Facebook je Nového Genderového Hlediska, Vysvětlil

Minulý týden, Facebook udělal něco úžasného. DISCLAIMER: To nemá absolutně nic společného s Farmville.

Na Únor. 13, 2014, Facebook představil více než 50 nových podmínek pro uživatele vybrat si z při identifikaci jejich pohlaví. Zatímco dříve uživatelé neměli na výběr „mužské“ nebo „ženské“, s možností neodpovídá nebo udržováním jejich pohlaví soukromé, tam je nyní expanzivní „vlastní“ gender sekce.

Pokud jste nikdy neslyšel o žádné z těchto pohlaví podmínky dříve, může být trochu zmatený.

To jsi ty ^^^

Úplně jsme si to, a my jsme tady na pomoc. Sedli jsme si s Lauren Lubin, autor brzy-k-být-povolený film WeExist, který označuje jako trans*, a požádal je, aby nám pomohli rozebrat několik z těchto podmínek. Předtím, než jsme začít chrastit off některé z těchto pohlaví jde, i když, měli bychom začít tím, že mluví o horizontu se chystáte slyšet hodně, když v zemi genderové identity. Můžeme zavést *bubny prosím*

„Genderové Binární“

Genderové binární odkazuje k prohlížení pohlaví buď jako muž nebo žena, bez jakékoli místnosti v mezi nebo mimo tyto dvě kategorie. To je to, co většina z nás učili, když jsme vyrůstali, o nás a kolem nás. Od okamžiku, kdy osoba je těhotná, otázky kolem centra, že binární: „Je to kluk, nebo holka?“

Ale když si opravdu myslíte o tom, že má pouze dvě možnosti, jak definovat naše pohlaví je docela směšné. Tam jsou jako osm set tak gabilion lidí na této planetě. Někdy, genderové identity může vyjádřit přechod do binární sám (samec samice, například), nebo identity, která je zcela mimo těchto dvou kategorií („genderově nejistý“ je toho příkladem, a je pojednáno více níže). Mnoho (mnoho, mnoho!) lidé nemají identifikovat s pohlaví, které jim bylo přiřazeno při narození, a zde uvedená terminologie se nabízí větší prostor pro individuální zkušenosti.

Mimochodem, přiděleno rodné pohlaví odkazuje na razítko dát na naše rodné listy, když jsme se narodili. Typicky, toto pohlaví je přiřazena na základě našich částí těla. Nicméně! Je Gender identitou, která je určena naše části těla. To je specifické pro naši zkušenost sebe sama a světa kolem nás, a mnozí z nás jsou přiřazeny k pohlaví, které se neshodují, kdo opravdu jsme.

Tak, teď, že jsme probrali ty základy, pojďme se spolu na některé z podmínek.

Transgender: definice tohoto pojmu se neustále mění a rozšiřuje, a tak se stala poněkud zastřešující termín, který popisuje lidi, kteří prožívají rozpor mezi jejich přiřazené narození, pohlaví, jejich tělo, a/nebo jejich osobní genderové identity. Můžete identifikovat jako transgender, pokud jste byly přiřazeny „ženské“ při narození, ale teď se identifikovat jako muž, jako genderově nejistý, jako pangender, a/nebo jako řadu dalších identit v rámci nebo mimo genderové binární. Mnoho dalších termínů diskutovat zde mohou spadat pod pojem transgender.

Trans*: To je zkratka pro pojem transgender, které je označené hvězdičkou označují obrovské rozmanitosti genderových identit, které spadají pod tento pojem.

Cisgender: Lidé, kteří cítí, že jejich přiřazené narození pohlaví odpovídá jejich osobní genderové identity považují za cisgender (zkráceně jako „cis“, pokud jste do toho). Pokud jste byly přiřazeny „ženské“ při narození, a identifikovat se jako žena, pak jste cisgender žena.

Pokud jste identifikovat jako pohlaví vám byl přiřazen při narození, můžete se přepnout své pohlaví, aby jeden z cisgender možnosti nyní na Facebook. Je to skvělý způsob, jak potvrdit složitost pohlaví, a také vynikající způsob, jak začít konverzaci s jinými lidmi, kteří jsou méně obeznámeni s terminologií! Tada!

FTM / MTF: Lidé, kteří se identifikují v rámci genderové binární, ale identifikovat co (a někdy i přechod) jiné pohlaví než jim bylo přiřazeno při narození: například ženy na muže (FTM) a samec samice (MTF). Tento přechod může zahrnovat užívání hormonů nebo operaci, ale to není vždy případ. Člověk, který se identifikuje jako FTM nebo MTF nemusí cítit potřebu fyzicky měnit své tělo. Přechody jsou různé pro každou osobu!

