Co je To Opravdu chtěl Být v Otevřeném Vztahu

Lexi je 18, ale zdá se, že už mají hodně bolet pod pás. „Starám se příliš mnoho a příliš miluji.“ A tak chce rozšířit, že láska více než jeden člověk, možná vy a váš přítel, nebo vy a vaše přítelkyně—ji uhodil. Její požadavek je jednoduchý: „já jen chci být přijímaný pro to, kdo jsem.“ Můžete to udělat, že?

Stephen chce „svobodu, upřímnost, zábavu [modlitbě ruce emoji].“ Jeho přítelkyně už má dva další milence a dítě, a Stephen má nějaký čas na jeho ruce. Tak třeba bude chtít mít s tebou sex. A jako za to, kdo jste, no, „já mám otevřené srdce a otevřená mysl [smiley červenat-y emoji],“ říká ve svém profilu na OpenMinded.com, web pomáhá tyto a další nemonogamní lidem najít jeden druhého.

A on to ví, ale co?

Vidět, tato část je těžší, než se zdá. Nemůžeš se pohnout vpřed v myšlení o zcela nové (a někdy i velmi starých) alternativy k monogamii, pokud nechcete nejprve konfrontovat své vlastní pocity na toto téma. Jako, proč si myslíte, že váš vztah by měl být jen dva lidi? Kde v mozku a srdce jste poprvé začít hledat to překvapující, že dva lidé, jakmile spojené, by nikdy bloudit od sebe, nebo zahrnovat jiné lidi v jejich unie? V jakém okamžiku se vaše výchova—případně Židovsko-Křesťanské a/nebo puritánské—diktovat své ideály, tak absolutně?

Pro nezasvěcené, konsensuální nonmonogamy málokdy vypadá stejně v každém dvě situace. Tam jsou polygamní vztahy, v nichž lidé otevřeně mít více romantické nebo sexuální partnery. Tam jsou otevřené vztahy, v nichž primární pár hledá venku, sex nebo kamarádství, ale vždy se vrací domů k sobě. Existuje swingers, kdo experimentovat s jinými páry, často společně, nebo nějak stejně. Existují i jiné způsoby, jak být monogamish, ale tyhle jsou ty hlavní. A tam je překrývání v těchto definic, protože to je bod: To je lidí, což je až za pochodu tak, že jejich vztahy zůstat plnění.

Takže myslíte, že rychle, protože ať chcete nebo nechcete, aby přezkoumala stav monogamie v Americe, ignoruje to již nemusí být možnost. Je zametání národa? Možná ano, možná ne. Terri Conley, PhD, profesor na University of Michigan a prominentní výzkumník v oblasti konsensuální nonmonogamy, zjistil ve svém výzkumu, že až 5% lidí může být v nějakém nemonogamní vztah. (Podle posledních údajů, až 16 procent žen a 31 procent mužů mohou být ochotni to zkusit.) A to se zdá být rostoucí: OpenMinded spuštěn loni v dubnu, a do měsíce, to měl více než 8500 registrovaných uživatelů. Od září, tam byli téměř 152,000. Z těch lidí, 75 procent platí a aktivních uživatelů.

Sophie:

Když chlap doufala, že se nakonec ožení se s ní rozešel, byla Sophie bortí. Rozhodla se, že ona by nikdy nemohla umístit všechny své sázky na jedné chlap znovu.

Pak potkala Ned. Ned 22 (a ona byla 27). Oba byli na něco otevřít, ale oni byli v lásce, a tak se rozhodli pokračovat s jejich vztah jako primární partneři. Ale mohli by se připojit s ostatními lidmi, pokud se jim poprvé řekl, každý jiný, a oni měli říct, potenciální známosti, že mají primární partner. Sophie, komik, šel na turné s některými dalšími umělci a zjistila, že se dala dohromady s roztomilé ženy po ní sady. Na cestě do zelené místnosti, chtěla poslat rychlou text Ned—“Prostě potkal holku a půjdu, abych viděl, co se stane“—a Ned byl s tím úplně v pohodě.

Ale pak se Sophie a Luka šel na rande a spadl do vztahu. Ned byl stále Sophie je primární, ale víc a víc, vypadalo to, že Luke byl zabírají více času. „Cítil jsem se kapacita pro mé srdce, aby láska obou těchto lidí,“ Sophie říká. Pak Ned začali chodit další lidé příliš, a to, co následovalo, bylo mnoho hodin konverzace. Jak to cítíte? Jak se cítíte o těchto pocitech? Potřebujeme nové pravidlo?

