Jak hrát sporty s osteoporózou

Nejlepší způsob, jak udržet sílu kostí, je dostatečné pro zatížení kostní tkáně. Kromě toho, že je sport je nejlepší prevencí proti osteoporóze, to lze nejlépe léčit.

Co je osteoporóza

Osteoporóza představuje metabolické onemocnění kostní tkáně, které se projevuje ve snížení množství kostní hmoty, což vede k oslabení pevnosti kostí a tím zvýšit lámavostí kostí.

Doporučujeme, abyste si přečetli: 10 důvodů, proč vyměnit kravské mléko kozí Sport s osteoporózou

Hodně lidí má strach, aby provádět žádné fyzické aktivity, protože se bojí, že si ublížia. Nicméně, pokud budou cvičení provádět kontrolovane, nemohou vám ublížit, ale cvičení jim může jen pomoci. Pohyb těla, když to pomáhá zvýšit hustotu kostí, vzhledem k tomu, že fyzická aktivita zvyšuje tvorbu osteoblastů, t.j. kostní buňky, ale také pomáhá udržovat rovnováhu těla a koordinaci, čímž se zabrání pádu a ošklivé zlomeniny.

Nejlepší cvičení pro lidi s osteoporózou

Cvičení by mělo splňovat dva hlavní cíle: zlepšení stability a koordinace pohybů, posílení a uvolnění svalů. Všechny cviky na posílení a uvolnění svalů, zpevnění svalového korzetu, posílení svalů břicha a stehen, správné dýchání, aby se zabránilo deformite hrudní páteře, predsunutiu trupu a tím změnit těžiště těla, které se vyskytuje u osteoporózy. Třeba praktikovat cvičení pro správnou stabilitu a vyvážení, což povede k prevencií falls, k procvičování stabilizace a zlepšení koordinace.

Doporučujeme vám, abyste přečtěte si: Jak sportovat s diabetem

Cvičení může být poměrně jednoduché. Spočívají například v přenášení hmotnosti z jedné nohy na druhou. Další velmi vhodnou možností je chůze (procházky v přírodě), nebo plavání. Je vhodný pro cykloturistiku, ale je třeba dávat pozor na to tak, že řídítka jsou nastavena vyšší než sedadlo, když bicyklovaní nehrbili. Ale je možné, samozřejmě, také provádět cvičení s efektem procesu.

Což cvikom musí být zabráněno

Rozhodně doporučuji vynechat kontaktní sporty a také cvičení, dynamické, švihové a cvičení s doskokmi. Nevhodné je i cvičení s prudším predklonom a s rotací páteře.

Osteoporóza může být zabráněno příjem dostatek vápníku, vitamínu D a tím, že kouření, nadměrné užívání alkoholu a kávy. Pokud to je vše, co udělat, ale celý den presedíte na TELEVIZI, jeho kosti velmi canít pomoci, ale. Světlo, ale pravidelné cvičení pomáhá udržovat vaše tělo a kosti zdravé.

Jednoduchý tréninkový plán na doma Panvový most

Lehněte si na záda a ruce položte vedle těla na zem. Pokrčte nohy, že jste rozkročte zhruba na šířku boků. Snažte se, aby celá plocha zad byla na zemi. Spevnite sedací svaly a s nádechem pomalu zvedejte pánev nahoru zhruba 10 cm nad zemí. Vydržet 5 sekund. Pak s výdychom jít zadek na podlahu. Opakujte 10 krát.

Zvedání nohy vleže na boku

Lehněte si na boku, ruce pokrčte a složte pod hlavou. Na druhou stranu, můžete najít podporu v přední části těla. Nohu, která se nedotýká podložky výtah unoženia. Po deseti opakovaniach udělat to samé na druhé straně.

Prinožovanie vleže na zádech

Lehněte si na podložku na záda, pokrčte nohy a za kolena je pak utáhněte s výdychom k trupu. S nádechem jejich přesun do narovnaných paží. Opakujte 10 krát.

Hyperextenzie

Lehněte si na břicho, ruce pokrčte a dejte ho pod přední. Pánev a dolní končetiny připojit k základní desce. S nádechem zvedněte trup i s rukama nad podložku a s výdychom vrátit. Je důležité, aby nohy v průběhu celého pohybu zůstalo na zemi. Opakujte 10 krát.

Zanožovanie v ležící pozici

Lehněte si na břicho a pánev na podlaze. Ruku si dal pod přední. Pokrčte nohu, kterou můžete posílit tak, aby byla ohnutá v úhlu 90°. Pomalu zvedněte pokrčenú amputace nad podložku a pak se pomalu vraťte zpět. Cvičení opakujte 10 krát na každou nohu.

Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (scottchan)

Napsat komentář