Cvičení pro těhotné, které bude mít žena fit a v kondici

Těhotenství není nemoc, která nedovolí pohnout. Proto by měla těhotná žena jistě ne vyhýbat se pohybu a cvičení. Cvičit byste měla během celého těhotenství. Samozřejmě, že je důležité v každé trimestroch přizpůsobit své vlastní příležitosti, pocit a aktuální zdravotní stav. Cvičení, měli byste se vždy poradit s lékařem. Doporučuji vám cvičení na podložce a na fitlopte, že vás dnes blíže popíšu.

Pokyny pro bezpečné cvičení v těhotenství

Dost na to, pít před, během i po cvičení, s cílem zajistit tělu dostatek tekutin, a to pomůže zabránit dehydrataci organismu. Před začátkem tréninku se dostatečně rozcvičte, jako pomalé chůze. Vaše tepová frekvence by neměla přesáhnout 140 srdeční tep za minutu. Dělat cvičení pouze tehdy, pokud nemáte žádné zdravotní komplikace!

Jak často se cvičení během těhotenství

Praxi můžete vždy, když máte chuť, ale nemusíte to přehánět. Ideální je cvičení 3 krát týdně.

Dřepy

Stojí rozkročmo a ruce najít podporu na židli. Udělat hluboký dřep. Když se potápí do dřepu, nadychujte a při vstávání z dřepu vydychujte. Tento postup opakujte 10 krát.

Posiluje: štvorhlavý sval stehenní, hamstringy a zadek. Zlepšení rovnováhy.

Sed na fitlopte

Sedět na fitloptu, vystrite záda a doširoka se rozkročte. Nohy si položte ji pevně na podlaze a ruce na stehna. Postupně predkláňajte, dokud se nedotknete rukou země. V této poloze vydržet několik sekund a pak se postupně vrátit do sedu, postupné narovnávaním jednotlivých částí páteře. První, spodní, střední a nakonec horní. Opakujte 3 krát.

Posilování: protažení paravertebrálnych svalů a uvolnění páteře.

Doporučujeme vám, abyste přečtěte si: Jak se dostat maminky po mateřské znovu do formy?

Zvedání pánve

Lehněte si na záda a nohy si vyložte na fitloptu nebo židli, aby ji naklonil se lýtkami. Sťahom hýždě svaly, zvedněte pánev mírně nad zemí, zatímco lopatky zůstávají v kontaktu s podlahou, zatímco zvedání pánve výdech a potopení do výchozí polohy dýchat. Udělat 8 opakování

Posiluje svaly pánevního dna a sedací svaly.

Kliky na fitlopte

Fitloptu najít podporu na zeď s kľaknite jste čelí fitlopte přibližně na vzdálenost paže. Ruce najít podporu na míč z boků, zatímco prsty směřují dolů. Spevnite břišních a zádových svalů, krku a držet hlavu v souladu s páteře. Udělat kľuk. Při tlaku výdech, uvolnit dýchat. Opakujte 10 krát.

Posiluje: prsu a medzilopatkové svaly a svaly paží.

Doporučujeme vám, abyste přečtěte si: Jak by měla posílit těhotné ženy

Abdukcia nohy

Lehněte si na bok, spodní nohu pokrčte a horní udržet natiahnutú v jedné rovině s trupem, hlava leží volně na ruku. Tahem narovnal nohu zvedněte nahoru a dolů. Opakujte 10 krát, pak nohy vystriedajte.

Posiluje: sedací svaly

Ohýbání kotníku

Posaďte se na podložku, nohy mějte natažené a střídavě ohýbajte nohu v kotníku nahoru a dolů. Můžete také swing kotníky na obou stranách. Cvičení 30 sekund s jednou nohou a pak druhou.

Toto cvičení pomáhá hlavně jako prevence proti otokům dolních končetin a zlepšuje krevní oběh.

Doporučujeme: Alverde mama, tělový olej, 100 ml, nákup sítě dm drogerie markt:

telový olej dm

Napsat komentář