Evelyn přišel pro druhé podvádět den. Zkuste si to sami!

Evelyn nebezpečně tenké pátý týden a už dvakrát prošel podvádět den. Co to je a proč jste "podvádzací den" dopřát?

Co je cheat day?

To je den, během kterých si můžete jíst něco, co můžete ochutnat. To může být například oblíbené jídlo z fast foodu, což je vzhledem k zdraví a hubnutí vyhýbate – hamburger, cheeseburger, smažené sýr, kebab, ale i pizzu. Také nemusíte omezovat ani na sladkosti. To bude naprosto v pořádku, pokud kromě hamburgeri budete jíst všechny čokolády, zmrzliny, sušenky nebo koláče. Že je to hodně? Ne, to není vůbec. Během cheat den zcela zapomenout na své "normální" stravovací režim. Jíst, co a kolik chcete.

Proč přidat cheat den pro hubnutí?

Cheat den do tréninku a vyvážená strava plán se řadí zejména v těch případech, kdy tělo odmítá, aby i nadále, aby se ztratit kilo, nebo když výslovně nezvládate vaše nová racionální strava. Problém s přechodem na zdravou stravu mají většinou lidé, kteří jsou dlouhodobě stravovali nezdravě, takže konzumovat tučná a mastná jídla, příliš mnoho rafinovaného cukru, nebo rychlé sacharidy. Když tělo obtížné zvládnout takový šok a člověk neustále myslí na nějaké dárky. Přesně pro tento případ je cheat den vhodný. To však musí plán obsahovat střízlivý, tedy maximálně jednou za týden.

Druhý příklad jsou, naopak, lidé, kteří žijí déle a zdravé. Po stejnou dobu racionální a diétneho (dieta ve zdravém slova smyslu), strava, když se sníží příjem energie, vaše tělo do takového stavu, začne zvyknout. Když metabolismus se zpomaluje, a když jsme se obávají o snížení hmotnosti, kila může začít stávkovat. Pokud jste opravdu poctivě trénujeme, jsme se držet racionální dietu, ale kila nejdou dolů, je vhodné zahrnout nějaký cheat day. To by měla být, v ideálním případě, jednou za dva týdny.

Cheat den bude také psychicky

Tento, v překladu "podvádzací den", má příznivý vliv také na psychiku. Pokud člověk má opravdu rád jako punčový řez, to je nemožné, aby si to kvůli tréninku, nebo hubnutí odopieral celý život. Cheat day slouží právě pro tento účel. Je to o uvolnění z tréninku, získávají novou sílu a motivaci. Hodně lidí během cheat den preje tak, že pak další týden na sladké a nezdravé nebo prostě nepomyslí.

Naopak, Evelyn, kteří během jeho päťtýždňového tréninkový plán zažil cheat den již dvakrát, nereaguje vůbec velmi. "První cheat day jsem jíst více než ostatní. Ale ani poprvé to nebyl extrémní. Teď naposledy jsem uletela na smažený sýr. Hrozně jsem byl šťastný. Ale nezjedla já nejsem ani z poloviny. Pro jeden měsíc, změnila jsem stravu, úplně jsem změnila chutě. Když jsem jíst sýr, měl jsem pocit, že jím něco, jako je beton. Ale pro další cheat day, dejte určitě pizza. Tam je opravdu velmi těším," říká Evelyn.

Neklamte.

Cheat day je velkou pomocí, zda opětovné nastartování metabolismu, nebo jako psychologický a motivační barlička. Nicméně, to je důležité, že jste to v tréninku a vyvážená strava plán za to, že patří opravdu s rozumem. Musíte být sami k sobě upřímní – podvádět den jednou za dva týdny a dost. Pokud budete dělat "podvádzací den" třikrát týdně, už to není o pomoci, ale o selhání, aby v souladu s vyváženou stravou. Pak lhát sami!

zdravedesiate

Zdroj foto: flickr.com

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Nie každé müsli je zdravé a „štíhle“. ako si vybrať?Ne všechny müsli je zdravé a "štíhlé". Jak si vybrat?

To je někdy obtížné vybrat si z široké škály vysoce kvalitní a zdravé müsli, protože ne všechno, co představuje reklamu a lákavý obal je pravda.

3 zdravé múky, s ktorými to v kuchyni zvládne aj začiatočníkZdravé mouky, s níž to v kuchyni zvládne i začátečník

Máte rádi recepty "z cesty", ale snažíte se žít zdravě? To nemusí být překážkou, jak dlouho, jak si vybrat vhodný mouky na přípravu.

Pite! zrýchlite metabolizmus a odvrátite jojo efektNápoj! Urychlení metabolismu a odvrátite jojo efekt

Podle studie, zvýšené pití 500 ml vody, rychlost metabolismu až o 30 procent!

Napsat komentář