Jak Naše Potrat Změnil Náš Vztah

Nahlédněte za dveře vašeho místního zdraví žen klinice, a vy jste mohli vidět něco překvapivého: muži. „Muži jsou mnohem více zapojeni v rozhodnutích týkajících se antikoncepce a těhotenství, jakož i ukončení těchto dnech,“ říká Cecile Richardsová, prezidentka Plánovaného Rodičovství. „Je to součást generační posun.“ Amanda Kifferly vidí změnu v její čekárně každý den jako ředitel pacient advokacie pro Ženské Centrum, která provozuje kliniky ve čtyřech státech. „Tito muži hluboce péče o ženy na potrat,“ říká. „Je to důležité zahrnout své zkušenosti v dialogu o postup.“

A přesto muži zřídka se ptal na jejich zkušenosti — i když pravděpodobně koupil těhotenský test, stíněný přítelkyni z demonstrantů, držel ji za ruku během řízení, nebo se o ní staral později. Potrat může otestovat vztah, cement, nebo to, jak Kosmopolitní objevil v mluvení na čtyři páry. Vzhledem k tomu, že 3 z 10 žen v USA bude mít potrat ve věku 45 let, říká Richards, „existuje velmi málo rodin v této zemi, kteří nebyli dotkl neplánované těhotenství, nebo ten, který je pryč nakřivo. Čím více lidé vyprávět své osobní příběhy, tím lépe. To dostane tyto rozhovory z politické sféry a do skutečný život lidí.“

Cindy, 23, Frisco, 24, z New Jersey: „věděli Jsme, že jsme nebyli připraveni na dítě.“

Andrew Hetherington Cindy: já jsem šel do osmé třídy tanec s Frisco, ale pak jsme neměli vídat, dokud o 10 let později. Oba pracujeme pro velké hypoteční věřitele, a jsme na sebe narazili na parkoviště zaměstnanců. Vyměnili jsme si čísla, a naše první rande bylo v parku se psem — mám Jorkšíra a má boxer. To byl jeho nápad. Chodili jsme spolu jen tři měsíce, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Byla jsem na Prášky, takže to bylo naprosto nečekané.

Frisco: Cindy mi řekl po telefonu v neděli. Byl jsem překvapen, ale ne rozzlobený. Ona už byla emocionální — nechtěl jsem přidávat žádné negativní energie, aby se cítila ještě hůř. Nejsem ten typ kočky. Tak jsem zůstal v klidu. Moje první otázka byla: „jste si na sto procent jisti, že — jako u doktora jistá?“

Cindy: já jsem si byl jistý. Bolí mě prsa, bylo mi špatně a o tři dny později na mém období. Zavěsil jsem a šel koupit další tři testy. Všechny byly pozitivní, takže jsem vyfotil všechny tři a poslal mu to.

Frisco: Když mi bylo 18, dívka šla jsem s řekla, že je těhotná a chtěla potrat. Zeptal jsem se, jestli chce jít na kliniku s ní, ale ona odmítla mou nabídku. Tak jsem jí dal $660 na postup, a zmizela. To, že se cítil hrozně — já ani nevím, jestli zůstala těhotná. Další věc, kterou jsem slyšel, bylo, že se přestěhovala do jiného státu. Řekl jsem, Cindy budu podporovat jakékoliv rozhodnutí, které udělala, včetně toho, že tam pro ni a dítě, pokud chce, aby to. A nemohu pochopit, každý muž, který by nechtěl dělat, že.

Cindy: slyšel, že se cítil dobře. Mluvili jsme spolu hodinu ten den. Věděl jsem, že jsem nechtěla mít to dítě. Ale já jsem měl potrat dříve, a také jsem nechtěl jít přes to znovu. Poprvé, bylo mi 18 a asi na začátku vysoké školy. Musel jsem projít kolem demonstrantů, kteří křičeli a mávali plakáty. To se mi druhá-asi moje volba. Vlastně jsem se vrátila do auta, aby si, že, a pak jsem se naštval, jako, Když budu mít dítě, chtějí mi pomoci postarat se o to? Budou platit moje účty s potravinami a nájem? Měla jsem spoustu plánů, a stává matka, že mladý nebyl jeden z nich.

