Jak jsem Utekl Z Polygamní Sekty

Když Ruth Wariner vešel do její první den na základní škole v Chihuahua, Mexiko, nevěděla, duši a nemohl mluvit jazykem. Vyrostla v okolí v izolované fundamentalistické Mormonské kolonii. Nikdy by se museli učit španělsky.

Wariner je učitel spárovat ji s jiným studentem, který mohl přeložit ten den lekci. Malá dívka se naklonil a zašeptal Wariner, „věděli jste, že jsme sestry?“ a pak ukázal na jiného studenta. „Je to naše sestra.“

Všechny dívky měly stejný otec: Joel LeBaron, self-samozvaný prorok, který vedl polygamista Církve Prvorozeného Plnosti Časů. Oni byli tři nejmladší z LeBaron je 42 dětí, které se narodily během pěti měsíců až tři ze svých sedmi manželek, ale nikdy se setkal, až ten první den třídy.

Pro Wariner, že byl vychováván v polygamní rodina byla daleko od života, happy-go-lucky znaky na HBO Velká Láska a TLC reality show Sister Wives. Její monografii, Zvuk Štěrku, který je tento týden pryč, barvy srdcervoucí obraz chudoby a zanedbávání Wariner potýkají vyrůstal ve stínu svého proroka, otec a nevlastní otec, který tvrdí, že sexuálně zneužíval ji.

„Je to pro mě těžký sledovat něco o polygamii v TELEVIZI. Je to vždy velmi idealizoval verze,“ říká Wariner Cosmopolitan.com. „Polygamie je velmi těžké na ženy a děti.“

Wariner je matka Kathy bylo teprve 17, když se vdala Joel LeBaron, vůdce své církve, muž, 25 let starší než ona.

V roce 1972, krátce poté, co se ožení, Joel byl zabit při spiknutí zosnoval jeho bratr, Ervil LeBaron, vůdce různé sekty, kdo by později byl známý jako „Mormon Manson“, protože z brutální vraždy byl údajně objednal. (V roce 1980, Ervil byl usvědčen, že „intelektuální autor“ Joel smrti, podle jeho nekrolog v New York Times.) Wariner je jen 3 měsíce starý, když jí zemřel otec, ale ona vyrůstala s vědomím, jak důležitý byl pro její společenství.

„Cítil jsem zvláštní být prorokova dcera,“ řekl Wariner. „Od té doby, co si pamatuju, jeho obraz byl namontován v kostele a byla všude, kam jsme šli. Stejně jako Ježíš je pro Křesťanství, začít se učit od útlého věku, co která role je pro všechny konkrétní sekta, ale pro nás v fundamentalistické Mormonské církve, ve které jsem vyrostl, to byl můj otec.“

Ona vysvětluje, že její táta je učení ve Zvuku Štěrk:

Můj otec věřil, že polygamie byla jedna z nejdůležitějších zásad, které kdy Bůh dal svému lidu. Kázal, že pro člověka, pro dosažení Nebeského Království—nejvyšší úroveň nebe—musel mít alespoň dvě ženy. Pokud člověk žil tento princip, že by se stal bohem a zdědit zemi, o jeho vlastní, stejně jako naše země. Ženy, která se provdala polygamists, miloval svou sestrou manželky, a měl tolik dětí, kolik by mohli by se stát bohyní, což znamenalo, že byly jejich manžel je nebeské služebníky.

Její matka se znovu vdala, dva roky poté, co Joel smrti, stala se druhou manželkou jiného polygamní muž žijící v kolonii jménem Lane.

Wariner je dědeček, Alma Denní LeBaron, byl původní prorok, který v roce 1944 založil Colonia LeBaron, Wariner, kde vyrůstal. Vedl jeho polygamní sekty do Mexika, protože on měl vize Spojených Států stává v plamenech a rozpadající se, Wariner vysvětluje. Protože jeho děsivé proroctví, LeBaron, který byl domovem pro asi 1000 věřících, když Wariner byl mladý, byl jakýsi bezpečné místo pro ni a její desítky sourozenců, protože oni věřili, že oni by být chráněn před zničením.

Wariner a její mámy ostatních dětí byl odvezen a zpět mezi Mexikem a El Paso, Texas, kde by mohly sbírat jejich máma je sociální kontroly. Každý výlet přes hranice do Států přinesl vlny úzkosti.

