Jaké To je porodit Trojčata (nebo Čtyřčata)

Stále těhotná s násobky, závisí na různých faktorech. Sazby jsou vyšší u žen, které jsou více než 30 let v době početí, mají v rodinné anamnéze násobky, nebo podstupují léčbu neplodnosti, které se pohybují od hormonální injekce ke zvýšení plodnosti na umělé oplodnění. Pokud existuje více než jedno dítě v děloze ženy, matky a děti jsou na vyšší riziko komplikací — od gestační diabetes vrozené vady. A fyzické nároky jsou, no, násobí. Tři ženy, mluvil s Cosmopolitan.com o jejich těhotenství, porody a život s trojčata a čtyřčata.

, Jak starý jsi?
Žena: Čtyřicet.
Žena B: Čtyřicet.
Žena C: Čtyřicet.

Kolik vám bylo, když jste dodáno své děti?
Žena: Třicet osm.
Žena B: Třicet tři.
Žena C: Třicet jedna.

Kolik dětí jste porodil?
Žena: Trojčata.
Žena B: já měla první dítě přes císařský řez před 10 lety, pak trojčata, tři-a-půl roku později.
Žena C: jsem vydal svou první dceru přes C-bod 20 měsíců, než jsem měla čtyřčata.

Jak jsi těhotná s násobky?
Žena A: zkoušeli Jsme intrauterinní inseminace (IUI) a dvě kola in vitro fertilizace (IVF). Neotěhotněla jsem, až třetí kolo IVF po třech letech snažení. To byla jedna z nejtěžších věcí, které musíme projít.
Žena B: jsem byl řekl doktor poté, co testy, které bych nikdy počít další dítě s vlastními vajíčky. Na třetí IVF pokus, rozhodl jsem se dát všechny své vejce do jednoho košíku, abych tak řekl. Umístil jsem čtyři embrya v děloze, a tři vzal.
Žena C: Po více potratů, bylo zjištěno, že v důsledku autoimunitní poruchy, budu muset vzít ředění krve k udržení těhotenství. Podařilo se můj menstruační cykly s různými léky, aby zajistily, že bych ovulaci. To způsobilo, že můj násobky.

Jak jste se dozvěděl nového?
Žena: Ultrazvuk. Měl jsem pocit, že čekám dvojčata, protože jsem tak špatně tak brzy. Takže jsme byli trochu připraveni na možnost, že více než jeden. Když sestra řekla: „ale počkejte, tam je třetí,“ v místnosti zastavil. Slyšeli jsme, že lidé mluví, ale upřímně, můj manžel a já jsme byli v šoku, že nám to trvalo dlouho, aby si uvědomil, co se stalo.
Žena B: věděl jsem, že jsem těhotná a že to bylo více než jedno dítě, hned. Cítil jsem se hodně děje v děloze asi po čtyři týdny. V šesti týdnech jsem šla na ultrazvuk a našli tři embrya s velmi silný tlukot srdce v mé děloze.
Žena C: vzal jsem si domácí těhotenský test. Později, v ordinaci lékaře, ultrazvuk ukázal, čtyři údery srdce.

Co vás napadlo, když jste zjistil, že jste mít více dětí najednou?
Žena: Chcete-li být velmi upřímný, byli jsme strach na prvním místě. Jsem 5-noha-2 a docela malé postavy. Myslel jsem, Jak bych mohla mít tři děti? Také jsme zjistili, že budeme mít dvojčata v mixu, a to bylo považováno za vyšší riziko, než mít tři samostatné pytle s tři různé děti.
Ženy B: Na první, byl jsem opravdu nadšený. Byl jsem nadšený, mít více dětí po dlouhém boji s potraty a mimoděložní těhotenství. Byl jsem nadšený, že dává moje 3-letá dcera sourozence. O pár týdnů později, na mé první schůzku s doktorem, stal jsem se velmi bála o sebe, že mnoho dětí.
Žena C: bylo těžké uvěřit. Upřímně, v té době jsem neměla paniku o tom, mít čtyři děti, protože jsem věděl, že šance jsou vysoké, že nebudou všichni dělat to přes prvním trimestru.