Frisco: To trvá dva lidi, aby se těhotná, takže antikoncepce by neměla být pouze žena, je odpovědnost. Ale pokud otěhotní, pak to musí být její rozhodnutí. Mohu říci, „já chci dítě“, ale ona má provést a doručit ji. Já bych tu pro ni být, ale já nejsem ten, kdo zvrací nebo vstávání uprostřed noci na záchod. Ona má co říct víc-takže než já. To bylo stále těžké na mě. Od chvíle, co jsem slyšel, nemohl jsem přestat přemýšlet o ní a její situaci.

Cindy: já chci být máma jeden den. A vím, že to bude ten správný čas, kdy myšlenka byla těhotná, tak mě to nadchne. Když jsem zjistila, že jsem těhotná této době, byl jsem jako, Oh. Hovno. Ještě, že jsem silný člověk. Opravdu nevím, kdo na ní žijí. Mám kamarádku, která měla potrat, než jsme se potkali. A vím, že člen rodiny má taky. Pokud na to přišla řeč v rozhovoru s kamarádkami, já bych se přiznat, že moje. Někdy se váš příběh může pomoci někdo jiný.

Kristina, 24, a Chris, 26, z New Yorku: „To změnilo natolik, že jsme se rozešli.“

strong>Kristina:

Antikoncepční hormony se cítím hrozně, tak jsme používali kondomy. Vždy. Ale pak jsem začal mít pocit, že Březen a myslel, já jsem jen chtěl zkusit těhotenský test. Jeden druh přečíst pozitivní, takže jsem udělal jiný, ale nebyl jsem si jistý. Ty linky jsou matoucí.

To byl Oscar noc, která už nikdy nebude stejný. Nechal jsem zprávy, ale Chris nechtěl odpovídat. Konečně, řekl jsem si, „Hele, musím ti to říct. Jsem těhotná.“ Přišel pozdě a byl jako, „jste si jistý?“ Nebyl jsem. Takže máme spoustu testů na další den a stále byli oba rádi, „Je, že linka?“

Můj doktor potvrdil těhotenství ve středu, a udělali jsme si schůzku pro, které v sobotu na Plánované Rodičovství. Ocenil jsem, jak je normální, dělali všechno. Rošťáci hrál v čekárně, a Beyoncé byla na stereo v průběhu chirurgického zákroku. V mém sezení předem, ptali se, jestli chci ParaGard nitroděložní TĚLÍSKO dát v návaznosti na postup. Nikdy jsem nebyla nabídnuta jedna před a bylo to jako „Hormon – a hádka-zdarma? Určitě!“

Měl jsem představu, že jakmile jsem skončil těhotenství, byla bych v pořádku. Ale já nejsem stejná osoba jsem byl, a já nikdy nebude. Cítila jsem se rozpolcená…a pak naštvaný na sebe, pro pocit, že způsob,. Jsem tak rád, že jsem byl schopen jít na potrat, ale já bych to udělat znovu. Chris chtěl o tom mluvit, ale častěji jsme jen bojovali. Cítil jsem ten zážitek byl víc moje než jeho nebo naše, protože jsem musel jít přes fyzické zkušenosti, stejně jako emocionální.

Rozešli jsme se, že v červnu, a byl jsem v háji. Jsem hodně plakala a udělal mé přátele nepříjemné, protože bych se opít a mluvit o potratu. Jeden kamarád řekl: „potřebujete pomoc.“ Já jsem šel do terapie, ale prostě chtěl mluvit o mé rodiče. Jsem o tom začal psát a místo toho natočil krátký film s názvem To By Bylo Jednodušší, Pokud Bys to Pochopil. To bylo, jak jsem přišel k pochopení, že potrat není pro všechny stejné. I váš partner má úplně jiné zkušenosti. Teď vidím, že to je v pořádku pro Chrise a mě různé pocity.

Když mi bylo 20, byla jsem si jistá jsem, že nechci děti. Legrační je, že můj potrat jsem si uvědomil, že chci být matkou. A jsem rád, že jsem zjistil, že v mladém věku.