„Genderově nejistý“: zastřešující termín, často synonymem pro non-binární, pro genderové identity mimo genderové binární. Tento termín popisuje nesmírně různorodá skupina lidí, včetně těch, kteří se pohybují mezi pohlavími (gender fluid), ti, kteří se identifikují se dvěma nebo více pohlaví (bigender a pangender), a ty, neutrální a/nebo bez pohlaví (agender, neutrois, nebo

Pohlaví nevyhovující

Androgynní: termín používaný k popisu lidí, kteří ztělesňují oba mužské a ženské vlastnosti, a proto náročné a rozmazání pevné linky genderové binární. Následně, androgynie také zpochybňuje schopnost peg něčí genderovou identitu na jejich vzhledu sám.

Pohlaví výslechu: Tento termín představuje lidi, kteří mohou být zkoumání jejich aktuální identifikace rovnosti žen a mužů, zkoumání druhého pohlaví identifikace a/nebo obavy předpokládat, pohlaví štítku. To může také zahrnovat zkoumání a změny v genderové prezentace a chování.

Transsexuál: To se stává zastaralý termín, a mnozí dávají přednost zastřešující termín transgender se transsexuál. Jeho původní význam odkazuje na lidi, kteří cítí, že jejich sex a jejich těla se neshodují pohlaví, s nímž se identifikuje. Jako s jakýmkoli jiným genderové identity, pojem transsexuál automaticky neznamená, že člověk projde fyzickou přechod přes hormony a/nebo operaci. Znovu: přechody jsou vždy specifické pro každého jednotlivce bez ohledu na jejich identitu.

Pocit chytřejší?

TAK JSME SI MYSLELI.

Facebook se nezastavil, s přidáním nových genderových identit. Tam je nyní také další zájmeno možnost. Uživatelé si nyní mohou vybrat „ho“ a „ji“, nebo „jejich.“ Zájmena jsou důležité, protože jsou přímé zastoupení, jak jsme se identifikovat. Mnoho lidí v trans* komunity změnit jejich zájmena odrážet jejich identitu správně. Jak jste si možná představit, pokud nechcete identifikovat jako muž nebo žena, můžete také nechcete, aby ostatní se odkazují na je jako „on“ nebo „ona“. Oni/Jejich/Jejich jsou střídavé, ungendered zájmena, a jsou přednostní někteří lidé v rámci trans* komunity. Ostatní zájmena někdy používá, ale nejsou nabízeny na Facebook, jsou Zie/Zir nebo Xe/Xyr.

V případě, že se váš přítel změnil jejich pohlavní identitu na Facebook a nezměnil své preferované zájmeno, ty by mohly být jako, „Jo, já vím, co to znamená, ale jak mám vědět, co použít?“

Že jsi to zase ty ^^^

Skvělá zpráva: můžete vždy zeptejte se lidí, co je jejich preferované pohlaví zájmena jsou! Pokud jste viděli, že někdo změnil jejich pohlavní identitu na Facebook, můžete jednoduše říci, „Hej, můžete mi říct, co vaše preferované pohlaví zájmena jsou?“ A co víc, že otázku na všechny lidi, bez ohledu na jejich genderové identity (včetně lidí, kteří se identifikují jako cisgender!), je vždy lepší, než za předpokladu, že jejich pohlaví zájmena podle vzhledu, jména, nebo jinak (což, jak jsme diskutovali, nikdy nejsou přímé odkazy na něčí genderovou identitu). Když se zeptáte někoho na jejich preferované pohlaví zájmeno, ukazuješ jim spousta respektu. Wheeeee!

Tyto identity podmínek a zájmena, a zkušenosti, které jdou spolu s nimi, jsou osobní pro každého, kdo je používá. Definice podle Lauren jsou dobrým rámcem pro začátek, ale pamatujte si, že tam bude vždy být různé nuance v cestě, na které jsou použity.

Tak! Nyní víte, milion dalších věcí, o genderové identitě a zájmena! Což znamená, že když někdo říká,, „Hej, víš něco o nové Facebook pohlaví možnosti??“ budete jako:

TADA.

Kristin Russo žije v New Yorku a je držitelem magisterský titul v oboru genderových studií. Dannielle Owens-Reid žije v Los Angeles, kde nacvičovala stand-up comedy před ní kočka. Spolu se spuštěním webové stránky everyoneisgay.com. Máte otázky nebo tématu požadavky pro Kristin a Dannielle? Zeptejte se jich, ZDE.

Napsat komentář