Cvičení na záda a posílení zádových svalů

Bolieva zpátky? Zřejmě bys měla začít posilovat zádové svaly.

Pěkně vyvinuté zádové svaly je extra sexy. Když je budete chtít, nechte se inspirovat tímto cvikmi na zadní straně. Nabízíme vám cvičení, které můžete cvičit v se konala, ale také v pohodlí vašeho domova.

Cvičení číslo 1

Vhodné cvičení pro posílení zad je zvedání ruce a nohy na kříž. Cvičení, které můžete provádět na podložce nebo s pomocí fitlopty. Cvičení je vhodné pro uvolnění a posílení svalů zad. Zároveň je ideální udržovat rovnováhu. Dnes jsme se blíže podívat na cvičení na podložce.

Dát "čtyři" a ujistěte se, že on byl zpět vystretý. Nadechněte se a zároveň dvíhajte pravé noze a levé ruce (končetiny vždy dvíhate kříž) a snaží se jejich tisk na vnější straně, směrem od těla. V horní poloze vydržet po dobu 3 sekund a vraťte se do výchozí polohy. Když cvičíte, je důležité, aby zvedl končetiny byly v rovnoběžné poloze s trupem. Aby se vaše záda rovně a byt celou dobu! Stejně jako u většiny cvičení, i zde platí, že v zátěži, nebo vyzvednutí končetin směrem nahoru, vydychujeme. Opakujte 3 série po 10 opakováních.

Cvičení číslo 2

K další praxi, které budete potřebovat sportovní vybavení, preferujeme kovové tyče (barbell), bez další zbytečné závaží. Podstatou cvičení se skládá z atrakcí tyč směrem k hrudníku. Nohy rozkročte na šířku ramen, kolena mírně pokrčte. Predkloňte vpřed a zpět, aby vystretý. Tento postoj držet během celého cvičení. Činku uchopte na šířku ramen, dlaněmi dolů (nadhmatom) a pomalu priťahujte na hrudi. Pamatujte si, že lokty musí směřovat ven, a být na úrovni ramen. Přilákat pomalu vydychujte a při návratu do své původní polohy, a zhluboka dýchat. Doporučujeme 3 série po 10 opakováních.

Cvičení číslo 3

V pořadí čtvrtý rutina je poměrně jednoduchý. K jeho provedení budete potřebovat činky. Po celou dobu cvičení budete stát vzpřímeně, ruce spusťte volně vedle těla tak, že dlaně jsou směrem k tělu. Uchopte do obou rukou činky nadhmatom. Nadechněte se, ruce zvedněte tak vysoko, a vrátit se do své původní polohy, výdech. Opakujte 10 krát ve třech sériích.

Cvičení číslo 4

Poslední cvičení používáme tyče bez závaží. Postavte se rovně, ruce jsou vedle těla a nohy mírně rozkročte. Hmotnost chytit před nadhmatom ve vzdálenosti ramen. Podstata cvičení spočívá ve zvedání činky směrem nahoru až na úroveň brady. Je důležité, aby vytáhnout lokty tak vysoko, jak je to možné. S nádechem se vrátíme do výchozí polohy.

Tip na závěr: Pokud potřebujete svaly vyrysovať, dělat cvičení, se světlem nebo bez váhy, více opakování. Naopak, pokud chcete získat svalovou hmotu, používat těžší váhy a méně opakování. Pokud precvičujete zádové svaly pravidelně a přesto máte bolesti zad, příčina může být v případě slabé brušnom svalstve.

Zdroj foto: unsplash.com

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

10-minútový tréning na celé telo, keď máme naponáhlo10 minut cvičení na celé tělo, pokud máme sped

V dnešní době, mnoho lidí vyhovára nemá čas na cvičení. Důvodů je velmi mnoho, ale já nevěřím, že někdo nemohl najít pro sebe alespoň 10 minut.

Ako sa dostať do formy po lete, keď sme cvičenie flákaliJak se dostat do formy poté, co v létě, když jsme se cvičení flákali

Je důležité, aby nepanikáriť. Žádné hladovky vám rozhodně nepomohou.

3 najväčšie mýty, ktoré panujú o cvičení vo fitcentre3 největší mýty, které tam na cvičení ve fitness centru

S cvičením se účinek procesu má stále mnoho žen problémy. Existuje několik různých mýtů, z nichž im nahánět strach.

Napsat komentář