„Pokaždé, když jsem šel přes hranice, nikdy jsi věděl, co přijde,“ říká. „Dozvěděli jsme se, že zkáza přijde ze Států.“

Ale ne všechny jejich pohledy byly tak šokující. „LeBaron měl více konzervativní lidé a více liberální lidé. Tam byli lidé, kteří byli velmi přísní, zůstal doma v neděli, neposlouchal wordly hudba, oblečený v těch dlouhých šatech, a nosil jejich vlasy určitým způsobem,“ Wariner říká. „Ale moje máma miloval Elvis Presley a the Everly brothers, tak ona představil, že se na nás. Její výchova v Kalifornii udělal jí přirozeně méně konzervativní. Nosili jsme džíny a trička, ale nebylo mi dovoleno nosit plavky nebo šortky. Nemohl jsem se ukázat, moje ramena.“

Když jsme si často myslí, že polygamní rodiny, které spolu žijí, nebo v domech, side-by-side, Wariner jen zřídka viděla svého nevlastního sourozence nebo její máma je sestra manželky. Když její otčím Lane vzal svou třetí ženu, Wariner, její matka a sourozenci byly přesunuty do série karavany a mobilní domy na okraji města. Když Wariner a její nevlastní otec byli sami, ona tvrdí, že by sexuálně zneužívat ji.

Píše ve své knize:

Můj odpor k jeho polibky se stal jako hra pro něj. Já bych odolat, a pak by mě prosit, a pak by se snažit, aby mě znovu líbat, a pak opakovat cyklus, dokud jsem to vzdala a políbila ho zpátky.

Wariner řekla jí máma, který slíbil, že mluvit s Lane. Ale Wariner říká zneužívání trvá a i nadále zhoršovat.

„Myslím, že moje máma byla přeškolil na náboženství, které učí ji, že by měla být vdaná, aby vidět její tvůrce znovu,“ říká Wariner Cosmopolitan.com. „Vždycky měla ve svém srdci, žít pro vyšší cíl. Myslím si, že polygamie za předpokladu, že pro ni.“

Moje máma byla přeškolil na náboženství, které učí ji, že by měla být vdaná, aby vidět její tvůrce znovu.

Téměř každý rok přinesl nové dítě do Wariner je rodina. Když se její máma porodí, druhá nejmladší dítě bude předán Wariner na péči. Takže, ve věku 14 let, ona vypadl ze školy, aby vychovávat své mladší sourozence, na plný úvazek.

Wariner s jedním ze svých sourozenců. Ruth Wariner

Wariner předpokládat, že by kráčet v matčiných stopách a vstoupí do plurální manželství, do rozhovoru s jedním z její nevlastní sestry z ní si uvědomit, že existují i jiné možnosti. Ona si pamatuje, že 8 nebo 9 let, když si hrála s Bárbínama s Marií, dcerou jednoho z Lane ostatní ženy. Jak se vyměnil panenky oblečení, Maria směle oznámil, že chtěla být módní návrhářkou jeden den. „To byl začátek zjevení, že bych mohl dělat něco jiného v životě taky,“ Wariner říká.

O několik let později, začala narážet na kluci v její třídě, což je ještě těžší si představit, sdílení manžel jeden den.

„To se cítím tak nepříjemné — pocit žárlivosti,“ říká. „To mě odrovnalo tak, zejména proto, že jsem viděl, jak žárlivost drcený moje máma tolikrát.“

Wariner je máma zemřela tragicky v roce 1988, kdy byla zabita elektrickým proudem tím, že nesprávně instalované kabely v její zahradě. Být sám s ní tři mladší sestry a její nevlastní otec byl Wariner je budíček.

„Za to, že jednou mé malé sestry byly podrobeny 100% pro mého nevlastního otce, věděl jsem, že pro jejich dobro a pro moje, že jsem musel dostat ven,“ říká.

Vzpomíná na chvíli, kdy věděla, že musí odejít ve své knize:

Všechna slova, co jsem kdy slyšel v kostele, a to na všech konferencích a v neděli-školní třídy, zdálo se, že vysmívat se mi teď: cti otce svého, cti svou matku, být jako Kristus, být dobrý, počítat své požehnání, dělat to, co jste řekl, proroci, muži, manželé, bohové, vize, sny, zničení, odpuštění, oběti, odevzdání, víra, Babylon, nebe a všechno požehnaný malé děti… jsem si uvědomil, že všechny ty slova, slova, která se měla konat taková síla celé mé dětství, slova, která charakterizovala náš způsob života, slova, která definovala já, moji sourozenci, moje máma—že pro mě nic neznamenala. Všechna kázání, všechny hodiny v kostele zapamatování písma, jak by to mohlo něco znamenat, když společenství podporovat nebude bránit nevinnost a bezpečnost dítěte?

