Cvičit celé tělo ráno s funkční trénink

Patříte mezi ty, kteří jsou pozitivní naladia do nového dne, ranní cvičení? Zkuste to s funkční trénink ve formě tabaty.

Co je funkční trénink důležité, pokud jeden cvičit ráno? "Nemyslím si, že je prioritou, o jaký druh cvičení se skládá z funkční trénink v dopoledních hodinách, na oběd, nebo večer, pokud jde o načasování. Je důležité, aby byl složen z komplexu cvičení, které zahrnují více svalových skupin," upozorňuje osobní trenér Phdr. V Gsch. To znamená, že jsme si vybrat cvičení, které zapojit co nejvíce svalových skupin, a zároveň, na základě skutečného života. To je známá a osvědčená cvičení, jako jsou dřepy, útoky, zhyby, nebo deska. Praxe může být s váhou vlastního těla, nebo využít zařízení. Oblíbené jsou fitlopty, medicinbaly, expandery, kettlebells nebo závěsné systémy, jako jsou TRX. Často je také používán balančná nástroj, proto je bosu.

Jak vybrat vhodnou formu vzdělávání?

Zatímco někdo může setkat intenzivní cvičení, například ve formě tabaty, pro jiného může být noční můrou, protože v dopoledních hodinách, takové vysoce intenzivní intervalový trénink jednoduše "nelze provést". Intervaly však musí být snadno přizpůsobit, například, že 30 vteřin jde člověk naplno a 60 až 90 vteřin odpočinku. "Forma přípravy je závislá na individualitu. Vysoce intenzivní trénink nebo extrémní síla, tréninky jsou dobré, ale někteří lidé své ranní nezvládnu. Totéž platí i ve večerních hodinách. Někdo prostě intenzivní intervalový trénink ve večerních hodinách nic neříká, protože po celý den je již schopen se sám dostatečně intenzivní zátěž," varuje profesionální trenér.

Raňajší funkční trénink ve formě tabaty

Tabata je na ráno ideální, protože to šetří čas. Kromě toho, po jeho odcvičení tuky spalovat i hodiny. Co je tabata? Jeden tabata se skládá z osmi cyklů, z nichž každý se skládá z 20 vteřin jeskyně driny a 10 sekund odpočinku. V jednom 4-minut tabaty můžete použít jeden nebo více cvičení. Během celého tréninku odcvičíte 5-6 komplexní cvičení. Kombinace záleží na vás. Za 20 minut se můžete dokonale procvičit celé tělo. Samozřejmě, před tréninkem, aby se zahřál.

Tipy pro komplexní cvičení Dřepy

Přejeďte

"Angličáky"

Kliky

Deska

Horolezec

Zpracováno ve spolupráci s profesionální osobní trenér Phdr. Ľuboš Gschom z www.pohyb.sk

Zdroj foto: U. S. Navy, flickr.com Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

30-minútový efektívny tréning pre celé telo30 minut efektivního cvičení pro celé tělo

Za 30 minut je možné trénovat svaly celého těla a výrazně zlepšit fyzickou kondici.

7 cvikov pre príťažlivé brušné svaly7 cvičení pro atraktivní břišní svaly

Tréninkový plán nesmí chybět účinné cviky na břicho, že to vyformujú. Znáte je?

7-minútový tréningový plán, ktorý vás udrží v kondícii7-minutové cvičení plán, který vás udrží v kondici

Jistě některé z vás nemají čas na návštěvu fitness centrum pravidelně, nebo vůbec.

Napsat komentář