Gravidjoga pomoc v těhotenství a také po narození

Gravidjoga je vynikající alternativou pohyb během těhotenství. Moje matka udržuje v duševní a fyzickou pohodu a může usnadnit porod.

Co je gravidjoga?

"Velmi vhodný druh jógy pro těhotné ženy je jistě gravidjoga. Je zaměřena na fyzické a také duševní příprava k porodu, protože se na něm hodně pracuje s panvovým dno," říká instruktor PortDeBras Vladimir Jurišová, který začal gravidjogu praxe na konci sedmého měsíce.

Příprava na porod

Gravidjoga pomáhá budoucí matky, aby se poznat své tělo a duševně se připravuje na porod. Během fyzické přípravy, to funguje, otevření pánev, pánevní dno, uvolnění. "Já osobně jsem cvičila gravidjogu až do konce těhotenství a s rostoucí žaludek, já bych je opravdu pocit uvolnění bolesti a krok. linux kernel binární svaly, ale také jejich posílení. Součástí těchto hodin jsou také dechová cvičení, které jsou užitečné během porodu," podělil se o své zkušenosti Vlaďka.

Gravidjoga přináší během těhotenství aktuální vydání

Na gravidjoge podporuje a Denisa Veselská "Pokud máte průměrné až dobré zdraví, a ne od lékaře žádné omezení fyzického pohybu, gravidjoga by mohla být skvělá alternativa. Pokud budete mít cvičit intenzivní ashtanga jóga, hot jóga, nebo jiné fyzicky náročné styly, zkuste to nyní trochu zmírnit napětí a tempo, a další přímé vaši pozornost dovnitř."

Denisa Veselská dále píše o svých zkušenostech: "Z vlastní zkušenosti vím, že jóga v těhotenství nesmírně pomáhá. Mi umožňuje zůstat fit až do posledního dne, než se narodí dítě bez velkého nahromadění tekutiny nebo bolesti svalů. Ona mě naučila soustředit maximální pozornost na každé kontrakce a využít ji, stejně jako je to možné, a zároveň, když se to uvolnit."

Necvičte v těhotenství sebe

"Konkrétní gravidjogu mohou cvičit také ženy, které před těhotenstvím necvičili, samozřejmě, pod vedením přispěl k výběru zeptal instruktora nebo trenéra, to určitě ne sama doma," varuje instruktor, Vlaďka, která dále dodává, že je důležité, zejména dobrý zdravotní stav matek, a předchozí konzultace cvičení s lékařem. "Gravidjogou proto ženy nemohou udělat nic špatného, pokud mají zdravotní problémy a rizikové těhotenství. Naopak, pomohou vám a gravidjoga je v mnoha směrech se připravit na samotný porod," vysvětluje Vlaďka.

Jaké další typy jógy v těhotenství?

"Stejně jako u ostatních typů jógy, nemůžu komentovat každý, protože existuje spousta z nich, a každý má své vlastní specifické rysy. Sám mám pouze k praktikování ashtanga jóga, se kterou jsem začal po delší přestávce po porodu," říká o asthanga jóga, Vlaďka.

Dále však poukazuje na to, že v jiných typech jógy by být opravdu opatrnejšia. Ashtanga jógy, což je Vlaďka oddaný, je náročnejšou v podobě jógy v průběhu těhotenství může cvičit pouze po dobu 13 let. o týden. "Pod dohledem svého učitele, její matka může cvičit. Nicméně, těhotenství by rozhodně neměl být čas, kdy se s ashtangou-li začít s," dodává na závěr Vlaďka.

Zdroj foto: flickr.com Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Cvičíme 5 tibeťanovCvičit 5 Tibeťanů

Již 10 minut denně vám přinese úlevu od bolesti, dodává energii a zpomaluje stárnutí.

Pilakalajoga: len 20 minút denne pre zdravie, krásu, vitalitu a duševnú pohoduPilakalajoga: jen 20 minut denně pro zdraví, krásu, vitalitu a duševní pohodu

To je spojení pilatesu, kalanetiky, jógy a autorkiných 25-letých zkušeností cvičení s touto metodou v praxi.

Joga: balzam pre dušu aj pre teloJóga: balzám pro duši i pro tělo

Jóga je považována za jednu z nejzdravějších činností s hlubokými historickými kořeny.

Napsat komentář