Cvičení pro těhotné: Cvičení v pohodlí vašeho domova

Budoucí maminky, které nechtějí navštěvovat fitness centra pozornosti! V tomto článku se budeme popisovat, jak pohodlně pracovat i doma. Jen chci 🙂

Vážení budoucí maminky, bříško pomalu roste. Vy berete na vědomí, že pohyb v těhotenství je velmi důležité. Navzdory těhotenství mít pevné břišní svaly, cvičení zad, posílení zadní část těla a nohy.

S pozitívami plavání, břišní tance a cvičení s fit ball, jsme vás již seznámili. Pokud vy nebo jeden z uvedených sportovních aktivit "nesadla", na tom nezáleží. Je tu ještě jedna možnost – a Cvičení pro těhotné, které můžete provádět kdekoliv.

Uvedené cvičení, můžete trénovat těhotné ženy, bez jakýchkoliv zdravotních problémů. Když cvičíte, musíte se postarat o bezpečnost. Zbytečně nepřeceňujte své síly, a když bolesti cvičení okamžitě zavěsit. Nezapomeňte na důsledný pitný režim!

Cvičení pro záda

Kočka zpět

Jsme v pozici "na všech čtyřech" a pomalu se přesouváme břišní svaly a vyhrbujeme záda, aby okrúhlej pozici. Pomalu vrací zpět tak, aby hlava volně visí. Pravidelně a zhluboka dýchat po celou dobu cvičení. Cvičení se opakuje pětkrát.

Cvičení pro zádové svaly

Sedněte si na podložku s vystretým záda a nohy. Podstata tréninku spočívá v naťahovaní svaly lýtek, stehen a pánve. Dosáhneme toho tak, že pata zdvihneme nad zemí a špičky nohou tlačíme směrem k sobě. Při cvičení je důležité dýchání. Opakujte maximálně sedmkrát.

Cvičení na zpevnění stehen

Cvičení s židlí

Rozkročíme na šířku ramen a oprieme židle. S výdychom jsme squat tak, že v jeho poslední fázi zatlačíme zadek a s nádechem návrat do výchozí polohy. Pozor na vystretý zpět! Opakujte osmkrát.

Cvičení na vnější stehenní svaly

Ľahneme jste na jeho straně, tak, že spodní ruka je pod hlavou. Spodní nohu pokrčíme. Horní vystretou nohou, a s výdychom jsme se přesunout směrem nahoru. Chvíli zotrváme v krajní polohy a s nádechem se vrátíme zpět. Opakujte desetkrát na každé straně.

Cvičení pro vnitřní straně stehen

Ľahneme na stranu stejně jako v předchozím cvičení. Rozdíl spočívá v tom, že spodní noha je rovná a horní je položena před tělem. Sečteno a možná trochu tím, že nohy s výdychom zdvíhame desetkrát. Cvičení jsme také na druhé straně.

Cvičení na oblast kyčlí

Jsme v pozici "na všech čtyřech" a zodvihneme pravou nohu. Natáhnout to a přesunout ji do strany. Zopakujte osmkrát na obě strany.

Dýchání je důležité

I když jsme správné dýchání během cvičení ostražití, myslíme si, že opakování je matka moudrosti. Dýchání je při cvičení velmi důležité. Pokud dýcháte špatně, cvičení je neefektivní a zbytečné dřiny. Nadychujeme, když se svalstvo uvolňuje nebo se vrátí do své původní polohy. Při napínaní svalů vydychujeme. Nejhorší, co můžete udělat, je bránit dech!

Inspirována jinou cvikmi!

Připravili jsme pro vás další články, ve kterých můžete najít účinné cvičení na různých částech těla. S těmito cvikmi rozhodně precvičíte celé vaše tělo, a budete mít výsledky, co si přejete.

 • Cvičení pro abs – získat silnou abs
 • Chcete vyvinuté břicho? Dělat cvičení, správné cvičení!
 • Cvičení pro zadek
 • Cvičení na záda a posílení zádových svalů
 • Pilates cvičení pro páteř
 • Pilates cvičení na ramena přinést flash úlevu od bolesti
 • Cvičení pro pevné hýždě – 6 fitness cvičení
 • Cvičení na lýtka
 • Cvičení pro stehna se Zumbou
 • Cvičení pro těhotné
 • Kromě toho – Zdravé recepty

Napsat komentář