Hyperextenzie posílí vaše zádové svaly

Pokud cvičíte, je velmi důležité trénovat všechny části těla, proto nezanedbávejte ani jeden.

Velmi důležitou roli má také spodní část těla, které můžete velmi efektivně trénovat pomocí mrtvého tahu nebo hyperextenziami.

Hyperextenzie

Hyperextenzie představují ve skutečnosti jen označení pro rozšíření zad, protože hyperextenzie by byly nadměrné rozšíření, které by byly pro tělo nevhodné. Ale protože to je náznak takové rutiny, takže bych s ním zůstat. Toto cvičení může být provedeno na římské lavici, na šikmé lavici, nebo na zemi.

Rozšíření zad je izolované cvičení pro vzpriamovače páteře a je vhodný pro každého sportovce, ať už začátečník kulturistů a silových sportovců.

Hlavní zapojené svaly při hyperextenziách

Hlavní zapojené svalom patří vzpriamovače páteře (silné snopce svalů, což je ze zadní připojení k páteři). Sloužit vzpriamenie páteře. K další zapojené svalom patří úhlové kyčelního svalu, velký sedací sval a dvojhlavý sval stehenní.

Dobrá technika praxe

Lavička před cvičením vždy správně nastavit. Bude vás cvičit pohodlnější a jednodušší zaměřit se na rekvalifikace konkrétních svalových partií. Protože jako na lavičce ľahnete, budete rozvíjet ostatní svalové partie, nebo jejich poměr. Pokud máte pánev na podložce a pohyb budete provádět z pánve směrem nahoru, " izolovanejšie procvičování zádových svalů. Pokud však bude t-bar se rozprostírá přes měkké dlaně, velká část práce, aby se hamstringy a sedací svaly. Protože nyní se chci soustředit na procvičování zad, nastavit lavičku tak, že t-bar zůstal na podložce.

Po správném nastavení, držte rukojeti proti přední loketní opěrka, lehnout si na lavičku a zaprite nohy. Pohyb by měl být po celou dobu hladké, vyhněte se švihovým pohybem. Zvoľna uvolnění napětí vzpriamovačov páteře, trupu dostane do předklánění. V dolní krajní poloze by měl být trup kolmo k zemi. O tak velký rozsah pohybu. Během zostupovania do krajní polohy, se však mohou objevit nepříjemné pocity, například závrať, motanie hlavy a podobně. Spodní krajnú pozici, proto jistě sám. Horní krajná pozici by měl být v okamžiku, kdy tělo je rovnoběžně s povrchem.

Cvičení na zemi

Zdroj video: www.youtube.com

Cvičení na šikmé lavici

Zdroj video: www.youtube.com

Cvičení na římské lavičce

Zdroj video: www.youtube.com

Výše jsem uvedl tři možné varianty cvičení hyperextenzií z najľahšej po obtížné. Doporučuji toto cvičení zahrnují vždy, když precvičujete zpět a ve tři série 15 opakování.

Zdroj foto: pixabay.com

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Cviky s vlastnou váhou, ktoré počas leta oceníteCvičení s vlastní vahou, které v létě oceníte

Co dělat, když máte bříško trochu mľandravé, tricepsy ovísajú a zadek také není nejlepší?

Predkláňanie s jednoručkami zaručí sexi pozadiePredkláňanie s jednoručkami jako cesta k sexy pozadí

Mít zadek, za to se nemusíš stydět, ty by jistě chtěl mít všechny z nich.

TOP chyby, ktoré robíme vo fitcentreTOP chyby, které děláme ve fitness centru

Nadprůměrný výkon kardia rozhodně nemá žádné pozitivní účinky.

Napsat komentář