Nakonec Sophie a Ned se rozhodl „přejít“ z jejich vztahu. Sophie a Luka se stěhoval spolu do Chicaga, kde je nyní ve škole pro psaní. Ona a Luke, oba mají Troud účty, a někdy se jimi procházet, zatímco sedí vedle sebe v posteli, a někdy se přejeďte prstem doprava. Sophie zjistí, že je mnohem jednodušší najít lidi, kteří jsou na něco otevřít, vzhledem k tomu, Luke říká, že ženy jsou prostě není tak do toho. Sophie a Luka mají také svá pravidla: Jsou povoleny připojit s kýmkoli, koho chtějí, a oba se raději předem varování. Nelíbí se jim jít do příliš mnoho detailů později. Někdy Luke se jít ven a připojit se s někým potkal, a Sophie zůstane doma v jejich bytě, šťastný jako blecha, sledování starých epizod Gilmorových Děvčat. Jiné časy, je to ona, jít ven a hákování.

Sophie a Luka vidět, že manželství a děti na jejich obzoru. Ona sama považuje polygamii a je otevřený myšlence dalšího partnera (dlouhodobé nebo krátkodobé) v budoucnosti, ale pro teď, věci jsou dobré. Ve skutečnosti, Sophie říká, že je schopno lépe fungovat ve vztahu jednou, to už se cítí jako oprátka „navždy“ a „pouze“ je kolem krku.

Takže by to mohlo být, že Sophie nemá rád cítit stísněně. A to by mohlo být, že ona má vyšší sexuální apetit. Podle studie v časopise Hormony a Chování, a to jak muži a ženy v polygamní vztahy, mají vyšší hladiny testosteronu (která jsou často vázána na libido) než v monogamní ty. Muži v obou poly a monogamní vztahy, měl podobnou úroveň sexuální touhy, ale ženy v poly vztahy, měli vyšší hladiny sexuální touhy a více ochoty zapojit se do sexuální aktivity mimo exkluzivní pár dluhopisů než v monogamní vztahy udělal.

Zhana Vrangalova, PhD, asistent profesora psychologie na FAKULTĚ, který studuje jak nemonogamní vztah a ležérní sex, se domnívá, že některé z těchto závisí na typu vztahu. „Já bych očekávat, že swingers by měl vyšší touhy ve srovnání s polyamorní lidé, kteří se zaměřují na více romantický dlouhodobý vztah, ve kterém sex může nebo nemusí hrát významnou roli,“ říká.

V minulosti, Sophii vysvětlil, „já bych být v lásce s někým, a cheat na nich, a cítit skutečné pocity pro člověka, byl jsem podváděl na ně,“ řekla mi. „Cítil jsem se tak zlomené.“ Ale teď, Sophie nemá pocit, rozbité.

Jak multies našel svou cestu

Tyto vztahy byly kolem na chvíli. Jedním z prvních zdokumentovaných příkladů polyamory v USA byl Oneida společenství v New Yorku, která existovala od roku 1840 až 1880, odmítnutí monogamie v hledání utopický ideál. (Pak tam jsou Mormon a Muslimské polygamists, které jsou spojeny se muži ženili více ženy—myslím, že Sestra Manželky. Ale to není to, co jsme tady mluvíme o tom, protože tyto volby se utápí v náboženské víře a patriarchální ideologie.)

V roce 1950, houpající se stala více populární, protože, alespoň zdánlivě, to byl způsob, jak prozkoumat sexuálně bez těžkých emocí a způsob, jak udržet rodinný život alespoň objevují zdravé a tradiční, podle Elisabeth, Který, PhD, autor Polyamorists Vedle: Uvnitř Více Partnerských Vztahů a Rodiny.

Další éra nonmonogamy přišel s příchodem Pilulky v roce 1960, a blbnout, sex párty, orgie,—, vše se to odehrálo pod hlavičkou volná láska bez následků. Dokud se krizi AIDS v roce 1980 vytvořil kulturu strachu, že se mnozí s potulný okem běží zpět do svých erotických časopisů. Byli jsme očekává, že bude monogamní znovu.

To řekl, když jsme věděli, jak snížit riziko nákazy HIV, představa, že snad spojka není jediný způsob, jak jít začala vzlétnout znovu.