Zavolala svého staršího bratra, který se odstěhoval pryč z LeBaron let dříve, jak vydělat peníze na Státy poslat zpět do rodiny. Vysvětlila zneužívání, že by utrpěl, protože odešel, a prosil ho, aby přišel vyzvednout ji a její sourozence.

Zatímco její nevlastní otec byl na pracovní cestě, na stavbách v El Paso, Wariner shromažďovány její rodiny potravinové lístky, Sociálního Zabezpečení karty, a pár vzpomínek z její máma. Ve 2 hodiny ráno, její bratr přišel na starý Oldsmobile, že by nedávno koupil, a všichni hromadí, okamžitě diskutovat o tom, co by měli říct pohraniční policie v Arizoně — tam, kde oni by ujistěte se, že se zkříží s její nevlastní otec, který by řídil zpět z Texasu. Jejich plán se předstírat, že jsou jen vrací do Států od nákupní výlet v Mexiku pracoval.

„Nikdo neřekl ani slovo jako auto vplížil do Arizony. I po hranici byla tečka ve zpětném zrcátku, ticho pokračovalo,“ napsala ve své knize. „Myslím, že jsme byli ohromeni, nemluvě o tom, přemožen překážky, které leží před námi.“

Jakmile byla volná, její účinky výchově projevuje způsoby, Wariner nemohl očekávat. Rodina se přestěhovala v s Wariner prarodiče, kdo by opustil kult a Colonia LeBaron více než deset let dříve, protože boj polygamie způsobené na život své dcery. Wariner ji mám MATURITU, a nakonec šel do vysoké školy a absolvent školy získat vysokoškolský diplom. Ale celé její 20s a 30s, zjistila, že se datování špatného chlapa po špatnýho chlapa.

„Moje máma byla někdo, kdo postrádal hodně self-láska, to je něco, co nevěděla, jak mít pro sebe a to je problém, který jsem zdědil,“ říká. „Pořád jsem byl přitahován k mužům, kteří byli lhostejní. Uvědomil jsem si, že tito muži byli jako můj nevlastní otec, není v tom, že byly urážlivé, ale že oni byli chybějící emocionálně.“

Díky zdravotní výhody, které s ní přišel první vyučovací práci v Oregonu, terapie pomohla Wariner vypořádat se svou minulostí. Utekla z LeBaron před 29 lety, a dnes je jí 43 let a žije s manželem kousek od Portlandu. Říká, že klíčem k nalezení její partner byl poznat její první manžel, jako přítel. Poznali se na charitativní večírek, kde oni si nesedli romanticky na první pohled. Ale ona říká, „jak jsme se poznali, jsem ho obdivoval, respektoval ho a spadl v lásce s ním.“ Teď mají zdravé, rovného vztahu.

„Já sám sebe nazývám feministkou — považuji se rovná muži, a nemyslím si, že by měla být submisivní muž,“ říká. A co se náboženství týče, ona říká, „já nejsem Mormon, nebo fundamentalistický Mormon. Cítím se velmi duchovní, stále věřím v Boha. Budu se modlit a meditovat denně. Ale I boj s organizovaným náboženstvím, protože nechci, aby ostatní lidi, aby definovat, co mám dělat se svým životem.“

Já sám sebe nazývám feministkou — považuji se rovná muži, a nemyslím si, že by měla být submisivní muž.

Wariner se vrátil do LeBaron třikrát, protože její dramatický útěk. Její nevlastní otec zemřel, ale pořád má rodina, co tam žije, kdo se jí líbí, jak udržet v kontaktu. Zatímco ona minul LeBaron a jeho znalost pro let poté, co odešla, ona říká, lámání zdarma změnila její život.

„Žiji velmi nádherné, privilegovaný život. Bydlím v krásném townhome. Jsem vdaná už sedm let. Rozhodl jsem se, že nebude mít svoje vlastní děti, po letech jsem strávil starat se o své sourozence. Moji sourozenci žijí v Seattlu a Portlandu a Jižním Oregonu. Budeme se vídat pořád,“ říká. „Miluji svůj život.“

Napsat komentář