Dřep: Cvičení, které dělá divy

Squat je vlastně squat. Efektivní rutina, která se bude dělat s (nejen) se zdá být hotový zázrak. Jen musíte vědět, jak správně trénovat.

Hlavní zásady při provádění squatov (drepov)

  • Když squatoch nikdy projít kolena před nohy. Pokud necháte kolena na přední a nemáte dost silná stehna, velmi zaťažujete kolenní vazy a hrozí vyšší riziko zranění. Když squatoch si od začátku jisti, cítit každý sval na nohou, takže je docela možné, že po odcvičení první série bude pro vás a dostat se z postele výzva.
  • Páteř má přirozený tvar písmene S. stejně jako v drepoch, tak na squatoch často mají tendenci, aby se tento přirozený průhyb nárůst, a to zejména v nízké chrbtovom svalstve a nízký střed těla. Jak cvičit správně? Dávejte si velký pozor, abyste zbytečně neprehýbali a snažte stáhnout břišní svaly a svaly středu těla, jako kdyby jste se chtěla otočit na úzké džíny.
  • Vaše stehna a lýtka by měla svírat úhel 90 stupňů. Nikdy byste neměli jít pod. Mohlo by to mít žádný význam, protože když squatovaní k zemi nefungují svaly hýždě a hamstringy tak, jako když správně převedeny squate v pravém úhlu. Takže, to je hluboká podrep nemá žádný význam.

Pozitiva squatov

  • Podpora rovnováhy, protože jejich výkon výrazně posilňujete středu těla.
  • Spálit více kalorií. Při cvičení se klade nohy, které tvoří až polovinu těla. Proto potřebuje tělo hodně energie již v cvičení a mnohem větší část energie na regeneraci během dnů odpočinku. A ve dnech pracovního klidu použít jako zdroj energie jen ty nežádoucí tuk.
  • Pomůže posílit celé tělo. V jejich provádění, i když posilňujete hlavně svaly na nohou, ale protože se jedná o velmi intenzivní cvičení, pomáhají tělu k uvolnění testosteronu a růstového hormonu (hormony, zodpovědný za růst svalové hmoty).

Typy squatov Základní squat

Dřep na jedné noze

Pistole ve tvaru žlázy zavalitý

Skok squat

Plie dřep

Squat s postupem

Od začátku složitější typy drepov se snaží naučit, jak provádět technicky správně. Ty, s nimiž máte problémy, můžete provádět ve třech sériích po 20 opakováních. Pokud používáte další zatížení (láhev s vodou, činky, atd.), můžete snížit počet na 8-12 opakování.

Doporučené čtení: 5 nejúčinnějších cvičení pro stehna

Zdroj video: www.youtube.com

Napsat komentář