Jak se váš partner reagovat na zprávy, které jste mít násobky?
Žena: pamatuju si jeho první slova byla, „Oh, zlato, nemůžeme se dostat, že pěkné auto, co jsme chtěli. Musíme se dostat ošklivé van.“ Málem jsem ho kopla. Byl docela klidný a nadšený, o všechno. I když později řekl, že cítil velké množství odpovědnost zajistit pro svou rodinu.
Žena B: Můj manžel byl absolutně obrovský systém podpory pro mě. Byl velmi nadšený, trojčata a velmi pozitivní po celou dobu mého těhotenství.
Žena C: Můj manžel byl v šoku z prvního ultrazvuku. Trvalo mu několik týdnů, aby se proces, že to bylo opravdu děje.

To, co udělal ultrazvuk vypadá?
Žena: je To docela neskutečné vidět tři děti uvnitř vás. Pořád jsem se bála, že neměli dost místa.
Žena B: vypadalo To jako tři naprosto dokonalé fazole s obrovským bije srdce ze zlata.
Žena C: Čtyři malé blikající skvrny. Bylo to úžasné.

Jaký je to pocit, mít tolik dětí roste uvnitř vás?
Žena: je To opravdu divný pocit tři děti pohybující se kolem najednou.
Žena B: To je velmi nepříjemné a bolestivé, většina z těhotenství. Je to zvláštní a úžasné, že má tři malé lidi kope a pohybuje se kolem vašeho břicha ve stejnou dobu.
Žena C: Přeplněné! Bolestivé. A tak úžasné.

Mohl byste říct, je od sebe v děloze?
Žena: věděla jsem, že každý z nich podle toho, jak vykopli. Moje holčička vždycky kopl první a kluci budou následovat. Tam není moc místa, ale podařilo se pohybovat hodně.
Žena B: identifikovali Jsme každý z nich a označil je A, B, a C na začátku těhotenství, takže jsem vždy věděl, kde jsou. Nemají moc prostoru k pohybu, takže jsem věděl, že nebyl nikam daleko od jejich původního umístění.
Žena C: Každé dítě je identifikováno hned a je to příliš přeplněné pro ně přepnout místa.

Jaké druhy věcí jsi musel změnit svůj život, aby ubytovat tolik dětí najednou?
Žena A: zjistili Jsme, že školkou nebyl nejdůležitější věc v tuto chvíli. To bylo udržet děti uvnitř mě tak dlouho, jak je to možné. Šel jsem s grand nápad luxusní, grand školky k nákupu všechno z Ikea.
Žena B: první věc, kterou jsem udělal, bylo koupit minivan. Druhá věc, kterou jsem udělal, bylo, najmout chůvu, aby mi pomohl žonglovat tři děti najednou.
Žena C: jsem ještě dát svým dětem jen těžko, protože jsme se museli vzdát našich ložnice aby měl pokoj dost velký, aby se vešly všechny své postýlky.

Cítili jste strach, nebo ohromen?
Žena: jsem cítil velkou úlevu na každém milníku jsme dosáhli. Když jsme zjistili, že jsme byli v bezpečné zóně pro jednoho riziko, to byla úleva. Ale nikdy jsem se cítil ohromen až den před mým C-sekce. Jsem strávil roky se snaží otěhotnět, a pak strávil celý těhotenství se snaží udržet děti v bezpečí. Ale je to hit mě najednou: Jak bych měl být schopen postarat se o tři děti?
Žena B: bála jsem se, že by neměly být všechny zdravé. Bál jsem se, že bude muset zvýšit, že mnoho dětí.
Žena C: V první jsem byl jen strach z jejich ztráty. Okamžitě, všechno, co jsme udělali nebo si o to musel udělat s zdravé těhotenství a starat se o svého 1-letý přes to všechno.

