koule vidět budoucnost s většinou kluků. Jejich akce vám řekne přesně, jaký druh dlouhodobého partnera, budou — máte-li odvahu, aby krok zpět a pozorovat pravdu s jasnými očima.

Je to přirozené chtít, aby se seznam povrchové rysy na váš vztah kontrolní seznam. Ale místo psaní dolů „nádherný“ nebo „miluje život“ na seznamce, to by větší smysl, aby seznam chování a postoje. Příklady: „tvrdě Pracuje na jeho práci, ale ví, jak se uvolnit, když se dostane domů“ nebo „má rovnostářské představy o manželství“, nebo dokonce „preferuje binge-watching The Walking Dead se jít do klubu.“

Takže můj seznam se cítil jako ohrožení. Cítila jsem se zranitelná, přiznat, že jsem chtěl vážný vztah. Nebylo to nebezpečné chtít něco tak špatně, když jsem měl žádnou kontrolu nad výsledkem? Ale v týdnech po psaní můj seznam, něco se změnilo uvnitř mě. Cítil jsem se více naděje, více pod kontrolou, co se stalo dál. Věděl jsem, že konečně, byl jsem také našel, co jsem hledal, nebo jsem chtěla být sama a hrdá na to se usadil za méně, než jsem si zasloužil.

A já jsem mohl konečně vidět, že nemají kontrolní znamenalo, že bych se představil na každého chlapa jako někoho, kdo byl pro něj ideální, nekonfliktní a pro cokoliv. Místo pádu do této pasti znovu, chtěl jsem dát všechny svoje nedostatky a potřeby a touhy na stole brzy … možná ne na prvním rande, ale určitě během prvních dvou měsíců. A jestli jsem se bála chlapa, tak to tak bude.

Musím přiznat, že tam byly najednou daleko méně zájemců o frézování. Vzpomínám si, jít na svatbu, na jeden víkend, když jsem napsal můj seznam a jasně vidět, že žádný z mužů bít na mě byly přímo pro mě. Jeden (neuvěřitelně okouzlující!) chlap byl příliš citově chladný. Další (vtipné!) chlap se opil a neměl práci, že by mu záleželo. Další (velmi sexy!) kouřil, žil po celé zemi, a zdálo se, temperamentní. Jako zklamání, jako to bylo nemít žádné romantické intriky v mém životě, to bylo osvěžující vidět hřišti jasně, možná vůbec poprvé. Jel jsem z té cesty domů pocit vděčný, že tentokrát nebudu skákat do další mrtvý-end vztah s nesprávným mužem. Bylo to motivující, aby si uvědomil, že jsem mohl zajistit své vlastní štěstí, jen tím, že odmítá usadit.

A o pár měsíců později, jsem potkal muže, který nejen, že držel můj zájem, ale také zkontrolovat spousta snové krabičky, která ani nebyla na seznamu. Byl pohledný, měl kariéru, kterou miloval, a on strávil na naše první rande mluvit mi do ucha, což dokazuje jak jeho intelektuální zájmy, a, více jednoduše, jeho zájem v rozhovoru, období. Když mi vyprávěl o jeho rodině a vztazích, on vyjádřil jeho hodnoty jasně, ale on také uznal, že jeho omezení. Nejenže souhlasil, rozdělit šek, ale také pozdravil můj pronikavý feministické názory, jako by to bylo absurdní pro mě cítit jinak. A bylo jasné, že na srdce, oba jsme byli domáčtí s odpovídající TV-maraton-milovat tendence. Je to tyto druhy podobnosti a návyky, které učinily naše 10 let dohromady, takže potěšující.

Co má záleželo ze všeho nejvíc, i když, byl klíčovým bodem na mém seznamu: Můj manžel teď pochopili, jak důležitá upřímná komunikace je budování skvělý život s jinou osobou. Když ani jeden z nás pocit, frustrovaný nebo naštvaný, musíme to probrat, dokud budeme cítit lépe. Že společná víra má mi nesmírně pomohlo: přijímám své nedostatky a starat se o sebe v způsoby, které jsem nikdy předtím, díky tomu, že mohu přiznat své slabé stránky, aby můj manžel a vědět, že nebude ode mě utekla, když jsem dělat. Jsem klidnější, více velkorysý, více otevřený člověk, jako výsledek.

Zdá se to tak zřejmé, že nikdy jsem se usadil za méně. Ale to může trvat mnoho pokusů a omylů zjistit, co nejvíce zjevné věci. My všichni musíme odpustit sami pro břídilství cestě k opravdové lásce.

Havrilesky je nová kniha, Jak Být Člověkem ve Světě: Zeptejte se Polly ‚ s Guide Prostřednictvím Paradoxů Moderního Života, je k dispozici pro předobjednávku.

Tento článek byl původně publikován jako „to, Co Byste Měli Opravdu hledat v Chlapa“ v Březnu 2016 vydání Cosmopolitan.

Napsat komentář