Více partnerů byl často považován za mužskou fantazii, ale jako ženy silnější v jejich schopnost vydělat a přežít na vlastní pěst, ale snadněji se odvážil prozkoumat své vlastní fantazie.

Není to tak, že monogamie je tak špatné. Je to jen, že žijeme mnohem déle, než jsme zvyklí, a my se setkat více lidí (částečně proto, že na internetu). Jako, Který říká, „mám plný žaludek a střechu nad hlavou, a orgasmus nemusí nutně znamenat těhotenství, tak se pojďme hrát.“

Kate

Takže téměř všichni, které jsem mluvil, je používat své skutečné jméno pro tento příběh (a já jsem se lidí ptát na jejich jména, aby se změnil na články o infekce močových cest)…protože nonmonogamy přišel daleko, a pro lidi, kteří ji praktikují, to není opravdu problém. Kate, 31, by zcela používat její jméno sem, protože dohoda ona a její manžel šest let nastavili není nic se za co stydět: mohou mít sex s někým jiným jen tehdy, když jeden z nich je mimo město; nemohou připojit se stejnou osobou často, a tam je-ne-kurva, seznam, všech, aby je chránit před mít něco víc, než sexuální vztah s jinou osobou. Jo, a jedno z pravidel je, aby si navzájem říct všechno, Kate řekl mi, „protože to může být horký, a může to tak sexy, divoký sex, a to by mohlo být součástí fantazie, ale také protože, víte, kdo by chtěl být ve tmě?“

Ale důvod, proč Kate je tady jako Kate a ne jako její pravé jméno je, protože ona není opravdu dodržovat všechna pravidla, že by souhlasil, když se rozhodl stát se nemonogamní o dva roky do jejich vztahu. Měla sex s chlapem, když ani ona, ani její manžel byl mimo město. Pak tam byl ex-přítel na-ne-kurva seznam, a dobře, ona ho v prdeli. A ano, ten chlap byl pryč, ale ona se s ním vyspala pravidelně—ne každý den, ale několikrát za rok.

Takže ano, Kate ji podvádí nemonogamní vztah. Všichni lidé, vyslechl jsem si sady pravidel. Tolik pravidel, že jejich pravidla jsou pravidla. Ale je tu něco uvnitř některé ženy, které jsem mluvil s, že to není o tom, že potřebuje jiného partnera. Je to o potřebě, nesmí být omezeny tím, že jejich primární jeden.

„Cítím se trochu provinile, když jsem porušit pravidla,“ Kate říká, že uznává, že to by se jí nelíbilo kdyby zjistila, že její manžel má takové tajemství. „Někdy jsem se ospravedlnit to, co neví, to mu neublíží. Ale pak, já jsem rád, že to tak hrozné věci, že.“

Co polys získat právo

Ve svém výzkumu,Conley rozděluje její předměty do dvou skupin: první zahrnuje více lidí, „lidí, kteří souhlasí s tím, že může milovat víc než jednu osobu v době,“ a také: swingers, lidí, kteří by mohli vyměnit partnera nebo udělat ještě pár založené aktivity. Druhá skupina jsou lidé, kteří jsou v otevřeném vztahu, což znamená, že ostatní partneři jsou vždy externí.

Obě skupiny se míra jejich spokojenosti jako dobrý, ale první skupina—polyamorous a swingers—má lepší o opatřeních důvěry a závazku, než open-vztah lidí. Conley říká, že monogamní páry se mohl naučit pár věcí z nich. „Hodně strategie použity na pomoc bojující manželské páry—empatie, mluví jasně o tom, potřebuje—jsou strategie polyamorní skupiny podporovat tak daleko, jak udržet každého ve vaší triády nebo čtyřlůžkový nebo cokoliv šťastný,“ říká Conley.

Ale i lidé v otevřených vztazích se může zdát bezpečnější než v monogamní ty, ona říká. Řekněme, že velký strach, že váš partner najde někoho jiného. No, co když váš partner najde někoho, mít sex s touto osobou, a stále se vrací? „Je to nesmírně lichotivé,“ říká.

A ze sexuálního zdraví objektiv, tady je zajímavá věc: Conley výzkumu, zjistí, že lidé cvičí konsensuální nonmonogamy používat kondomy daleko častěji než monogamní lidé, kteří podvádějí.

