Co se stane, když si obohatit svůj pitný režim minerálkou?

Základem naší vody a hydrataci dodávek by měl zahrnovat čistou vodou. Ale pokud bychom přidat také odpovídající minerálku ve správném množství, pro zdraví rozhodně neuškodíme, ba naopak.

Obecně platí, že je důležité, že jsme si vybrali minerální vody, který je vhodný pro každodenní pití, bez konzervantů a bez přidaného cukru. Je také lepší volit neperlivé minerální vody, protože bublinky mohou způsobit nadýmání nebo bolest v krku. Denní množství minerální vody by neměl přesáhnout 0,5 litru.

Samozřejmě, že v některých případech může být denní dávka vyšší a můžeme sáhnout i po minerálke, které nám pomohou řešit konkrétní zdravotní problém. V takových případech je dobré se poradit s odborníkem.

Podívejme se však na důvody, pro které stojí za to hrát doplnit pitný režim také minerálkou. Vzhledem k tomu, složení minerálních vod se liší, létat jsme si vzali minerální vody Budiš. Zde jsou některé z jeho výhod.

Pomáhá snižovat krevní tlak

V litru minerální vody Budiš se nachází 40,5 mg draslíku. Tato částka přispívá ke změně tohoto elektrolytů v našem těle. Draslík je důležitý pro udržení normální krevní tlak a zdravé srdce. To je také pomoc při odstraňování toxinů z těla, bojuje proti únavě a je důležitý pro regeneraci po sportovním výkonu.

Podporuje zdraví kostí

Litrom minerální vody Budiš je dodáván do těla, 172 mg vápníku. Vápník je zásadní pro zdravé kosti a zuby. Je prevencí osteoporózy, která je trápí především ženy po menopauze. To je také důležitý pro srdce a krevní možnost. Podle některých vědeckých studií, že nedostatek vápníku také spojena s nadváhou a obezitou.

Snižuje únavu a svalové křeče

Deficit hořčíku je spojena s několika zdravotními obtížemi, jako jsou poruchy srdečního rytmu, svalové kŕčmi, únava nebo slabost. V litru minerální vody Budiš se nachází 43,3 mg hořčíku, což znamená, že i pití minerální vody může určité zdravotní problémy, aby se zabránilo.

Má pozitivní účinky na trávení a dýchací systém

V minerálkach kromě sodíku, draslíku, hořčíku nebo vápníku jsou také další látky. Mnozí z nich mají pozitivní vliv na trávení. Například, v minerálke Budiš, viz HCO3-, který podporuje produkci žaludečních šťáv a vylučování žluči. Spolu s sodíkom mít zásluhy a příznivé ovlivnění metabolismu sacharidů.

Zabraňuje dehydrataci

V intenzivním potení například při sportu se pak vylučují elektrolytů, jako je sodík, draslík, hořčík nebo vápník. Do těla můžeme doplnit pití minerální vody, zabránime nepříjemné dehydratace.

Zdroj foto: pixabay.com

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Budiš vitamín b-komplex: božská chuť vitamínovBudiš vitamín B-komplex – božská chuť, vitamíny

Budiš tento podzim přináší opět trochu více vitamínů s jejich nové příchutě Budiš vitamin B-komplex.

Je minerálka vhodná na doplnenie tekutín pri športe?Je minerální voda vhodná pro doplnění tekutin při sportu?

Podle odborníků, nejméně jedna třetina z nás trpí nedostatkem hořčíku, který se projevuje zvýšená únava, svalové kŕčmi a bolest.

Čo a koľko piť počas diéty?Co a kolik pít během diety?

Budeme sledovat sadu dietu? Gratuluju, ale pozor jsem, co pít.

Napsat komentář