Chris: já jsem vyrůstal v Irské Katolické rodině. Můj dědeček byl porodník, který byl hluboce proti potratům. Takže od velmi mladého věku, bylo mi řečeno, že potrat je špatně, špatně, špatně. Nikdy jsem opravdu koupil. Stal jsem se veganem a rozhodl jsem nechtěl mít děti, protože tam bylo příliš mnoho lidí na této planetě. Když jsem se myslet racionálně, to je místo, kde jsem přišel. Emocionálně je jiný příběh.

Noc Kristina zjistila, že je těhotná, byl jsem omdlela u kamaráda na gauči po pití příliš mnoho sangrie. Když jsem se probudila, byla půlnoc a já jsem volal Kristina zpět okamžitě. Byla tak zdrcená, smutná, vyděšená a naštvaná. Cítila jsem se hrozně.

Předpokládal jsem chtěla na potrat — už jsme o tom mluvili. Ale nevěděl jsem, že mechanika. Myslel jsem si, Dobře, možná si můžete vzít pilulku a to bude jen jít pryč. To je to, co jsem chtěl. Ale ona řekla, „nechci vědět, co se děje—světla, probudit se, udělat.“

Celá moje starost byla, abych dělat, co je správné pro ni. Když jsme dorazili na Plánované Rodičovství v tu sobotu, to byl šedý, deštivý den. Kristina byla hrozně nervózní, a byl jsem opravdu strach o její. A pak tam byl chlápek, co stojí mimo kliniku. Počkal, až jsme se dostali opravdu blízko, a pak strčil fotku mrtvé děti v Kristiny tvář. Ona se rozplakala. Chtěl jsem praštit ho do obličeje. Bylo to, jako akt terorismu. Pořád ho nesnáším.

Uvnitř, vzali Kristina hned. Chtěl jsem být s ní a řekli: „vezmeme vás, jakmile budeme moci.“ Zaplatil jsem účet a pak čekal na schůzku s lékařem. Museli udělat ultrazvuk určit, jak daleko Kristina byla a zeptal se, pokud jsme chtěli vidět obraz. Kristina řekl, že ne, a já taky. To je něco, čeho budu litovat. Mám pocit, jako by to dělal zažít více reálné pro mě.

Nesměl jsem v místnosti, tak jsem pro ni šla podložky—sestřička říkala, že tam by být krvácení—a pak ji vzal do svého bytu. Dívali jsme se Felicity.

Potrat opravdu změnil náš vztah. Kristina šla přes hluboké deprese poté. Myslím, že zážitek byl mnohem více citově konfliktní pro ní než pro mě. Nebylo to něco, co jsem chtěl, aby se stalo — bylo to strašný — ale já jsem zůstal jasné, že to bylo správné rozhodnutí.

Šli jsme do New Orleans, ne příliš dlouho poté navštívit přátele a zotavit se. Budeme mít dobrý čas, a pak to přijde. Kristina se cítil jako špatný člověk, jako že byl lepší, než tohle. To se jí cítí mimo kontrolu. Rozhodně jsem cítil, jako by to nebylo fér. Není nic zábavného na tom, že pocit. Je to na prd.

Můj postoj k sexu, se také změnil. Chodila jsem jen jeden člověk, protože pak, a řekl jsem jí o Kristina potrat. Je to součást mého života.

Brittany, 23, a Brandon, 23, z Virginie: „my Jsme se rozhodli, aby se vážně po potratu.“

Brittany: Brandon a potkal jsem první rok na vysoké škole a stal se přáteli s výhodami. Naše dohoda byla, „můžeme líbat cizí lidi, ale budeme spát jen spolu.“ To bylo strašně složité.

V pozdním jaře, začal jsem se cítit špatně. Byl jsem na antikoncepci, tak jsem myslel, že jsem snědl něco špatného. Pak jsem to nedostala, ale já vinu stresu ze zkoušek. Při mé druhé období nepřišel, věděl jsem, že něco velmi špatně.

Pak jsem byla doma na Long Islandu, New Yorku, na letní prázdniny. Brandon byl v domě jeho rodičů v severní části New Yorku, když jsem mu zavolal a řekl, že jsem těhotná. Oba jsme plakali, ale pak jsem si řekl, „To je příliš emocionální. Musím být logické.“ Dohodli jsme se, potrat byl nejlepší plán. Vybral jsem si operaci — chtěl jsem, aby to z mé rodiny a mít to za sebou rychle.

