Ebola by se Mohl Stát STD

Znepokojující článek v Scientific American se dnes ukazuje, jak se Ebola může morph do sexuálně přenosnou virus, pokud nemocnice nejsou opatrní, o varování vydala pacientů, že jejich genitálie může stále být virové.

Nemocnice, zdá se, propuštění pacientů, když jsou považovány za zdravé a jejich krev je zdarma Ebola. Ale sperma a vaginální tekutiny může skrývat virus tak dlouho, jak 90 dní, podle studie citované v článku. To je obvykle malé množství viru, a další studie ukázala, že partneři lidí, kteří ještě měli Ebola v jejich spermatu a měla nechráněný sex ještě neměl smlouvu virus.

Ještě, CDC varuje před sexem post-ebola. „Abstinence od sexu (včetně orálního sexu) se doporučuje po dobu alespoň 3 měsíců,“ píše se na stránkách. „Pokud abstinence není možné, kondomy může pomoci zabránit šíření nemoci.“ Každý, kdo četl Horké Zóny (což je teď každý, kdo vstoupil do Barnes & Noble v posledním měsíci), ví, že se virus Ebola funguje podobně jako HIV, což činí tento objev ještě více podivné.

Naštěstí Lékaři Bez Hranic dává vydáno pacientů náruč kondomy, když opustí nemocnici, Americké pacienti byli varováni příliš, a tak daleko, nikdo se nakazil pohlavně. Přečtěte si více o Ebole a sex v Scientific American.

Napsat komentář