I s švihadlom si můžete dát pořádně do těla!

Skákat přes švihadlo. Stojí pár eur. Možná s ním provést pestrou škálu kardio a sílu cvičení. Je snadné skladovateľné a přenosné. Posiluje srdce a svaly. To pomáhá spalovat kalorie a hubnout. To musí být snadno doma i s odpovídající tréninkový plán od odborníka. Nechte se inspirovat!

Nenašli kardio aktivitu, která tě vlastně vzal? Nebaví vás běh, jízda na kole nebo sportovní soutěže? Hledáte jednoduché aerobní cvičení, které můžete zapojit, když venku prší nebo sněží? Zkuste skákání přes švihadlo!

Jaké jsou pozitiva?

Skákání přes švihadlo, můžeme zařadit mezi aerobní aktivity, které jsou vhodné pro posílení kardiovaskulárního systému a na úbytek hmotnosti (po dobu 30 minut může spálit více než 400 kalorií). Kromě toho, že zlepšuje kondici, rovnováhu a koordinaci. Posiluje činnost imunitního systému je prevence proti stresu a deprese. Poslední, ale ne nejméně-tvoří svaly horní a dolní končetiny, hrudník, břicho a hýždě. Navíc, švihadlo může být člověk vždy k dispozici, a používat pro cvičení doma a venku.

Školení pro začátečníky

Rozhodli jste se cvičit s švihadlom a položit si otázku, jak začít? Základem je, samozřejmě, volba vhodného švihadla, která by měla být přizpůsobena vaší výšce a je vyroben z vhodného materiálu. Pak přichází na zvládnutí správné techniky cvičení. "Začátečník by měl v první řadě zaměřit na trénink techniky – skákání znožmo, na jedné noze, střídavě skákání z nohy na nohu, vejce, criss cross, atd., To musí být při skákání uvolněný, zatlačte rukou dolů, pracující hlavně na zápěstí a věnovat pozornost na správné provedení jednotlivých prvků. Hlava musí být vzpřímená, pokukování na nohy, ale před sebe," vysvětluje Branislav Bujnovský z webového portálu svihadlo.en.

Jak a jak moc? Na začátku by měla být věnována především jednotné metody výcviku, takže skok např. 20-30 minut v intenzitě 50-60% maximální pulzovej frekvence (MPF). Pro spalování tuků je však vhodnější, aby vlak na 60-70% MPF. To vše závisí na stavu cvičiaceho.

Pokud nevíte, jak na to, podívejte se na následující video:

Školení pro pokročilé

Pokud tam pravidelně a snaží se neustále zlepšovat své vytrvalosti, zkuste intervalový trénink. Tento typ tréninku spočívá v pravidelném pořadí intenzivních a méně intenzivních fází. To může být použita v mnoha pohybových aktivitách (běh, cyklistika, plavání), a proto je pro skákání přes lano. Je to školení, které šetří čas a je velmi efektivní. "Pro postupné zvyšování fyzické zdatnosti a schopnosti, je vhodný intervalový trénink ve složení: 90 sekund skákání a 30 sekund přestávka po 8-10 série," vysvětluje Branislav Bujnovský a více pokročilé doporučená praxe takto:

1. interval – 3 minut tréninku interval (sprint: zvedání nohy vysoko a dvojskoky), 30 až 60 vteřin přestávka

2. interval – 3 minut tréninku interval (sprint: zvedání nohy vysoko a dvojskoky), 30 až 60 vteřin přestávka

3. interval – 3 minut tréninku interval (sprint: zvedání nohy vysoko a dvojskoky), 30 až 60 vteřin přestávka

4. interval – 3 minut tréninku interval (sprint: zvedání nohy vysoko a dvojskoky), 30 až 60 vteřin přestávka

5. interval – 3 minut tréninku interval (sprint: zvedání nohy vysoko a dvojskoky), 30 až 60 vteřin přestávka

A pokud se vám málil toto školení, tady je jeden tip od p. Bujnovského: "Podle série může být ještě dále posílena, stejně jako více cvičení do intervalového tréninku. Po 3 minutách na švihadle může sledovat 60 sekund výpadov nebo drepov, 60 sekund kľukov a pak se zlomit."

Zdroj: www.svihadlo.sk Zdroj video: www.youtube.com

Napsat komentář