Brandon chtěl jít, ale řekla jsem mu, že ne. Místo toho poslal šek na 500 dolarů. Den před zákrokem, jsem se zeptal, „chystáš se probudíte a zavolat mi?“ On řekl, „nemůžu. Nechci sedět vzhůru v mé posteli, bezmocný.“ Byla jsem tak naštvaná. Myslel jsem, musím se dostat to, co udělal, a on bude spát ve?

Na klinice, udělali ultrazvuk, a byl jsem šťastný, že jsem nemusel vidět. Poradny byl velmi věcný, což mě překvapilo. Čekal jsem, že někdo se snaží mi to rozmluvit, ale to se nestalo.

V místnosti, zeptal se doktor, „Jak mnoho týdnů spolu je?“ Sestra odpověděla, „Diez“ jen jako anestezie jehly uvízl v mé ruce. Později, když jsem řekl Brandon byl jsem 10 týdnů spolu, on si Vygooglila, jak to vypadalo a obraz ho šokovalo. Nechtěl jsem to vidět.

Naštvala jsem se na něj hodně, že v létě. Chodil, když jsem byl v posteli, sledování filmů, léčení — ne fyzicky, ale citově. Pár dní po potratu, mě požádal, abych byla jeho přítelkyně. Byl jsem rozzuřený a řekl, „Ty se ptáš jen proto, že se cítíš provinile!“ Teď vím, že to bylo upřímné. Stejně jako jsem si vybral bojuje s ním, on si je nikdy nevzal k srdci. Nechal mě být naštvaný.

Nakonec, naše potrat jen upevnila skutečnost, že Brandon mě miloval a já ho milovala. Jsme spolu už šest let—on je inženýr, jsem tlumočník. A teď jsme připraveni založit rodinu.

Brandon: Když Brittany mi řekla, že je těhotná, dostal jsem strach. Byla to jen čistá panika. Mluvili jsme spolu o potrat jen jako politické téma. To je jedna věc, že věří v právo na potrat a ještě za to být součástí vašeho života.

Nejtěžší věc pro mě bylo, být tak daleko od ní. Nejsem open-komunikace chlap. Já bych spíše hodil ruku kolem ramen. Stále jsme měli spoustu rozhovorů před a po o našem rozhodnutí — vyrůstal jsem rychle, že v létě. Předtím jsem měl vysokou problémy, jako je, Kdo jsem se dala dohromady s? Když jsem se vrátil, že na podzim, dal jsem ty problémy ve vzduchu uvozovky. Neměli srovnávat s tím, co jsme si prošli.

Řekl jsem jeden z mých blízkých přátel o potratu. Neměl příliš mnoho světla, aby se vrhnout na to, ale je to dobrý pocit mluvit s někým. Nechtěla jsem mluvit s nikým jiným. Cítil jsem, jako by to bylo negativní značka na mě. Já jsem byl hodné dítě. Mám samé jedničky a dostala se na vysokou školu jsem chtěla. A pak se to stalo.

Nebyl jsem připravený na to být otec. Věděl jsem, že. Ale věděl jsem, že chci strávit můj život s Brittany. Po potratu, jsem věděl, že jsem nemohl chovat tak, jak jsem měl předtím. To je důvod, proč jsem ji požádal, aby se vážně se mnou. Naštvalo ji to, což mě opravdu ranila. Musel jsem to vydržet a dokázat jí, že jsem ji miloval.

Můj postoj k potratům nezměnil. To, co se měnilo, byl můj soucit pro lidi, kteří jdou přes něj. Ničilo mě vidět, jak bolestivé a emocionální to bylo pro Brittany. A já jsem byl jediný, kdo jí mohl mluvit. Bylo to velké tajemství.

Emily, 32, a Dave, 34, z Marylandu: „To bylo humánní věc…a to zdrcující.“

Andrew Hetherington Emily: jsem potkala svého manžela během mého prvního týdne ve škole. Vzali jsme se v červnu 2008. Začínal jsem v posledním ročníku na medicíně, když jsem vysadila antikoncepci a otěhotněla, ale nechtěl jsem nikomu říkat na prvním místě. Nechtěl jsem, aby si připojen. Je ob-gyn, vidím, že se dějí špatné věci, na pravidelném základě.

