Čtyři tajemství školení perfektní smoothie. Znáte je?

Věděli jste, že mrkev nebo cviklu to není dobré kombinovat s ovocem, a že listová zelenina se hodí do každého smoothie?

Mrkev jsem cvikla jsou zdrojem škrobu, který, když v kombinaci s ovocem způsobuje v žaludku nežádoucí reakce. Listové zeleniny zase můžeme z hlediska kombinace s jinými suroviny, tzv. "neutrální", protože se to hodí do jakéhokoliv smoothie, nemluvě o skutečnosti, že je nabitá živinami. Otázkou tedy je, jak namíchat ideální koktejl?

Ujistěte se, že vybrat ovoce a zeleniny a jejich kombinace

Je důležité, aby vám vybrat nejlepší možné druhy ovoce a zeleniny. Preferujte ty, které pocházejí od místních pěstitelů, nebo jsou v bio kvalitě, protože je v nich mnohem více prospěšných látek. Tato pravidla jsou dodržovány při jejich kombinaci? Začít můžete tak, že 60 % se bude skládat z ovoce a zbytek jako listová zelenina. Ideální poměr je 1:1, ale ne každý takové kombinace zachutí poprvé a většina z nás musí "dokončit". Zde je několik tipů na to, jak míchat ovoce a zeleniny, za předpokladu, že budete dodržovat správný poměr ovoce a zeleniny.

  • V první řadě, jak je uvedeno výše, nemíchejte škrobovú zeleniny s ovocem. Pokud chcete použít červené řepy, zamíchejte ji, například, s některými z těchto surovin – rajčata, mrkev, okurky, poľníček, čekanka, protože hlávkový salát, citron či máta.
  • Spolu splynout, stejně jako jahody, jablka, banány, kiwi, hrušky, mango, mladý ječmen, římský salát, špenát, poľníček, moře a citron.
  • Škoricu můžete přidat do smoothie, kde jsou jabĺčka a hrušky.
  • Oranžová může být v kombinaci s citronovou, kyselinu listovou zeleninu, okurky a zelený ječmen.
  • Vyhnout se použití velkého množství různých druhů ovoce v jednom smoothie.

Na základě pít nemusí být čistá voda

Většina smoothie by měly být ředit. Pro tento účel můžete použít čistou vodu, minerálku, mléko, jogurt, rostlinné mléko, kokosovú vody a další. Záleží na tom, co konzistence chcete dosáhnout a jaký účel má smoothie setkat. Tedy, zda zasýtiť, detoxikaci nebo jako zdroj energie před tréninkem.

Nebojte se ořechů, semen nebo tmavé čokolády

Nutriční hodnoty smoothie a chuť můžeme vylepšit přidáním různých ořechy, semena, ale také tmavé čokolády, karobu, vanilky nebo skořice. Vhodnou volbou může být panenských olejů, jako je kokosový.

Udělat vše pro dosažení dokonalé konzistence

Smoothie je charakteristické dokonale hladké konzistence. Jeden, použijte mixér, který si poradí s tvrdšími šupkami nebo sezamový. Vynikající volbou je mixér Nutribullet, který vám připraví jedinečný smoothie.

Zdroj foto: pixabay.com

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Recept na smoothie od evelynRecept na smoothie od Evelyn

I Evelyn, rady maškrtí zdravé, a proto připravuje tento lahodný koktejl.

Prečo si dopriať aspoň jedno jabĺčko denne?Proč si dopřát alespoň jedno jablko denně?

Podle Světové zdravotnické organizace bychom měli sníst alespoň 400 g ovoce a zeleniny denně, ale mnoho z nás neskonzumujú dokonce i polovina této částky.

Je cvikla základom chudnutia a detoxikácie?Je cvikla základě hubnutí a detoxikaci?

Chcete rychleji zhubnout, mít krásné vlasy a dokonce i detoxikovat své tělo?

Napsat komentář