I sladké může být zdravé. Zkuste javorový sirup

Javorový sirup obsahuje více prospěšných látek, jako je stolní cukr.

Javorový sirup je sladidlo oblíbené hlavně v Kanadě a USA, ale milují ho i Japonci, a je stále více používán v usa. Je vyroben z javorovej sap, a pro výrobu jednoho litru této sladké pochoutky jeho by měla být až do 40 litrů.

Javorový sirup patří mezi jednoduché sacharidy

Javorový sirup se používá jako alternativa k rafinovaného cukru. To je opravdu zdravější a mohou být konzumovány volně? "V první řadě, je třeba také poznamenat, že i když javorový sirup obsahuje více nutričně další důležité látky jako kuchyň cukr, stále je to jednoduchý cukr, proto by mělo být zacházeno šetrně a s péčí. Proto, konzumovat je v období, které je určen, a také v rozumné a prospešnom množství. Samozřejmě, obsahuje spoustu antioxidantů, minerálů a vitamínů, které pomáhají tělu v různých biochemických reakcí prospěšné pro zdraví," vysvětluje výživový poradce Ing. Libor Javro.

Od javorový sirup patří do kategorie jednoduchých cukrů (skládá se hlavně z sacharózy), což způsobuje výkyvy hladiny cukru v krvi. Jeho glykemický index je kolem 54, zatímco GI klasického cukru, je asi 65. Nicméně, nedávné studie ukazují, že zastoupená polyfenoly by mohly hrát roli v kontrole diabetu 2. typ, mělo by být, nicméně, pro podporu více studií. Co se týká obsahuj kalorií, podle KalorickýchTabulek.cz obsahuje 100 g javorového sirupu, asi 330 kcal, zatímco ve stejném množství bílého cukru, aby kolem 400 kcal. To znamená, že musí být konzumovány s mírou.

Doporučujeme: dm bio javorový sirup (stupeň A) 250 ml: tento ušlechtilý sirup s mírně sladkou chuť a zlatistou barvu, jsou dobře hodí do sladkých jídel nebo k zjemnění sladkokyslých jídla. Nákup v síti dm drogerie markt.

dm javorový sirup

Javorový sirup je bohatý na antioxidanty

Nesporným plus javorový sirup, v porovnání s klasickým cukrem, tam je jasné, obsahu živin. V javorovom sirup je zjištěno, vápník, draslík, a také je zdrojem hořčíku, fosforu, zinku, manganu a železa. Nacházejí se v ní a vitamíny skupiny B. Podle odborníků z University of Rhode Island může mít kanadský javorový sirup podobné zdravotní výhody, jako dobře známý "superfoods", berry, zelený čaj, červené víno nebo povlečení. Zvedl hlavně protirakovinové a protizánětlivé účinky.

Pozor na kvalitu!

Javorový sirup je proto zdravější alternativu k tradičním cukru, nicméně, věnovat pozornost kvalitě a nepreháňať to s ním. Kvalitní javorový sirup se vyrábí odpařováním z mízy javoru. Ideální je zvolit sirup v bio kvalitě. Punc kvality by měl být nejen značení, ale také vyšší cena. V žádném případě dosáhnout po javorovom sirup, který obsahuje cukr, kukuřičný sirup nebo aromatické přísady.

Doporučujeme: dm bio javorový sirup (stupeň C) 375 ml: tento ušlechtilý sirup s výrazně sladkou chuť a tmavě jantárovou barva se dobře hodí do sladkých jídel nebo k zjemnění sladkokyslých jídla. Nákup v síti dm drogerie markt.

dm javorový sirup c

Pracoval ve spolupráci s výživovým poradcem Ing. Liborom Javrom z www.vyzivovestudio.sk

Zdroj: http://news.uri.edu/releases/?id=5758, http://www.kaloricketabulky.cz/cukr/ zdroj foto: unsplash.com Sonja Langford Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Sirup z agáve: sladidlo niekoľkokrát horšie ako klasický cukorSirup z agáve: sladidlo několikrát horší než klasický cukr

Skutečnost, že cukr je nezdravý, je jedna z mála věcí, na které i většina výživových poradců.

Ako nahradiť pri varení a pečení biely cukor?Jak nahradit pro vaření a pečení bílého cukru?

Stále více a více odborníci poukazují na vysokou spotřebu rafinovaného cukru.

Čím sladiť a ako nahradiť pšenicu? nielen to prezradí výživový poradkyňaNa sladiť a jak nahradit pšenice? Nejen to prozradí výživový poradce

Odborník na výživu Petra Kopecká, kde články lze nalézt také na našich webových stránkách, v rozhovoru odhalil, například, to je důvod, proč to nepreháňať s ovocem a z jakých důvodů se zabránilo běžné rostlinné oleje.

Anketa Proč cvičíte pravidelně?

Chci se zbavit přebytečných kilogramů. Mám vyformovanú charakter. Sport mi pomáhá ventilovat. Chci volný čas trávit užitečně.

Celkem hlasů: 295

Napsat komentář