Evelyn cheat day miluje a ty a ty!

Cheat day je den, kdy můžete hodit zdravá strava pro hlavu, tak povoleny jsou keksíky, cips, zmrzliny a čokolády.

Představte si, že je vaším cílem ztratit 20 liber za 6 měsíců, stejně jako Evelyn. To znamená, že máte upravenou stravu, která se vztahuje na příjem kalorií a živin. Samozřejmě, že musíte pravidelně míchat – soud jsou kardio a odolnost trénink několikrát týdně. Jste si vědomi, že úspěch přichází pouze tehdy, když jste nastavit pravidla přísně dodržovat. Ale představa, že už nikdy (nebo "jen" těchto 6 měsíců) nedáte do úst milované čokolády nebo křupavé bramborové lupínky vás doslova vyděsí a vaše motivace dostane již na začátku. Naštěstí, ne všechno je jen černé nebo bílé. Takže dopřát jednou za dva týdny cheat den, kdy můžete udělat sami, doslova nahádzať nic, aniž utrpí vaše postava?

Zdravý životní styl je skvělý, ale…

"Dodržovat určitou dietu a upravit životní styl je super. Je ideální pro tělo a psychiku – no stravujem, cvičím a cítím se velmi dobře. Nicméně, lidé mají alespoň občas chuť na něco nezdravého, že je něco sladké, slané, či mastné. Pokud cheat den zaradím pouze v určité době, například jednou za dva týdny, tak, že tělo nebude bolet," říká trenér Jaro Figura z Těla Energii Klub, který trénuje Evelyn. Zároveň dodává, že podle jeho zkušeností je nejlepší mít cheat day jednou za dva týdny. Tento interval se vejde většina klientů, i když sám sedí, než se systém jednou za tři týdny a dva dny v řadě, aby se jíst, co se mu líbilo. Pokud někdo mít čas, aby podvádět den jednou týdně, obvykle nemá dostatek vůle, aby se zdravé stravování zvládl více než týden. Jako ideální se proto zdá být v intervalu jednou za čtrnáct dní.

Základem je vyvážená psychika

Cheat den pomáhá hlavně na psychiku. Lidé prostě milují pocit, že pokud bude dva týdny vzorovo dodržovat předepsanou dietu a školení, získal odměnu. "Klienty, kteří nemohou čekat. To je takový světlý bod ve stravě, protože i když se dodržovat dietu máte předepsané, takže to není o tom, že už nikdy nemůže dát čokoládu nebo něco jiného. Pokud máte chuť na čokoládu, je to pro ně jednodušší, když říkáte, že podvádět den být na tři dny, a pak to může být. Představa, že nemůžete dát nikdy, je děsivé. Zakázané chutná nejvíc," říká ze zkušenosti trenér. Další výhodou cheat day je, že to bude mít ve správný průběh metabolismu, což dělá tělo více efektivní spalování.

Pravidla pro cheat den

Pro většinu chudnúcich je vhodné, aby v souladu s dříve uvedenými interval – podvádět den jednou za čtrnáct dní. Během takový den si můžete dopřát cokoli a v jakémkoli množství. "Je dovoleno vše, co člověk pomyslí. Pak je třeba také poznamenat, že další den je určitě nedojedá, ale to je podle stanovených pravidel stravy. Je dobré koupit si tak, že jsem to nezdravé snědl během cheat day, nebo co z ní zůstalo porozdávať, že to není doma," radí Jaro Figura.

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Prečo je dôležité viesť si stravovací denník?Proč je důležité udržovat jíst log?

Stravovací deník je užitečná pomoc, která vám pomůže jít správným způsobem pro štíhlou linii, zdraví a vitalitu.

Návod od trénera, ako začať s cvičením pri nadváheInstrukce od trenéra, jak začít s cvičením v nadváze

Máte nadváhu jako Evelyn, a vy si nejste jisti, které cviky jsou pro vás vhodné?

Cítim sa fantasticky a baví ma to!Cítím se skvěle a užívám si to!

Říká Evelyn o fázi jeho života, během níž se pokusíte shodit 20 kilo.

Napsat komentář