Byl jste strach o své zdraví a jejich kdykoliv v průběhu těhotenství?
Žena: jednovaječná dvojčata mají vyšší riziko pro twin-to-twin transfuze a možnost jejich pupeční šňůra zapletení. Ve skutečnosti, jsme dodali brzy, protože lékaři si myslel, že jedno z dvojčat nebyl roste.
Žena B: nikdy jsem nebyl strach o mé zdraví. Věděl jsem, že jsem byl silný a mohl nést ty děti a být v pohodě. Byl jsem neustále strach o zdraví svého miminka. Nevěděl jsem, jestli bych doručit je příliš brzy na to, nebo jestli jsou to všechno přijde zdravé.
Žena C: byl jsem neustále strach. Od první chvíle, vše bylo založeno na tom, že zdravé těhotenství a nošení je tak dlouho, jak je to možné.

Byly tam nějaké komplikace během těhotenství?
Žena: při Pohledu na velký obraz všech komplikací, které by se stalo, cítím se požehnaný. Já měla gestační diabetes a o to šlo.
Žena B: Ve 30. týdnu jsem šla do práce a byla v nemocnici na lůžku. Jsem strávil další tři-a-půl týdny na lůžku. Jiné, než to, že jsem měl velmi zdravé normální těhotenství.
Žena C: asi 28 týdnů, jsem trpěl tachykardie, která je příliš rychlá srdeční frekvence. Jsem byl převezen na POHOTOVOST a byl připraven pro nouzové C-sekce. Naštěstí, lékaři jsou schopni získat moje srdeční záležitost pod kontrolou s léky a děti nemusela být doručena.

Musel jsi jít na odpočinek v posteli?
Žena: byl jsem dát na doma klid na lůžku brzy. Pak jsem strávil dva měsíce v nemocnici na lůžku. Lidí, žertoval, že bych se dostat spoustu odpočinku. Být na lůžku, je obtížné. Není to přirozené pro lidské bytosti, aby si lehnout na tak dlouho.
Žena B: já jsem šel do práce ve 30. týdnu a byl na nemocničním lůžku, dokud jsem se vydal tři-a-půl týdne později. Bylo to naprosto úleva, být v klidu na lůžku a mají zdravotní sestry a lékaři, postarat se o mé děti a mě kolem hodiny. Jsem se cítil pohodlněji v nemocnici, protože polohovatelná lůžka.
Žena C: to, Co mi bylo dovoleno, aby byl omezen od samého začátku. Nebyl jsem na povinný klid na lůžku v každém bodě pro více než pár dní. Po asi 18 týdnů, i když většina věcí, které prostě nebyly možné.

Co byla nejtěžší část těhotenství?
Žena: To bylo opravdu nejtěžší, co jsem kdy prošel. Být na lůžku tak dlouho opravdu [vliv] je mi dodnes. Myslím, že kdyby to nebylo pro děti, uvnitř mě, já bych byl v depresi.
Žena B: těhotenství bylo těžké od začátku. Byl jsem strašně nemocná asi 20 týdnů. Pak po 20 týdnech, jsem byl tak velký, že jsem mohl jen stěží pohybovat, a bylo mi to nepříjemné po celou dobu.
Žena C: To šel stejně jako čtyřnásobný těhotenství může jít. Měli jsme jen jeden hlavní vyděsit. Vše ostatní bylo stejné jako většina žen zkušenost, jen trochu intenzivnější.

Jsi dodat brzy?
Žena: jsem se vydal na 33 týdnů a čtyři dny. Naším cílem bylo 34 týdnů.
Žena B: jsem se vydal na 33.5 týdnů. Většina triplet těhotenství nenoste posledních 34 týdnů.
Žena C: porodila jsem ve 34. týdnu. To byl náš cíl.

Byly tam navíc lékaři na tým sledovat všechny děti?
Žena: Každý den jsem měl návštěvu z ob-gyn a vysoce rizikové prenatální lékaři.
Žena B: Tam byli doktoři a spousta sester na ruku. Já ani nevím kolik.
Žena C: Každé dítě má dvě sestry. Tam bylo tolik lidí, že tam opravdu jsem nemohl počítat.

