Efektivní trénink na běžeckém pásu. Jak na to?

Běhání je člověk přírodní, a v dnešní době také na velkém vzestupu. To je vzhledem k tomu, to je také běh na běžeckém pásu velmi populární, a to zejména tehdy, když počasí nepřeje.

Pohyb na běžeckém pásu

Na běžeckém pásu můžete běhat úplně stejně jako venku. Běžecké pásy pomáhají utvářet, zejména stehenní svaly, sedací svaly a lýtka, ale posílit některé ze stabilizačních svalů a středu těla. Běh jako takový má mnoho pozitivních účinků na tělo a hlavně na spalování tuků, kardiovaskulární systém, zvyšuje kapacitu plic a fyzické kondice.

Typy tréninku na běžeckém pásu

Na běžeckém pásu může být odbehať všechny typy školení :

  • tempové běhy
  • vytrvalostní běhy
  • speedruns
  • běží do kopce

Jak si nastavit pás

To závisí na typu bežeckého školení. Pokud můžete nastavit jakýkoliv trénink dle své představy, pak není problém aplikovat je i na cvičení na běžeckém pásu (závod v terénu, kopce, hory, běh), vyberte rychlost a běžet ven. Rychlost můžete během spuštění správné, ve spojení s hodnotami vaší aktuální tepové frekvenci, takže nemusíte jít do chůze.

Pokud chcete trénovat sílu a vytrvalost, takže můžete nastavit hodnoty převýšení, například z 3 na 4. Nicméně, pokud chcete trénovat např. krátké chvíli běží z kopce, nastavení 7. S tím, že pak zase budete 2 minuty po rovině. Tyto tipy si však spíše jako obecný! Protože pro někoho, kdo normálně běží, běží do kopce, můžete tyto hodnoty vyvolat úsměv na tváři, nicméně pro každého, kdo začíná běhat, plné hrůzy.

Rozdíl mezi chůzi a běhu na pásu, pokud se budete držet, nebo ne držet se za ruce

To je velmi významný rozdíl, a doporučuji každému, aby cvičení na poloze pasu, ruce se vyhnout v maximální možné míře. Pokud se budete držet již to není o chůzi nebo běhu. Je to jen zvedání nohy. Všechno ostatní je pro tebe pase. Můžete zapojit pouze zlomek svaly: svaly nezbytné pro nadvihnutie nohy a po depozici nohy už mají elektrický motor dělají všichni ostatní.

Nicméně, pokud jste stejný pohyb, aby se bez držení, donútite do práce celé tělo. Zejména zadní stranu stehen a sedací svaly začnou cvičení aktivní odraz. Jediný způsob, jak budete pohybovat vpřed na utekajúcom pasu a nespadnete dolů pro zařízení.

Trénink na běžeckém pásu

Chůze na běžeckém pásu je velmi vhodné provádět aerobní aktivity po platnost školení. Během těchto cvičení, budete spalovat tuk jen v čas na pasu.

Další velmi efektivní cvičení je HIIT trénink na běžeckém pásu. Školení k zahájení dynamické strečingom a krátké rozchodením v pase (rozcvička). Po rozcvičke bude následovat samotný trénink. To je o 12-minutové cvičení, který se skládá z 8 cyklů. Každý cyklus se skládá z období délky 30 a 60 sekund. V kratší interval, provádí obtížnější část školení a v prodloužené intervaly odpočinku části. Obtížnější část může představovat sprint nebo šlapání do kopce a snadná část výklus nebo chůzi na rovině.

Cyklus

Interval

Délka intervalu

Typ pohybu

1.

krátké

30

sprint/šlapání do kopce

dlouho

60

výklus/chůze na rovině

2.

krátké

30

sprint/šlapání do kopce

.

.

.

.

.

.

8.

dlouho

60

výklus/chůze na rovině

Po prvních pár cvičení na běžeckém pásu vás může bolet i holeně a priehlavky. Aby se tomuto problému vyhnout, takže i když jste zkušení běžci, nejprve nechte vaše tělo, aby bylo bežeckým pásem zoznámilo a první tři, čtyři tréninky na to behajte nejvíce 30 minut a to ve volném tempu, tak na 70 % maximální pulzovej frekvenci, a teprve potom začít běhat výše zmíněné školení.

Doporučujeme vám přečíst si: Když vlak kardio? Na začátku nebo na konci tréninku?

Napsat komentář