I sportovci trpí deficitem vitamínu a. vzít to jsem imunity

Sportovní výkon závisí nejen na kvalitě tréninku, ale také dostatek živin v těle. Nesmí chybět ani vitamin a.

Vitamin A většina z nás spojuje především s zdravý zrak. Ve skutečnosti, to je áčko univerzální vitamin, který se v lidském těle ovlivňuje množství funkcí. To je nezbytné pro zdraví a vitalitu prostého člověka, ale také sportovec. Vezme úvěr pro budování silné imunitní systém, je potřebný pro zdravé kosti, chrání pokožku a sliznice a také prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

To, co je v lidském těle děje, jestli to je málo? Vznikají zrakové poruchy, oslabená imunita, a problémy s růstem kostí, kožní potíže, ale i jiných onemocnění souvisejících s činností všudypřítomné volné radikály.

Sport, do těla dostávají škodlivé volné radikály

Pro každou fyzickou aktivitu následek zvýšený příjem kyslíku. Nicméně, během tohoto procesu, do lidského těla dostat i volné radikály, které poškozují buňky a způsobují zdravotní problémy. Chránit může být dostatečné zajištění vitaminu a. "Pro sportovce je důležité, aby všechny vitamíny, zejména vzhledem ke skutečnosti, že vitaminy jsou zapojeny do biochemických procesů přeměny látek, které jsou nezbytné pro pohyb, výkon a regeneraci. Vitamin A je, samozřejmě, nejdůležitější vitamin z hlediska funkce zdravého oka, ale je také potřeba pro udržení vitality a imunitního systému sportovců. Neměli bychom zapomínat, že to je vitamín rozpustný v tuku, a může dobře absorbovat volné kyslíkové radikály. Jste v športujúcom tělo do značné míry přijat zvýšené dýchání během cvičení," vysvětluje méně známé funkce vitamínu A nutriční poradce Libor Javro.

Jak poskytnout tělu dostatek vitamínu A?

Áčko je vitamin, který je rozpustný v tucích. To znamená, že lidský organismus je schopen uložit do zásob. To se nachází například ve vnitřnostech, mořských plodů nebo mléčných výrobků. Ve formě provitamínu je zastoupena v brokolici, mrkev, špenát, paradajkách, marhuliach atd V této formě se mění v játrech na vitamin A, ale pouze v dávkách, které tělo momentálně potřebuje. Takže pokud budete jíst několik živočišných produktů, ale také ovoce a zeleninu, ve které se nachází, může áčko v těle chybět. Mimochodem, deficit vitaminu A je v globální populaci je velmi rozšířená a může tak být pro vás relevantní.

Proto nenechte nic náhodě. Vitamin A spolu s dalšími vitamíny a minerály, které můžete do těla doplnit v podobě spreje. Vitamíny v této formě je mnohem lépe vstřebává než když se užívá ve formě kapslí. Výhodou je, že můžete mít kdykoliv k sobě a pravidelně užívat.

Doporučujeme: Létající vitamíny pro imunitu SPLASHIMMUN SPREJ. Nákup na www.lietajucevitaminy.sk

lietajúce vitamíny

Lidé, kteří čtou tento článek také zajímat: Bojíte sa zlomenín a úrazov pri športe? myslite na prísun vitamínu dBojíte se, zlomenin a zranění ve sportu? Myslete na přísun vitamínu D,

Zdroj PR, Zdroj foto: flickr.com Pracoval ve spolupráci s výživovým poradcem Ing. Liborom Javrom z www.vyzivovestudio.sk

Napsat komentář