Co Dělat, Pokud Máte Abnormální Pap Výsledek

Zánět nebo Infekce

Žádné Pap test může zjistit, zda máte kvasinkovou infekci, nebo trichomoniáza, časté STD způsobené mikroskopické parazit. To může také diagnostikovat zánět, který může být vyvolána cokoliv, co dráždí hrdlo — alergická reakce na spermicidy nebo IUD.

Kolik Případů?
Asi 75 procent všech žen se trápí s kvasinkovou infekci alespoň jednou v životě, a 2 miliony žen jsou infikovány trichomoniáza každý rok.

Jaký je Další Krok?
Můžete vymazat až kvasinkovou infekci s tři-den OTC antifungální krém. Pokud příznaky přetrvávají, požádejte svého gynekologa pro Diflucan předpis antiyeast pilulka, která je silnější a účinnější než krém. Pro trichomoniázy, vy a váš partner by měl dostat Rx pro Flagyl, antibakteriální léčivo, které bylo prokázáno, že lék 95 procent infekcí. (Jen to ne pít alkohol, když jste si ji-combo může způsobit zvracení.) Plán opakování zkoušky, za měsíc nebo dva, aby potvrdila, že infekce je opravdu pryč. Pokud máte zánět, ale tvůj doktor nemůže identifikovat konkrétní příčinu, požádat o opakování Pap za tři měsíce.

ASC-US (vyslovuje se „zeptejte se nás“)

To je zkratka pro atypické dlaždicové buňky nejasného významu, smyslu abnormality jsou přítomny, ale to není jasné, proč nebo zda to myslí vážně. „ASC-US výsledek může být způsobena tím, zánětu nebo podráždění z douching nebo sex,“ říká Louis Kuritzky, md, klinický asistent profesor společenství a rodinné medicíny na University of Florida v Gainesville. Více často, nicméně, to by mohlo signalizovat HPV infekce.

Kolik Případů?
Asi 2 miliony každý rok

Jaký je Další Krok?
Pokud jste měli ThinPrep test, zeptejte se svého lékaře pro reflex HPV test, který využívá buněk děložního čípku lékař již shromážděné, aby se zjistilo, zda máte HPV. Pokud jste měli pravidelný Pap, jít zpátky do své gyno pro Hybrid Capture 2 HPV DNA Test, který detekuje HPV na čípku pomocí cervikální výtěr. Oba testy mohou zjistit, zda máte high – nebo low-risk typ HPV. „Ženy s nízkým rizikem typ by se měl vrátit k opakování Pap za tři měsíce, aby se ujistil, že jsme si to vyjasnili,“ říká Dr. Livoti. Pokud máte high-risk typ, zeptejte se svého lékaře, aby dělat kolposkopie, vyšetření, ve kterém ona vypadá na vašem čípku s microscopelike nástroje. Když vidí abnormální buňky, bude se provádět biopsii, odstranění malý kousek tkáně k určení, zda je prekancerózní nebo rakovinné.

Mírná Dysplazie

Také známý jako LSIL (low-grade skvamózní intraepiteliální léze), to je, když se buňky na povrchu děložního čípku jsou abnormální velikost nebo tvar, protože HPV infekce. To není rakovina, ale tam je malá šance, že se to může proměnit v rakovinu.

Kolik Případů?
Asi 1 milion každý rok

Jaký je Další Krok?
Více než 80 procent žen s LSIL s vysokým rizikovým kmenem HPV, takže váš lékař by měl provést kolposkopii zkoumat vaše děložního čípku buněk podrobněji. Byste se měli zeptat na biopsii ve stejnou dobu, takže váš lékař může zkontrolovat na rakovinu děložního čípku. Pokud máte opravdu low-grade buňka změny, naplánovat opakování Pap za šest měsíců, aby se ujistěte se, že váš imunitní systém těla je poražen infekce, což je to, co se děje ve většině případů. Pokud máte více vážné abnormality, lékař může odstranit podezřelé buňky s laserem nebo kryoterapie, která zmrazí postižené oblasti. Budete muset jít zpět na Kaší každé tři měsíce po dobu jednoho roku. Jakmile se vaše výsledky jsou v pořádku, můžete se vrátit k jednou za rok Kaší.

Středně Těžká Dysplazie
Také známý jako HSIL (high-grade skvamózní intraepiteliální léze), to znamená, že vaše buňky děložního čípku mohou být v prekancerózní fázi. Tam je šance, že buňky jsou již rakovinné. HSIL je nejčastější u žen v jejich 20s a 30s.

Kolik Případů?
O 250 000 dolarů každý rok

Jaký je Další Krok?
Získat kolposkopie, jak brzy, jak můžete. Většina klinik se snaží dostat ženy s high-grade změny rychle, ale pokud váš lékař říká, že se nemůže vejít za měsíc nebo dva, řekněme, „já se cítím velmi nervózní o tom, a já bych rád, aby si to udělat hned,“ naznačuje, Vivien Hanson, M. D., klinický profesor v oddělení epidemiologie na University of Washington School of Medicine v Seattlu. Promluvte si se svým lékařem o výhodách a nevýhodách dělat loop elektrochirurgické excize postup, který využívá elektrického proudu k odstranění postižené tkáně. Dr. Livoti doporučuje být extra ostražití tím, že Pap každé tři měsíce po dobu devíti měsíců. Pokud ty jsou v pořádku, pak jít dolů do jednoho Pap každých šest měsíců. Jakmile ti přijde v pořádku, můžete pokračovat v každoroční testování.

Rakovina
Invazivní rakovina znamená, že nemoc se rozšířila hluboko do hrdla, nebo do jiných tkání nebo orgánů.

Kolik Případů?
O 13 000 případů za rok

Jaký je Další Krok?
Váš lékař by měl dělat kolposkopie s biopsií k potvrzení diagnózy. Pokud máte invazivního karcinomu, domluvte si schůzku s gynekologický onkolog v hlavním centru rakoviny. „Chcete jít na místo, kde jsou vidět dost případů rakoviny děložního hrdla být dobrý v léčení,“ říká Dr. Hanson. Možná budete potřebovat studené kužel biopsie, ve kterém malý kužel-tvarované vzorek je odebrán. Za předpokladu, že váš onkolog dostane celou postiženou oblast (ona může říct, protože parametr z odebrané tkáně budou zdarma lézí), nebudete potřebovat žádnou další léčbu, kromě follow-Paps. V případě, že rakovina je moderní, možná budete potřebovat hysterektomii-ve které lékař odstraní všechny nebo část dělohy, vejcovodů a vaječníků-nebo chemoterapie s radioterapií. Pěti-leté přežití pro invazivní karcinom je 70 procent.

Napsat komentář