Jak by měla vypadat základní trénink pro ženy

Chodit do fitcentra a máte v hlavě tisíce otazníků? Několik důležitých otázek vám pomůže vyřešit díky diplomovanému kondičnému trenér Eduard Polakovičovi z Centra zdraví a výživy ONLIFE.

Aerobní cvičení prospívá srdci, pľúcam, cievam, pomáhá při snižování objemu tuku, očiste organismu a zlepšuje náladu. Silový trénink je důležitý pro posilování a formování svalů, které je základním předpokladem pro efektivní spalování nežádoucích tukových zásob. Pro zdraví a štíhlou linii, je stejně důležité, sílu a kardio trénink, který musí být řádně začleněn do týdenního plánu na předem stanovené cíle.

"To je velmi důležité rozlišovat cíle, pro který si začal cvičit…"

zdůrazňuje osobní fitness trenér Robert Polakovič. Pak dodává, že je důležité rozlišovat mezi: "Ať je hlavně snížení hmotnosti, nebo zvýšení svalové hmoty, nebo celkové stabilizaci a posílení svalového aparátu". Ženy se nejčastěji snaží ztrátu tuku a získání ladných ženských křivek. Podle této skutečnosti by pak měl být sestaven na školení. Muži se ve většině případů zaměřují na užívání na svalu.

Jaký druh tréninku je vhodný pro ženy?

Setkali jste se s pojmem funkční trénink? Tato forma tréninku využívá cvičení, které jsou založeny na každodenní život a jsou přírodní, například, squat, vytáhnout, zhyby a podobně, Provádění funkčního tréninku zvládnout muž dennodenné fyzické úkoly jednodušší, efektivnější a zbaví se přebytečného tuku. Ve stejnou dobu, pravidelné cvičení zabraňuje zranění a zlepší vaše celkové držení těla.

Vzhledem k formě vzdělávání pojem používá ve své praxi a Robert Polakovič, protože: "Pro ženy, je vhodné nahradit silový trénink v posilovně, jak ho známe, pro vytrvalostno-silové cvičení s přídavnými závažími nebo posílit své vlastní tělo, spojené s různými koordinační zařízení pro zvýšení efektivity cvičení, výdaje energie a zapojení většího počtu svalových skupin ve stejnou dobu."

trening

Jednou, dvakrát týdně, nebo každý den? Jak často trénovat?

Podle Americké Rady o Cvičení (ACE), jsou síly cvičení pro hubnutí důležité z hlediska spalování tukových zásob. Členové tohoto orgánu se doporučuje provádět silový trénink dvakrát až třikrát týdně a zaměřit se na procvičování hlavních svalových skupin ve třech sériích 8-12 opakování. Podobný názor zastává i odborník na fitness od centra ONLIFE a určuje, že: "Frekvence by měla být alespoň 2-3 krát týdně (ideálně 4 krát) s intenzitou 55 – 75% max pulzovej frekvence. Zaměřujeme se na posílení břišní část těla, je oblast přímé, čelní bříško, další na dolní části zad pohovky svaly a hamstringy (zadní stehenný sval), které jsou najoslabenejšie právě díky stále více sedavý typ zaměstnání."

Mějte na paměti, kvalitu ve warm-up před cvičením

Důležitou součástí přípravy je důkladné warm-up a strečink připravit tělo na zátěž během cvičení a eliminuje riziko případného zranění. Na počátku je vhodné vybrat vhodné aerobní aktivity, které: "se Skládá z rychlé chůze nebo mírný běh na běžícím pasu, nebo na kole. Dále budeme pokračovat v atletické sportovní abeceda, dynamická strečingom. Následující dobře rozcvičený tělo může zvládnout tréninkovou zátěž bez zdravotních komplikací. Začínáme jednoduššími cviky, s lehké váhy a nižší intenzitu cvičení, to je pro funkční trénink, stejně jako pro cvičení na posilňovacích stroje. Čas vstřikování hlavní část tréninku by měla být přibližně 60 minut."

Závěr cvičení a jídlo po cvičení – co mám dělat s nimi?

Na konci by nemělo chybět protažení, které mnoho žen zapomenout na to, nebo ho nepripisujú dostatečný význam. Ve skutečnosti, je třeba věnovat 10 až 15 minut. Připadá vám poslední strečingová štvrťhodinka příliš dlouho? Měli jsme stejný pocit a jsme se dozvěděli, že: "Strečink pomáhá nám ze všech svalů, horečka, úsek poskracované svaly, a tím pomáhá správný svalový tonus. Pečovat bychom měli být i na správný příjem sacharidů po docvičení, pro obnovu svalového glykogenu ve svalových buňkách. Zde můžeme dosáhnout na ovoce, jako jsou banány, jablka a podobně, nebo si doprajeme kvalitní müsli tyčinku. Nicméně, množství dodávané sacharidů závisí na délce a intenzitě cvičení."

Na závěr jsme se Edward Polakoviča zeptal se, že cvičení nesmí, v základní zprávě chybí. "Jak už jsem řekl, neměli bychom zapomínat na cvičení zaměřené na přímé a boční části břicha, sedací svaly, stehenný složité, a nižší chrbátik nás spevnia středu těla a pomoci správné držení těla. Používat můžete více náčiní, jako jsou fitlopta, gumové expandre, balančné zařízení, závěsné systémy TRX a podobně."

Napsat komentář