Jaká je role zeleniny v hubnutí?

Která zelenina mají nejméně kalorií, jak moc se může jíst a dělat to kombinovat když se snažíme shodit přebytečná kila?

Většina odborníků na výživu se shodují, že denně bychom měli konzumovat 5 až 6 porcí zeleniny a ovoce, což představuje částku kolem 500 – 600 gramů. V diétnom večeři lístek, nicméně, role zeleniny se zvyšuje, protože má vynikající schopnost zasýtiť, obsahuje mnoho živin a málo kalorií.

Kolik můžete při dietě dopřát? "Zeleninu můžeme jíst pořád, a to i ve větším množství. Je to založené na tom, ale z toho, co zelenina a jak to pojmeme v kontextu celého jídelníčku. Pokud to vnímáme, jako přílohu na oběd nebo večeři ve větším množství, je to v pořádku. Pokud budeme jíst jen sám pro zeleninu od rána do večera, pak to je extrémní. Podle mého názoru, žádný extrém není dobrý. I když zelenina obsahuje spoustu vitamínů, trochu bílkovin, které potřebujeme pro budování svalové hmoty. Tak, jeden-sided, čistě rostlinné stravě, je nevhodné," varuje trenér Jaro Figura Těla Klubu Energy.

Která zelenina mají v diétnom stravy zelený?

Zelenina je dietní hlavně náhradu za stávající sacharidové přílohy. Dokonce i v zelenině, nicméně, měli byste si dát pozor na množství energie, kterou obsahuje. "To je zelenina, která obsahuje více sacharidů, jako je hrášek a kukuřice, ale listové zeleniny (ledový salát, rukola, špenát) nebo okurky obsahují málo sacharidů. Tyto druhy zeleniny jsou použity jen na snížení energeticky omezené diety. Péče by měl být kladen také na mrkev a větší množství rajčat," říká trenér, pod vedením, které cvičí a Evelyn. Na otázku, proč je tam žádné obilí ve stravě vhodné ve větším množství, vtipně poznamenává, že kukuřice je krmila prasata, být odvážný :).

Existuje mnoho druhů zeleniny, a proto jsme pro vás vybrali několik z těch, které obsahují nejméně kalorií a můžete jíst ve větším množství, i když chudnete.

Druh zeleniny

Množství kalorií na 100 g

Obsah sacharidů na 100 g

Okurka nakladačka

12 kcal

1,8 g

Šalátová okurky

16 kcal

2,6 g

Papriky zelené

15 kcal

2,6 g

Řeřicha

13 kcal

0,4 g

Salát

18 kcal

2,7 g

Ledový salát

13 kcal

1,9 g

Římský salát

15 kcal

1,7 g

Chřest

22 kcal

3,5 g

Cukety

18 kcal

2,1 g

Lollo rosso

12 kcal

1 g

Zelí hlavy

29 – 33 kcal

4,5 – 6,1 g

Květák

29 kcal

4,4 g

Kale

33 kcal

6,2 g

Brokolice

33 kcal

2,9 g

Mangold

14 kcal

2,8 g

Reďkvička

20 kcal

3,7 g

Zeleninové tipy pro perfektní večeře

Při dietě je třeba dát pozor, aby hrášek, kukuřice, ve velkém množství na rajčata a mrkev. Podle trenéra může být ošidné, stejně zeleninovo-ovocný koktejl, který se může stát kalorická bomba. Zeleninu je vhodné kombinovat s libové bílé maso nebo dokonce sviečkovou, nebo to jsme se lžící olivového oleje.

Pokud jde o zdroje tuků, redukčnom režimu jsou v rozumném množství, vhodné i avokádo, ořechy, ryby a mořské plody. "1 – 2 krát týdně si můžete vychutnat tučnejšie ryby, ale na oběd. Večer jsou lepší spíše diétnejšie, jako je tuňák nebo treskovité ryby," varuje Jaro Figura. Skvělá volba je také považován za mořské plody. Například, krevety jsou vynikajícím zdrojem bílkovin a obsahují minimum tuků, a kromě toho je vhodný na zeleninu, ale "byste měli věnovat pozornost tučné zálivky, mám raději zeleninu, bylinky a citron."

Pozor na základní pravidlo

Pro hubnutí je důležitá pestrá a chutná strava. "Pokud se lidé chtějí procházet na zdravější způsob výživy, takže byste měli mít dietu navržen tak, aby se s ní vědět fungovat věčně. Proto nedoporučuji žádné extrémy," dodal trenér.

Zdroj foto: unsplash.com

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Tipy na spestrenie pitného režimu v leteTipy na oživení vody a hydrataci dodává v létě

Je čistá voda, nejlepší způsob, jak doplnit tělu tekutiny, nebo může být pitný režim zpestřit, stejně jako jiné nápoje, které naše zdraví prospejú?

Fit raňajky skvelo doplnia orieškyFit snídaně skvělý doplněk ořechy

Máte rádi sladké snídaně v podobě různých obilninových pyré? Udělejte jim chutnější a zdravější, takže se přidat křupavou a nutričně nabité ořechy.

5 zdravých receptov s ovsenými vločkami5 zdravé recepty s ovsenými vločkami

Sbíhají se vám slinky banán, ovesné koláče, nebo byste raději vyzkoušet ovesné vločky v kombinaci s bryndza?

Napsat komentář