Alyssa

Před několika týdny jsem se setkal Alyssa, byla součástí quad, ale oni snížili a nyní je součástí trojice, také volal tomu trojka. Tady je jak to dopadlo: Alyssa, nyní studentka, potkala Joshua, podnikatel, na aplikaci Whisper. On byl 31. Bylo jí 18. Na jejich první schůzce, on ukázal, že on byl polygamní a doufal, že to nebude vadit. Byl součást tomu trojka, že právě vzhledem k jejich třetí zvracet-ho. Pár schůzek později, on přinesl ji domů, aby se seznámila S., který byl 25. Druhý den ráno, odjel na pracovní cestu, a když se vrátil, Alyssa a. S. jsou horké pro sebe. Joshua brzy začal chodit na vysokou školu student zavoláme Ann, koho on se setkal on-line, a přivedl ji zpátky do stáda. Stručně řečeno, oni byli čtyři. Skupina z nich by se spát ve stejné king-size postel, někdy je sex všichni dohromady, někdy v různých kombinacích, zatímco jiní sledovali nebo sat. Tento byl pracovní.

Tam nejsou tak mnoho pravidel v tomto vztahu. Můžete mít sex venku, ale budete muset použít ochranu a říct skupiny. A budete muset souhlasit s podmínkami, které žijí společně v Joshua ‚ s house (on ji nazývá poly domě), který mají všichni volno a na. Pro Ann, Joshua jí řekl, že očekává, že ji dál pracovat a chodit do školy, ale dala výpověď a odešla. „Po mnoho varování, aby se z gauče a udělat něco se svým životem, jsem konečně měl dost,“ říká.

Takže byli zpátky k tomu trojka….až Joshua potkal Mary, 25-rok-starý veterinární technik, přes kamaráda. Nebylo překvapením, Alyssa, že měl někoho nového. To je to, co Joshua, přestože Joshua mi řekl, že jsou to vše zdarma přivést někoho do vztahu, pokud všichni souhlasí, tak dlouho, jak to je žena. (Všechny ženy jsou bisexuální; Joshua není. Mary přinesla nápad nechat chlapa, ale on není s to.) Nedlouho poté se skupina rozhodla S. potřeboval vyřešit nějaké osobní problémy, které byly příčinou drama ve vztahu—je čas se jí zbavit.

Nyní, to je bezpečné, aby tyto informace zhodnotit a zeptat se: Proč to vypadá, jako Joshua je v nabíjení, třeba tam není tolik zrovnoprávnění žen děje? Je pravda, že v každém vztahu je někdo, kdo se vyjadřuje výkon v jedné oblasti (I se sociální plány) a někdo má moc nad jinými věcmi (můj manžel spravuje účty). Měl bych poznamenat, že tam jsou poly vztahy, které vypadají o hodně jinak, z hlediska pohlaví rozdělit a životní situace, než je tento. Ale tady je to převážně Joshua, který udržuje dynamiku ve vztahu děje, a kteří, ehm, nahradí podle potřeby. „Já jsem vůdce ve všech částech mého života,“ Joshua mi řekl. A možná, když Mary nebo Alyssa řekl, že bych jim velký you-go-girl, ale přišel jsem pryč s slovo harém uvízl v mé hlavě. A ještě.

Pro Alyssa, „polyamory jen přidává tolik můj život. Jsem schopen být v lásce s Joshuu a Mary a stále si užívat dalších úžasných lidí, které jsme potkali.“ Ale jiní nikdy přesvědčeně. „Každý se ptá, jestli je to podobné jako s někým sdílet, ale není to tak. To je jako když si dva lidé.“ Alyssa by chtěli pozvat své vztahy více než na Vánoční večeři s rodinou, a „pracujeme na tom“, je, jak se říká.

Na veřejnosti, „budeme se držet za ruce, ale místo dvou lidí jsou tam tři, a lidé se tomu double-take. Jsme rádi, Proč se na nás všichni koukají?‘ A pak jsme jako, ‚Oh.'“

Rádi na vaše podmínky

„Polyamory dělá lidi hluboce nepříjemné,“ říká, Který. Hlavní problém, protože Conley to vidí, je to, že společnost rozhodla, že monogamie je nejlepší, i když existuje mnoho monogamní páry, kteří nejsou spokojeni, že způsob,. I přes stigma, ona říká, „Skuteční lidé vám řeknou, je to pro ně pracoval, že se snaží, aby se vešly do monogamní vztah by vyústil v nepoctivost nebo neštěstí. Skuteční lidé vám řeknou, že jsi tak šťastný.“

Tento článek byl původně publikován jako „Houpačka“ v únoru 2016 vydání Cosmopolitan.

Napsat komentář