Jak používat fitloptu procvičit celé tělo

Máte doma fitloptu? A napadlo vás, aby se tento míč o něco víc a začít na něm cvičit? Cvičení na míči je výborné pro posilování všech svalů. Pomáhá správné držení těla, a to může také pomoci v boji s bolestí zad.

Od fitlopta není statická, ale pohyblivá zařízení, který je také v nejmenší změna těžiště, může odkotúľať, to není snadné pro ni, aby se udržet rovnováhu. Nestabilita fitlopty je jeho velká výhoda. Když balansovaní na to spevňujeme středu těla (pánevní dno, přímý břišní sval, bránice, vzpriamovače páteře a zadní snopce vnějších šikmých břišních svalů) a také cvičení na to šetří klouby. Cvičení fitlopte je navržen jako ženy, stejně jako muži. Vše, co potřebujete, je správné fitlopta, pěkná hudba na cvičení, zpráva představenstva o cvičení a můžete začít tvarování vaší postavy. Zkuste následující cvičení.

Zvedání nohy s míčem

Že se zapojuje svaly: břicho, vnitřní strana stehen

Umístěte podložku s natiahnutými rukou a nohou, na dlaních držet dolů. Mezi členy je držet míč. Spevnite břicho a zvedněte míč až na nohu přichází téměř olovnice k zemi. Spustit míč asi 15 cm nad podlahou.

Doporučení: 3 série, 10-15 opakování

Přejeďte dozadu s predpažením

Že se zapojuje svaly: kvadricepsy, hamstringy, ramena, střed těla

S rukama do interiéru držet v každé ruce činku (láhev na vodu). Levou nohu predsuňte přední, správný tip výtah na míč přímo za hlavu a pokrčte kolena do pravého úhlu. Proveďte výpad dozadu a tlačit míč od sebe, dokud se dotknete píšťalou. Ve stejné době, zvedněte činky do úrovně brady. Vraťte se do výchozí polohy.

Doporučení: 3 série, 10 až 15 opakování na každou nohu

Rozpažovanie v ležící pozici na míč

Že se zapojuje svaly: hrudník, břicho, střed těla

S jednoručkami (lahve s vodou) lehněte si zády na míč. Prostor mezi lopatky a horní sedět svaly dotkne míče. Zvedněte činky nad hrudník, dlaně byly otočeny k sobě navzájem. S trup a hlavu v jedné z linek zvoľna spusťte činky do stran a dolů na úrovni ramen. Jít zpět na začátek s rukama přes prsa.

Doporučení: 3 série, 10-15 opakování

Bicepsové tah v sedě s prednoženou nohy

Že se zapojuje svaly: biceps, středu těla

Sedněte si na míč s chodidlami na šířku ramen od sebe. Po stranách, držet činky (lahve s vodou) paže natažené a dlaně dopředu. Natáhnout levou nohu před sebe. 10 bicepsových zdvihů s natažené nohy, pak nohy vystriedajte.

Doporučení: 3 série 20 opakování

Klik úzce spolupracovat s utahovací kolena

Že se zapojuje svaly: triceps, břicho, střed těla

Zájem o pozici "prkno" s členy na míč s rukama od sebe na vzdálenost paží. Udělat kľuk. Vrátí do polohy "prkno", a okamžitě utáhněte míč směrem k hrudníku. Zvoľna naťahujte nohy a vracajte na začátku. Pak se ihned udělat další kľuk.

Doporučení : 3 série, 10-15 opakování

Tlaky jednoručiek v sedě s vytáčení trupu

Že se zapojuje svaly: ramena, střed těla

Sedněte si na míč s chodidlami na podlaze a na šířku ramen od sebe. S lokty pokrčenými do pravého úhlu a dlaněmi dopředu, držet v každé ruce činka (lahve s vodou). Tlak nad hlavu a jít zpět na začátek. Vytočte trup vpravo, dokud se váš levý loket neocitne nad levé koleno. Jít zpět na začátek, pak to další tlak a pak doleva.

Doporučení: 3 série, 10-15 opakování

Príťahy jednoručiek na fitlopte

Že se zapojuje svaly: záda, střed těla

Lehnout hrudi fitloptu a uchopte činky (lahve s vodou) směrem k sobě. Činky priťahujte svisle podél trupu, a zvedněte koleno tak vysoko, jak je to možné. Spusťte činky zpět do výchozí polohy.

Doporučení: 3 série, 10-15 opakování

Napsat komentář