Přemýšleli jste někdy, co byste dělali, pokud jeden nebo více z nich nepřežil?
Žena: myslím, že to bylo nejtěžší pro mě. Byly tam určitě rizika. To bylo něco, co jsem se snažil na to nemyslet.
Žena B: Pokud mám být zcela upřímná, když jsem zjistil, že jsem měl tři srdce na šest týdnů spolu, část mě doufal, že jeden by to nezvládl. Byl jsem velmi strach z toho, že tři děti současně. Jako trochu více času jsem byla vyděšená, že se něco stane s jedním z mých dětí. Milovala jsem je tak moc, jak byly rostoucí ve mně a nemohl část s některou z nich.
Žena C: nechtěl jsem si dovolit o tom přemýšlet. Ztratit dítě, není jednodušší, jen proto, že existuje více z nich.

Popsat proces doručení?
Žena: já jsem měl C-sekce. To byl Pracovní Den, víkend, a naše největší starost byla, že budeme mít „D“ tým lékařů. Ale nebylo to tak. Můj GYNEKOLOG byl u porodu, a celý tým byl úžasný.
Žena B: 33.5 týdnů, po velmi těžké noční bolesti, kde je můj syn byl podán až pod hrudní koš, můj perinatologist přišel do pokoje a řekl jsem nesla dost dlouho.
Žena C: Když jsme se potkali, naše 34-týden gól, šla jsem na plánovaný císařský řez. Zdálo se, že tak malé mi – 4 liber 11 uncí každý– ale na JIPKU, zdravotní sestry, byly obrovské.

Držela jsi je všechny najednou, hned, nebo jste je vzali pryč na testy?
Žena: já jsem držet je jeden-by-one. Ale jsem zvracela jako mé druhé dítě vyšel, tak to byl velmi stručný.
Žena B: byl jsem ohromen a překvapen, že jsem dostal každý z mých dětí umístěných v náručí, než je odvezli pryč, aby je prozkoumala.
Žena C: Po každé dítě bylo doručeno, měli by se ho držet/jí vedle mě na chvíli. Pak museli být bleskurychle pryč, ujistěte se, že jsou stabilní. Navíc jsem byl ve středu na operaci.

Jste vy nebo děti mít nějaké komplikace během nebo po porodu?
Žena: Ne.
Žena B: Žádné komplikace během porodu. Jediná zajímavá věc je, že to trvalo lékaře než svého syna dostat od doby, co byl podán tak pevně, až pod žebra.
Žena C: Náš jediný kluk, byl na dýchacím přístroji po dobu asi 12 hodin, protože jeho předčasné plíce, ale on se rychle stabilizoval.

Udělal zkušenosti se chceš více dětí, nebo ne víc, nikdy znovu?
Žena: já bych řekl, že pokud bych byl mladší a moci, rád bych ještě jeden.
Žena B: jsem podepsal dokument, dát lékař svolení k podvázat vaječníky během císařský řez, takže jsem věděl, že bez pochyb o tom, že jsem nechtěla další děti.
Žena C: Pět je dost! Ohromující jízda, která má čtyři děti najednou nenechala moc času na myšlenku, že více dětí.

Co jsi musel obětovat, aby ubytovat tyto děti?
Žena: myslím, že jako každý rodič, jsme obětovali náš čas spolu na pokoji pro děti. Jsem asi hodně obětovali své zdraví pro ně, a svou kariéru stejně. To byla velká změna, ale je to všechno stojí za to.
Žena B: já jsem musel obětovat hodně ze své svobody. Nemám cestovat tolik, kolik bych rád. Můj manžel se obrátil dolů tři velké reklamní příležitosti pro práci, protože cestování by bylo příliš mnoho. Většina mého života se točí kolem mých dětí a péče o jejich potřeby. Některé dny odměny zdát jako skvělý obchod pro rodičovské oběti, a některé dny nemají.
Žena C: Cokoliv, co se změnilo, nebo že odejdu, aniž bych je tak triviální ve srovnání s tím, co jsem byl obdařen. Já bych jako opravdu velký pokoj z mé vlastní, ale to není oběť. Je to jen obchod.

Tento článek je součástí týdenní sérii projednávání skutečné narození zážitky zde na Cosmopolitan.com. Dříve: C-sekce, domácí porod, předčasný porod, a hypnobirth.

Napsat komentář