Jak používat HIIT, když běží, a co nám přinese?

Vysoce intenzivní intervalový trénink snižuje množství tuku, zrychluje metabolismus a zlepšuje kondičku.

Obecně platí, že to může být HIIT, tedy vysoce intenzivní intervalový trénink je charakterizován jako střídání intenzivní a odpočinkových fází v určitých intervalech. Délka těchto intervalů závisí především na fitness a cíle běžců. HIIT obvykle netrvá déle než 20 minut, protože to je náročné. Nicméně, podle odborníků, zlepšuje rychlost a fitness úrovně, je příjemné zpestření běžné rutiny školení. "Díky HIIT můžeme v tréninku k urychlení, nebo v některých případech, HIIT pomůže jako podporu ve stagnaci a nakopnutie v tréninkovém procesu," zdůrazňuje výhody HIIT běžecký trenér Mark Vojník. Nicméně, toto je ne všechny.

HIIT také pomáhá při spalování tuku a regulaci cukru v krvi

Podle studie, která byla zveřejněna v Journal of Obesity po 12 týdnů po ukončení HIIT cvičení snížil účastníků podíl celkového tuku a také zvýšení svalové hmoty a zvýšení aerobního výkonu (1). Další výhodou HIIT tréninku je schopnost regulovat hladinu cukru v krvi a zlepšení citlivosti na inzulín. To potvrdila také studie, ve které vyškolení lidé ve středním věku 3 rozsah sezení za týden. Již po dvou týdnech bylo na nich vidět zlepšení v regulaci hladiny cukru v krvi (2). "Kromě toho, když HIIT spaľujeme více tuku a zrýchlime metabolismu a pro více než 24 hodin, trénink je vysoce efektivní, protože precvičujeme celé tělo. My to nepotřebujeme, hodně času, a dokonce i posilovnu, a má mnoho variant. Kromě toho, v průběhu tréninku jsme se naučit pracovat rychle svalová vlákna," jmenuje další klady HIIT Mark Vojník.

Jak předat HIIT na školení

HIIT může být zařazen do běhu po rovině, ale také do kopce nebo po schodech. Alternativy HIIT je mnoho a závisí hlavně na stavu. "Na tréninku doporučuji HIIT takto: 20 sekund na plný plyn a 90-120 sekund pasivní odpočinek, nebo 200 m dynamicky naplno a 200 m chůze. Tato metoda se opakuje 15 až 20 minut," radí trenér běh. HIIT může být použita, i když bicyklovaní, který je vhodný vyrovnávacím sport pro běžce. "V kole cvičení, jako bych používat HIIT tak, že 20 sekund jdu naplno, 40 sekund volně a to opět 3×10 minut," dodal Mark Vojník.

Připraveno ve spolupráci s bežeckým trenér Marek Vojníkom z www.intrener.sk

Odkaz: http://www.hindawi.com/journals/jobe/2012/480467/ http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22268455 Zdroj foto: flickr.com Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Beh s nadváhou: áno či nie?Běh s nadváhou: ano, nebo ne?

Pro běžce začátečníka s kilami navíc, je vhodné začít rychlou chůzí a postupně budovat aerobní základ.

Ako behať rýchlejšie. poradí skúsený trénerJak běžet rychleji. Pořadí zkušeného trenéra

Rýchlostnému školení by mělo předcházet objem pojem, který je základem pro zvýšení rychlosti.

Chirunning: beh bez námahy, ktorý bolí menejChirunning: běží bez námahy, že to bolí méně

Chirunning vás naučí, JAK spustit, spustit nebylo tak obtížné nebo bolestivé.

Napsat komentář