Jak cvičit, když hypermobilite

Hypermobilita není nemoc. Je to jen odchylka od normálu, která může být život strpčiť. Jako pro její praxi?

Co to vlastně hypermobilita je?

Hypermobilní lidé musí být dobře naučit znát normální rozsah pohybu kloubů a že když cvičíte, věnujte pozornost a neprekračovať to, i když to je pro ně je velmi jednoduché.

Jedná se o stav, kdy jsou klouby velmi uvolněná, což je také obrovský hyperlaxicita (větší svobodu šlachy), které je tak méně odolné. Hypermobilné klouby jsou pohyblivé více, než je žádoucí, a proto je mnohem náchylnější k ucpání. Kloub můžete jednoduše přesunout z jeho fyziologické polohy do jiné, ve které není schopen plnit svou funkci. To může být bolestivému blok, spazmom okolních svalů nebo přímé zranění.

Jak víte, pokud jste hypermobilní

Test hypermobilita může být použit v jednoduché testy :

  • abdukcia nohy ležící na zemi: v případě, že nohy, unožená a neunožená zvierajú úhel 90°, je to normální rozsah, pokud zvierajú úhel 100°, jedná se o hypermobilitu
  • maximální předklon vleže na zemi: v normální pohyblivost by měla být špička prsty dotýkat podlahy, hypermobilný muž ležel na zemi celou dlaň na předloktí
  • ohýbání palec ruky: jestliže palec s pomocí druhé ruky ohnout až k zápěstí, je společný hypermobilný

Základní pravidla při cvičení

Když cvičíte, je důležité dodržovat několik základních pravidel. Nejdůležitější je vybudovat solidní svalový základ a být opatrný při tréninku. Měli byste se vyhnout dynamické a švihovým cvikom. Před a nebo po cvičení nedoporučuji provádět velmi silný strečink, který by přispěl k rozšíření kloubové rozsahu. Před tréninkem jen málo dynamická rozcvička hlavních kloubové spojení, a po tréninku jemné protahování zkrácených svalů. Velmi dobrou volbou je použití kloubní výživa s obsahem chondroitin sulfátu, glokosamín fosfátu, kolagenu a MSM (dimethylsulfonu).

Tréninkový plán

Každý trénink by měl začít aeróbnou činnosti v trvání 10 minut a následovat by měla dynamická rozcvička. Při tvorbě tréninku jsem dal důraz na posílení středu těla. Proto, že obsahuje více cvičení pro balančných zařízení a cvičení s jednoručkami. Při cvičení s jednoručkami je jednodušší korekce svalové dysbalance, že vliv hypermobility vznikají. Školení v hypermobilite z prostého tréninku velmi různé, měli byste věnovat pozornost nejen na skutečnosti uvedené výše.

Školení

Nejvíce zaťažovaná banda

Rutinní

Počet opakování

Středu těla (core)

Stabilizace na fit ball – břicho lehněte si na míč, nohy a ruce držte na zemi. Zároveň vzpažte pravou ruku a levou nohu. Vydržet 5 sekund, pak vyměňte.

3×10

Prkno – jste v pozici, ve které zpravidla začínáte kľuk, na zemi, nicméně, opriete ne rukama, ale lokty, ruce, můžeš překročit. Ujistěte se, že máte hlavu v prodloužení páteře (tj. temeno hlavy bude směřovat k přední – hlava výtah), hřbet je rovný (butt lift, tělo je v přímce), zaměřit se na napětí v břiše, napětí svalů břicha.

3x do selhání

Prsní svaly

Tlaky s jednoručkami na rovné lavici

3×8-12

Zádové svaly

Stahování kladky před hlavu

3×8-12

Ramena

Podávání overballu za zády – lehněte si na břicho. Pravá ruka drží upažení overball, tvrdí, že pro záda na levé straně, a ona pokračuje svařování vzpaženia, kde lze overball zadní pravá ruka

3×10

Triceps

Tricepsové stlačovanie kladky

3x8x12

Nohy

Legg-press

3×20

Břicho

Skracovačky s oporou o bosu

3×20-30

Pokud jste po přečtení těchto řádků zjistili, že jste hypermobilní, nemusíš se bát. Pokud budete dodržovat základní pravidla, a nebudete klouby nadměrně přetížit, nevhodné pohyby, to by nemělo být tebou, nic se nemůže stát.

Lidé, kteří čtou tento článek také zajímat:

posilňovanieRozdíl v posilování mužů a žen Uplatňovat stejné zásady pro muže a ženy? rovnováhaCvičení na rovnováhu Chránit před zraněním a zlepšit držení těla. cvičenieCvičení na max Jak poznat, že to s cvičením preháňate.

Napsat komentář