Dave: Emily chtěla počkat, ale já jsem chtěl říct všem! Týden 13, mysleli jsme, že jsme byli v suchu. Měli jsme na ultrazvuku a věděl, že to byl chlapec. Volala jsem mé rodiče, a já jsem mohl slyšet křičení a řvaní.

Emily: Na screeningu v prvním trimestru, viděli jsme hmotnost na krku dítěte. Můj doktor si myslel, že to byl nezhoubný a nic se bát. Ale když jsem se vrátil o tři týdny později, hmotnost rostla exponenciálně.

Dave: já jsem profesor a byl při výuce Emily volala, že měla těžké novinky.Spěchal jsem domů, a ona mi ukázala na ultrazvuku. Mohl jsem vidět růst byl velký, ale byl jsem si jistý, tam musí být korektivní operaci. Bála jsem se, ale nadějné.

Emily: Můj doktor poslal nás do jedné z nejlepších novorozenecké nemocnic v zemi. Chtěli dítě, aby se 18 týdnů s cílem získat nejlepší ultrazvuk obrázek, takže jsme museli čekat dva týdny. To bylo opravdu těžké — jsme chtěli odpovědi. Snažil jsem se mluvit o scénáře, ale Dave nechtěl ani o tom přemýšlet, dokud nebudeme vědět víc.

V nemocnici, měli jsme celý den stojí za schůzky. Každý, kdo seděl u stolu s pěti lékaři se podívat na 3-D MRI obraz.

Dave: růst na krku mého syna byla větší než jeho hlava. Moje první myšlenka byla, Jak bude schopen dýchat? Diskutovali jsme možnosti. Pokud dítě přežilo, bude potřebovat tracheostomii, otvor, a 24-hodinovou ošetřovatelskou péči. To je, když on dělal to, což bylo nepravděpodobné.

Dostali jsme se do auta a nechtěla mluvit po dobu 20 minut. Věděl jsem, že máme zvážit ukončení, ale nechtěl jsem to vytahovat. Myslel jsem, že bych si méně o mně. Ale nakonec jsem to řekl, „Musíme si promluvit.“ Emily se rozplakala a řekla, „nechci, aby trpěl.“

Emily: já věděla, že na potrat bylo nejvíce humánní věc pro dítě Aaron Jack. Žili jsme ve Virginii pak, který zakazuje později potratů. Čas nezáleželo. Byl jsem dát na programu další den. Rozhodl jsem se udělat normální porod, tak jsem měla epidurál a tlačil. Lékař řez pupeční šňůru, a já jsem držel AJ. On je vždy bude jedním z našich dětí.

Dave: nemocnice vzal otisky rukou a obrázků. Schovali hmotnost s malou deku. A pak jsme ho pohřbili na Židovském hřbitově v Roanoke.

Emily: myslela jsem, že od doby, co jsem se tím živím, že jsem chtěl být v pořádku. Ale pak o dva dny později moje mléko přišel a já jsem se úplně ztratil. Zkoušel jsem antidepresiva, ale já jsem neměl rád způsob, jakým se cítím. Naštěstí jsem měl svou práci zaměřit.

Dave: my Jsme čekali několik měsíců, a pak znovu otěhotněla. Hannah se narodila 24. října, 2011. Že by tady nebyl, kdyby jsme nepřišli AJ.

Emily: Všechno, co se v politice děje právě teď, je srdcervoucí. To ukazuje nepochopení, proč se lidé rozhodnou potraty a nedostatek respektu pro ženy.

Dave: A upřímně řečeno, pro muže příliš. To bylo rozhodnutí, Emily a já jsme spolu.

Pojďme Mluvit O Tom, že: Neexistuje žádný správný nebo špatný způsob, jak se cítit po potratu. Pokud vy nebo váš partner musí mluvit, volat Výdechu Po-Potratu Mluvit Line pro agendu-bezplatné poradenství (866-4-VÝDECH).

Napsat komentář