Jak běžet rychleji a efektivněji

Konečně otepuje, je jaro a mnohem více lidí si obúva běžecké tenisky a vyrazí do přírody… nebo alespoň mezi činžiaky.

Běh je na správné nasazení bezkonkurenční sportovní se zaměřením na to, jak se udržet v dobré kondici. Je vhodný pro zajištění celkové zdraví a dobře-bytost, a s odpovídající tréninkový plán, můžete brzy pustit na první závod, nebo dosáhnout ještě vyšší cíle.

Ale faktem je, že mnozí běžci začínají věnovat tomuto sportu s velkým nadšením a maximální úsilí, aby se dosáhlo co nejlepších výsledků. A často behávajú i přes bolest, a v konečném důsledku tak způsobit více škody než užitku. Skvělá kniha na běh a maraton vám ukáže, proč a jak správně spustit, takže jste měli lepší kondičku, se cítil víc v pohodě a byli zdravější.

Zahrnuje znalosti o tom, jak zranění při běhu se lze vyhnout, co budete nosit, ale také informace o správné výživě, hydrataci a další doporučení pro každodenní trénink. Pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet, poskytuje poradenství a strategie pro optimalizaci tréninku před závodem, tím lepší výkon a regeneraci, bez ohledu na to, zda to je běh na krátkou trať, nebo maraton.

Je výborně graficky zpracována příručka, která na téměř 200 stranách se dozvíte vše, co potřebujete.

Jako, například, aby se zabránilo zranění?

Zatímco tam jsou svaly a klouby neustále zatížené, a proto mnozí sportovci jsou schopni, aby se zabránilo různá zranění. Většina z nich vzniká v důsledku nedostatku odborné přípravy, špatné techniky nebo pretrénovania. Důkladné péči o tělo, nicméně, se můžete vyhnout mnoha z nich.

1. pravidlo: Důkladná příprava

Nosit jen tenisky, které jsou navrženy tak, aby spustit a ujistěte se, že oblečení, které je volné, pohodlné, neomezuje vás v pohybu a je vhodné pro různé povětrnostní podmínky. V zimě by měla být teplejší než v létě. V zimě nezapomeňte na hydratační krém na obličej a balzám na rty a v létě natierajte krém s vysokým UV faktorem. Před každým během, a dokonce i poté, co je řádně rozcvičte. Na cvičení můžete také použít pěnový váleček uvolnit napjaté svaly a snížit fyzické nerovnováhy.

2. pravidlo: Výživa a hydratace

Dobrá výživa hraje v přípravě pro veškeré sportovní aktivity hraje rozhodující úlohu, je také důležité ve fázi regenerace. Před během jíst jídla s vysokým obsahem sacharidů, které tělu dodávají potřebné množství energie. Jen před tréninkem, vyvarujte se těžkých jídel, které mohou způsobit závratě nebo křeče. Poslední jídlo jíst asi 2 hodiny před tréninkem. Do 30 minut po tréninku jíst jídlo s poměrem sacharidů a bílkovin je 3 : 1. Ke zvýšení hladiny energie jsou vhodné také různé sportovní doplňky výživy.

Příjem tekutin je stejně důležité před tréninkem, během něj a po něm, aby se zabránilo dehydrataci, křeče a vyčerpání z tepla. Před zahájením běhu, pít hodně tekutin. Po cvičení si dopřejte vodu s doplňky minerálů nebo sportovní nápoje, dodávky povrchové vody a soli v těle v průběhu jízdy se to ztratí.

Postupný návrat k tréninku

Pokud budete trénovat příliš často, nebo příliš brzy po závodě, můžete se spolehnout na to, že nejsou vyhnout zranění. Váš tréninkový plán, proto byste měli také zahrnout jednodušší, dny nebo dny odpočinku. Ať už je vaše současná úroveň, nicméně, neměli byste zvýšit tréninkové zatížení o více než 5-10 % za týden. Kromě toho, měli byste každou činnost začít pomalu a postupně zvyšovat zátěž, protože tělo potřebuje stresu zvyknout. Sledovat deník a zaznamenávat všechny aktivity, které jste provedli. Běh střídavý s krosovým školení, které posílí svaly, které při běhu nepoužívejte zapojit se do činnosti. Jiné svaly, takže budete mít dostatek času pro regeneraci. Vhodné kombinace vám zajistí celkovou pohodu a dobré kondici celého těla.

Sledovat vaši techniku

Správné držení těla je pro běžce velmi důležité. Špatné držení těla má vliv na techniku běhu, v důsledku čehož vznikají mnohá zranění páteře, kyčle a klouby. Skákání přes švihadlo je vynikající nástroj pro výcvik správného držení těla (aktivita vhodná také pro kardiovaskulární systém).

Nevhodné délka bežeckého krok je také příčinou různých zranění. Vyvíjet tlak na klouby a v dlouhodobém horizontu může vést ke změně bežeckej disku a způsobit zranění. Běh podél cesty způsobuje fyzické nerovnováhy, protože cesty jsou obvykle zakřivené, a tak mít vliv pouze na jedné straně těla. Občas spustit dolů na silnici nelze vyhnout, a beton je velmi nevhodný terén (asfalt je lepší). Běžecký pás terénu by být proto během tréninku přepínat a měli byste spustit i po mäkších povrchy, jako jsou, například cyklistické stezky, polní cesty a tráva.

Ve Velké knize na běh a maraton můžete také najít… Jak funguje tělo

Anatomické obrázky zobrazit všechny důležité svaly, kosti a vazy, které při spuštění, být zapojen do činností, které jste se naučili správnou spustit a vyhnout se zranění. Fantastické anatomické modely nám umožňují podívat se do fyziologie běžce.

Cvičení získat sílu a stabilitu

Výběr jednotlivých cvičení bude poskytovat nástroje pro získání fyzické síly, stability a vysoké mobility. Krok za krokem, můžete sledovat jednotlivých cvičení a technik, které lze dát do tréninku.

Náhled vzdělávacího programu

Naplánujte si vlastní školení operaci, díky které můžete být různé závody od 5 km do maratonu. Barevně označené v tabulce vám ukáže, jak se připravit na závod.

Biomechanika běhu

Biomechanická analýza pohybu svalů, pomůže vám zlepšit techniku jízdy a vyhnout se běžným nástrahám. Tabulky a grafy ilustrují klíčové informace. 3D počítačové modely ukazují správnou techniku běhu.

Rady a tipy

Tréninkové plány, poradenství od odborníků, grafy a tabulky vám poskytne podrobné informace, díky kterým můžete maximalizovat váš výkon. Pokyny pro správné školení a příprava na závod.

Pro více informací o nejnovější Velká kniha o běhání a maraton

Veľká kniha o behu a maratóneZdroj: PR

Napsat komentář